1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
10-07-2020
Vārdadienas šodien: Lija, Olīvija

Čempiona laurus plūc Gatis Stepanovs

Aizvadītajā sestdienā noslēdzās Balvu novada atklātais čempionāts pludmales volejbolā. Balvu Sporta centra vadītājs Edgars Kaļva priecājas, ka pēc trīs gadus čamdīšanās, viņaprāt, izstrādāta optimālākā izspēļu kārtība un veids, kā labāk piesaistīt cilvēkus pludmales volejbolam: “Patīkami pārsteidza, ka bija ļoti liela atsaucība Tautas klasē, kā arī šogad sarosījās daiļā dzimuma pārstāves. Galvenais, lai cilvēki sporto!” Arī sacensību iniciators Gatis Stepanovs ir gandarīts, ka ar mūspuses volejbolistu atbalstu ir panākts, ka sakārtoti pludmales volejbola laukumi, izstrādāts jauns sacensību nolikums. Jāpiebilst, ka G.Stepanovs ir ilggadējs Balvu, kā arī Alūksnes novadu čempions pludmales volejbolā. Arī šogad...

Kurš kuru? Arī pēdējā – devītajā – sacensību posmā neizpalika spraiga cīņa – Elmāra Rakstiņa gremdi neitralizēt cenšas Imants Kairišs.

Savējais. Jānis Strapcāns šogad startēja Viļakā. Zīmīgi, ka pagājušās nedēļas nogalē noslēdzās arī Viļakas novada atklātais čempionāts pludmales volejbolā, kur viņš veterānu komandā “Vecie buki” (kopā ar Andreju Roginski un Vladimiru Serebreņicki) izcīnīja 1.vietu, aiz sevis atstājot komandas “Gints un es” (Jānis Boriss, Viktors Sidorovs) un “JJR” (Jānis Gruševs, Juris Vilkaste). Jauniešu grupā uzvaras laurus plūca “Baļtinava” (Arvis Keišs, Zigmārs Keišs), 2.vieta – “Rekava” (Raimonds Kurapatkins, Kristers Slišāns), 3.vieta – “M un K” (Mikus Maksimovs, Kevis Karzubovs). Meiteņu grupas rezultāti: “Rekava” (Nikola Pužule, Elīna Bukša), “Žīguri” (Ieva Jurjāne, Ieva Klimoviča), “Žīguri 3” (Elvīra Nāgele, Ērika Ivanova). Pieaugušo grupa: “Žīguri” (Sandijs Boriss, Aivis Aleksāns), “Paso” (Dāvis Paramonovs, Deniss Sovetovs).

Veči, pagaidiet! Raugoties uz divgadīgo Adrianu, sportisti priecājās, ka, lūk, aug jaunā maiņa! Puisēna tētis Arnis Voika sprieda, ka ar dēlu izies laukumā jau pēc 10 gadiem. “Nē, pēc pieciem,” viņš piebilda.

Pirms apbalvošanas. Balvu Sporta centra vadītājs Edgars Kaļva uzsvēra, ka šī gada novada atklātais čempionāts pludmales volejbolā vēsturē ieies ar jauno sacensību nolikumu, kā arī dāmu atgriešanos spēļu laukumos. Tāpat viņš informēja, ka 29.augustā pulksten 10 Balvos notiks Aigara Kairiša piemiņas turnīrs pludmales volejbolā veterāniem un jauniešiem.  

Kā baletā. Volejbolisti, tostarp Aigars Pušpurs, demonstrēja graciozas kustības, lai tikai noturētu, tā teikt, virs smiltīm bumbu.

Labākās volejbolistes. Meiteņu jeb Dāmu klasē šogad startēja vairāk nekā 25 sportistes. 1.vietu izcīnīja Nikola Pužule, 2.vietu – Elīna Bukša, 3.vietu – Līga Careva.

Deputāti rullē! Sacensībās startēja arī Balvu novada deputāti. Piemēram, Egons Salmanis Tautas klasē ierindojās 5.vietā, savukārt Aigars Pušpurs izcīnīja 1.vietu Veterānu klasē (foto – pirmais no kreisās), aiz sevis atstājot Gundaru Kočānu (3.vieta) un Gunti Rakstiņu (2.vieta).

Sīva cīņa. Pēdējā posmā sīva cīņa izvērtās starp čempionāta līderiem.

Uzvarētāji Tautas klasē. 3.vieta – Dairim Melnacim, 1.vieta – Arnim Seņkam, 2.vieta – Jānim Bendzulim. Jāpiebilst, ka brāļi Jānis un Edgars Bendzuļi pēdējā sacensību posma uzvarētājiem sarūpēja īpašas piemiņas balvas. “Mūsu sportisti vienmēr ir atsaucīgi it visā. Viņi nāca palīgā arī tad, kad vajadzēja sakārtot spēļu laukumus – kurš ar lāpstu, kurš ar traktoru,” priecājas G.Stepanovs.

Čempioni! Pirms pludmales sezonas sākuma Gatis Stepanovs, kurš arī šogad plūca uzvaras laurus, vēl nezināja, vai vispār varēs startēt sacensībās pēc kājas operācijas. “Peldēju, braucu ar velosipēdu, lai tikai atgrieztos ierindā,” viņš atceras. Uz goda pjedestāla Meistarklasē kāpa Elmārs Rakstiņš (2.vieta), Gatis Stepanovs (1.vieta) un Dāvis Circenis (3.vieta).

Arī zirgiem karstumā neklājas viegli

Brīvdienās Tilžas pagasta zirgu sētā “Kapulejas” aizvadītas nu jau septītās sacensības zirgu pajūgu braukšanā un šķēršļu pārvarēšanā. Jāpiebilst, ka svelmainā saule ieviesa savas korekcijas sacensību gaitā, proti, sestdien plkst. 14.00 plānoto maratonu ar šķēršļiem pārcēla uz plkst. 19.00 vakarā. “Arī zirgi, tāpat kā cilvēki, cieš no karstuma,” paskaidroja sacensību organizatore Larisa Klitončika.

Lai mūsējiem veicas! Larisa Klitončika, vērojot šķēršļu pārvarēšanas sacensības, turēja īkšķi par krišjānieti Sandru Ūzulu. Ne velti, jo Sandra ar zirgu Korifejs izcīnīja 3.vietu 80 cm un 1.vietu 1m augstu šķēršļu pārvarēšanā. L.Klitončika priecājas, ka sacensības Tilžā notika jau septīto reizi. Diemžēl, kā atzina viņa, nākamgad zirgu pajūgu braukšanas sacensības visticamāk nenotiks: “Jāpaņem pauze, jo psiholoģiski esam noguruši.”

Startē pirmā. Pirmā šķēršļu pārvarēšanas trasē devās divpadsmitgadīgā Anna Rijniece ar zirgu Sezans no Līgatnes. Meitene izcīnīja 3.vietu gan šajā pārbaudījumā, gan 1.vietu pajūgu braukšanā. Jāpiebilst, ka Sezans sarūpēja arī divas 1.vietas tilžēnietei Larisai Klitončikai.

Cerīgi raugās nākotnē. Zemnieku saimniecības “Vāliņi” īpašnieks Edvīns Žogota sola, ka arī nākamgad notiks zirgu sacensības šķēršļu pārvarēšanā jeb konkūrā: “Priecājos, ka mūsu izaugsme ir acīmredzama. Ja pirmajā gadā jātniece Sandra Ūzula ar zemnieku saimniecības “Vāliņi” zirgu Korifejs startēja 60 cm klasē, tad tagad mēs sākam jau ar 80 cm augstiem šķēršļiem, par ko agrāk varējām tikai sapņot.” 

Parādē. Tilžā neizpalika parāde, kā jau pirms katrām sacensībām pieklājas.

Slēpjas ēnā. Skatītāji ar izpratni uzklausīja ziņu, ka zirgu pajūgu braukšanas sacensības pārceltas uz vakarpusi. Guntis Rudzītis ar trīsgadīgo meitiņu Evelīnu no Rēzeknes novada Nautrēniem ērti iekārtojās ēnā uz mašīnas jumta. Guntis atklāja, ka sacensību un meitiņas iespaidā nākamgad, iespējams, īstenos lielu sapni: “Evelīna uzstāj, ka vēlas zirgu. Būs jāpacenšas!”

Gluži kā tūnings. Sindija Fjodorova no Jēkabpils apliecināja, ka pucēšanās iederas arī zirgu sacensībās.

Mūsējā. Skaļas ovācijas un aplausus izpelnījās Sandra Ūzula no Krišjāņiem. Kā nu ne, ja viņa ar zirgu Korifejs izcīnīja divas godalgas, tostarp zelta.   

Izbauda braucienu ar moci. Annika ar meitiņu Loretu no Jelgavas zirgu sacensību starplaikos nolēma pavizināties ar retro motokluba “Rūsa vējā” spēkratu. Viņa atklāja, ka Tilžā ciemojas bieži. “Par to jāpateicas vīram Kasparam, kurš te dzimis un audzis,” viņa paskaidroja.

Startē Larisa Klitončika. Viņa izcīnīja divas 1.vietas - atklātajās klasēs pajūgu un konusu šķēršļu braukšanā. Interesanti, ka ar zirgu Sezans, kas atrodas Līgatnē, viņa tiekas tikai sacensībās. Labus rezultātus uzrādīja arī Larisas otrā pusīte Andrejs Klitončiks, kurš atvērtajā klasē konusu braukšanā ierindojās 2.vietā.

Agrita Prole ar zirgu Siluets. Mūsu sportiste no Golvariem izcīnīja 2.vietu Latvijas Jātnieku federācijas sacensībās jaunzirgu klasē.

“Baltajā briedī” aizvadītas motokrosa sacensības

Aizvadītajās brīvdienās, 25. un 26.jūlijā, “Baltā brieža” mototrasē Viļakā notika Latvijas čempionāts motokrosā un Baltijas čempionāta kvadracikliem 3.posms, kurā piedalījās ne tikai pašmāju, Baltijas un pat pasaules vadošie sportisti, bet ar panākumiem startēja arī mūspuses motokrosa pārstāvji. Sacensību otrajā dienā motokrosa cienītāji pirmo reizi vēsturē varēja vērot arī minivelokrosu bērniem, kurā mazie ķipari vecumā līdz pieciem gadiem startēja ar saviem velosipēdiem bez pedāļiem.

Sacensībās neizpalika arī daudzas citas aktivitātes. Līdzjutējiem tika rīkotas autogrāfu sesijas, sniedzot iespēju klātienē tikties un aprunāties ar vadošajiem motokrosa pārstāvjiem. Ikviens līdzjutējs varēja iegādāties arī unikālu fanu atribūtiku fanu veikaliņā, kā arī abas dienas trases malā darbojās fanu telts, kurā sev interesantu nodarbi atrada mazākie motokrosa līdzjutēji. Savukārt pirmās sacensību dienas noslēgumā ikviens varēja pārbaudīt, kuram tad veiklākas kājas, kad deva starta šāvienu nakts ballei.

Lauris Eizāns. Labāko sniegumu no mūspuses sportistiem sacensībās uzrādīja balvenietis Lauris Eizāns, kurš savā kvadraciklu klasē uzvarēja abos braucienos. Godam cīnījās arī Elvis Bartkevičs, Valters Logins un Ivo Benedikts Skabs.

Mums izdevās! Motokross – tās ir ne tikai veselīgas konkurences sacensības, bet arī savstarpēja cieņa trasē un draudzība ārpus tās.

Startē ar blakusvāģiem. Sportisti atzina, ka mototrase Viļakā bija augstā līmenī. Par to pārliecinājās arī blakusvāģu ekipāžas.

Ar kausiem un uzvarētāju šampanieti. Sacensībās Viļakā startēja un ar savu sniegumu priecēja arī pasaules vadošā blakusvāģu ekipāža – Pasaules čempionāta blakusvāģiem līderi Kaspars Stupelis (uz pjedestāla augstākā pakāpiena pa kreisi) un Etjēns Bakss. Latviešu kantētājs Kaspars un nīderlandietis Etjēns Viļakā triumfēja un palika nepārspēti abos sacensību braucienos.

Minivelokross bērniem. Šajās sacensībās katru dalībnieku ar medaļām un kausiem apbalvoja paši Pasaules čempionāta līderi blakusvāģu klasē. Prieks -sportistiem un līdzjutējiem, smaids un gandarījums - mazajiem ķipariem.

Debesīs. Kā motokrosa sacensībās allaž ierasts, arī aizvadītajos motokrosa svētkos Viļakā skatītājiem bija iespēja vērot aizraujošus skatus ar sportistu vadītajiem dzelzs rumakiem.

Lai labi ripo! Sacensību organizators Ēriks Eizāns ne tikai ieguldīja pamatīgu darbu sacensību noorganizēšanai mototrasē un patīkamu atpūtu ārpus tās, bet arī rūpējās par dēla Laura kvadracikla tehnisko veselību.

Ceļā uz panākumiem. Sacensībās Viļakā augstas klases meistaru netrūka. Kvadraciklu klasē startēja arī vadošais Eiropas kvadraciklu klases braucējs, līderis Edgars Meņģelis, kurš 1.braucienā uzvarēja, savukārt otrajā braucienā tehnisku iemeslu dēļ diemžēl izstājās.

Vēl nedaudz, un finišs! Sportisti sacensībās varēja būt pārliecināti – lieku apli nevienam mērot nenāksies!

Semenovā sacenšas cilvēki ar īpašām vajadzībām

 

Sestdien Viduču pamatskolā sabrauca ciemiņi no dažādiem Latvijas novadiem, lai sacenstos sporta spēlēs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Invalīdu sporta un rehabilitācijas kluba “Medņeva” vadītājs Aivars Tūcis aizvadītās sporta spēles vērtē kā izdevušās. Kā nu ne, ja medņevieši izcīnīja uzvaru, tikai par vienu punktu apsteidzot gulbeniešus. Savukārt godpilnajā trešajā vietā ierindojās valmierieši.

Sveiciens no pašiem mazākajiem! Sporta svētku dalībniekiem īpašu deju dāvāja mazās dejotājas no Rekovas. Tāpat ciemiņus ar dziesmām priecēja folkloras kopa “Egle”.

Pirmo reizi Latgalē. Guntars Bečers no Valmieras, tēmējot mērķī, atklāja, ka ar šauteni jāapietas tikpat maigi kā ar sievieti. “Citādi labs rezultāts izpaliks,” viņš jokoja.

Viens, divi – reizē! Limbažnieki Atis Ernšteins un Valdis Jakovļevs pierādīja, ka slēpot var arī vasarā. Viņi pastāstīja, ka piedalās dažādos cilvēkiem ar īpašām vajadzībām organizētajos pasākumos. “Esam bijuši arī ārvalstīs,” paskaidroja ciemiņi.

Met zābaku. Cēsu komandas pārstāve Silvija Circene atklāja, ka katru vasaru pavada Medņevā, kur atrodas mājīpašums. Viņa sprieda, ka invalīdiem kopā saiešanas svētki jārīko biežāk.

Startē ar divām komandām. Balvu teritoriālās invalīdu biedrības valdes priekšsēdētājs Staņislavs Cibulis lepojās, ka balvenieši sporta spēlēs startēja gan ar pieaugušo, gan jauniešu komandu. Tāpat viņš priecājās, ka ar pašvaldības palīdzību sarūpēti jauni sporta tērpi. Arī jauniešu komandas vadītāja Marija Duļbinska slavēja pašvaldību, ar kuras atbalstu jauniešiem ar īpašām vajadzībām bija iespēja visu gadu trenēties sporta zālē: “Tāpat mums tapis savs karogs, kuru iesvētīsim invalīdu dienā 28.novembrī!” Jāpiebilst, ka nākamgad sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām notiks Balvos.

Met šautriņas. Pirms sporta spēļu atklāšanas Valmieras komandas sportistes aktīvi iepazina sporta sektorus. Vilija Vītiņa atzina, ka katra tikšanās ar kolēģiem ir svētki. “Būtiska kopības sajūta, nevis rezultāti,” piebilda viņa.

Lej ūdeni. Dace Vilka no Smiltenes startēja biedrības “Atbalsts” komandā, kas apvienoja sportistus no Valkas, Strenčiem un Smiltenes.

Vienmēr labi rezultāti. Gulbenietis Kristaps Ķulis neslēpa, ka sacensībās viņam vienmēr ir labi rezultāti. “Tie neizpaliks arī šodien,” viņš solīja.

Būs labi! Intars Markovs no Medņevas (foto no kreisās) veiksmīgi meta bumbiņas. Viņš neliedza padomu arī citiem, paskaidrojot, ka lielā bumba jāpiemet pēc iespējas tuvāk mazajai bumbiņai.

Uzvarēs draudzība! Alūksnietis Edvīns Svars (otrais no labās) lūgts prognozēt rezultātus, uzsvēra, ka uzvarēs draudzība.

 

 

Kā tā ugunīgā kļava …

Piektais starptautiskais teātru klasiskās dramaturģijas festivāls noslēdzies. Kā kurš iespēja un izplānoja laiku izrādēm, tik arī noskatījās. “Ķiršu dārza” laikā vienmēr ir karsts gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, jo skatīties izrādes nav viegli. Nav viegli arī tās izspēlēt. Aktieriem līst sviedri saspēlēs, savu varoņu likteņus izdzīvojot, skatītājiem netrūkst emociju, pārdomu, personīgās dzīves atmiņu un arī asaru. Teātris ir īpaša māksla, kā sarunā izteicās gados jauns puisis Juris, kurš bija noskatījies trešo daļu no 19 iespējamajām izrādēm. Viņam sākotnējais domu jūklis, kas jauc prātu, atgādina veļas automāta griešanos. Kad beidzot automāts  apstājas, izņem tīru, svaigu veļu. Arī emocijas  ar laiku norimst un izgulsnējas skaidrība – atziņas, kas noder un, iespējams, palīdz  turpmāk  kaut ko arī izmainīt savā dzīvē.  Izrādes bija par mīlestību. Dažādu tās izpausmēs. Kā tā ugunīgā kļava, kas deg rudeņos, un kurai līdzi sadeg arī daudzu  sirdis…

Pirmo reizi Balvu festivālā. Limbažu Tautas teātra režisore Inta Kalniņa, ar kuru skatītāji  iepazinās, noskatoties iestudējumu “Taurenīt, taurenīt”, ir arī Amatierteātru  asociācijas valdes priekšsēdētāja. Teātru festivālā Balvos limbažnieki  piedalījās pirmo reizi. Asociācija dod iespēju iznest Latvijas amatierteātru vārdus pasaulē un redzēt  skatuves mākslas jaunākās tendences. Asociācijā ietilpst arī režisores V.Resnes Balvu Tautas teātris.

Stāstiņi bibliotēkā. Alūksnes Tautas teātra  “Slieksnis” režisore Daiga Bētere uzskata, ka aktieru veidotās ainiņas, atspoguļojot bibliotēkas apmeklētāju uzvedību un manieres, ir  veiksmīgi izdevušās. Jo vairāk tādēļ, ka Alūksnes Tautas namu šobrīd rekonstruē. Tas nozīmē, ka amatierteātris vairāk nekā gadu ir bez mājām- bez telpām,  dekorācijām, rekvizītiem. Radās ideja  saspēles veidot, piemēram, lasītavā, kur viss jau ir – apmeklētāji, plaukti, grāmatas. Skatītāji, šķirstot žurnālus, pat nemanīja, ka izrāde jau sākusies. Režisore atklāja, ka citviet skatītāji tik ļoti iejūtas aktieru izspēlētajās situācijās, ka arī paši sāk runāt un dzīvot līdzi notiekošajam. Tas labi papildina  spēli, jo zināmā mērā ir eksperiments gan skatītājiem, gan arī aktieriem. Pēc izrādes Balvos viens otrs teica, ka  visas ikdienišķās ainiņas gluži pie sirds gan neesot bijušas.

Festivāla simbols. “Ķiršu dārzs” šovasar  uzziedējis piekto reizi. Tā simbols ir ķirsis, ko iestādīja par godu Balvu Tautas teātra simtgadei. Simboliskie ķiršu kauliņi vienmēr rotā arī kultūras un atpūtas centra laukumu, pilsētu. “Iestādīt” savu ķirsi nama foajē speciālā dekorā bija iespēja arī  ikvienam no 222 festivāla dalībniekiem.

Ezera krastā. Skatītāji  omulīgi sēdēja brīvā dabā, skatoties humorpilnās “Skapēna blēdības” Ogres Tautas teātra aktieru izpildījumā. Muzikāls, humorpilns uzvedums, kas ļauj atpūsties un nelauzīt galvu par problēmām. Taču liek aizdomāties, ka arī blēdīties jāprot, un kādam tas ir  talants.

Atpūtas vakarā. Sestdienas vēlā vakarā visi festivāla dalībnieki bija sirsnīgi gaidīti nama Lielajā zālē, kur skanēja mūzika, bija klāts galds un  direktore Anita Strapcāne aicināja saskandināt vīna glāzes. Visiem amatierteātru režisoriem teica sirsnīgu paldies par piedalīšanos un pasniedza skaistu simbolisku ķirsi.

Teātru fane.  Balveniete  Emerita Brenčeva vienmēr bijusi  aktīva kultūras pasākumu apmeklētāja. “Ķiršu dārza” laikā viņa noskatījās 11 izrādes. “Katra izrāde man ir svētki dvēselei. Aizeju mājās un rūpīgi  pārdomāju katru noskatīto izrādi. Festivāls ir vienreizēja iespēja baudīt skatuves mākslu. Teātri brauc pie mums, kā var neiet un tos neskatīties,” ir Emeritas pārliecība.

Vecpilsētas teātra izrāde. Pusaudzes Annas Frankas  dienasgrāmata, rakstīta no 1942. līdz 1944.gadam,  iekļauta skolu obligātās literatūras sarakstā. Par ebreju slēpšanos no nacistiem, par spēju sadzīvot, lai  izdzīvotu. Vecpilsētas teātra režisore Edīte Neimane (attēlā) veidojusi dienasgrāmatas skatuvisko variantu, ko Balvos izrādīja Sakrālajā kultūras centrā. Skatītāji izrādi vērtēja kā vienu no iespaidīgākajām un pasniegšanas formā izteiksmīgākajām  izrādēm visā festivālā. Režisore atklāja, ka doma par  skatuvisko variantu  viņai radusies tāpēc, ka kolektīvā ir atbilstoša galvenās lomas aktrise. “Caur savu  skatuvisko variantu vēlējos parādīt, cik cilvēciskā saskarsme patiesībā ir vienkārša un reizē arī sarežģīta. Izrādi spēlējam ilgi – kopš  2012. gada. Rīgas  teātru festivālā  ar to  kļuvām par laureātiem. Balvos, uzskatu, arī nospēlējām veiksmīgi,” pastāstīja režisore E.Neimane. Annas Frankas  lomu spēlēja Signe Ķipure (attēlā). Viņa ir ilggadēja aktrise, kuras talantu režisore vērtē ļoti augstu. Pēc izrādes skatītāji sprieda, cik patiesībā ir gadu aktrisei, kura tik  meistarīgi atveidoja pusaudzes vecuma meiteni. Signe atklāja šo noslēpumu - viņai ir  42 gadi, ikdienā viņa strādā  birojā grāmatvedības un ekonomikas jomā.

Ļoti bagātīgs repertuārs. Režisorei Inesei Daukstei (no kreisās) uzreiz bija skaidrs, ka teātra gardēžiem festivālā  būs ko redzēt, izjust un pārdomāt.  Šogad repertuārs bija ļoti bagātīgs. Inese noskatījās 5 izrādes:  “Ikviena manī radīja jaunatklāsmi, izbrīnu, patiku un gandarījumu. Varu tikai apbrīnot, cik tālu sniedzas režisora iecere dramatizējumā. Patika mizanscēnas, aizrāva aktierspēle, kā arī vienkāršā un tajā pat laikā estētiskā scenogrāfija, tērpi un mūzika. Esmu pateicīga Vairai Resnei un Balvu Tautas teātrim par šo iespēju dzīvot teātra pasaulē,” saka Inese.

 

Reportāžas

 • Lauku labumu tirdziņā virmo optimisms

  (Reportāža)

  Aizvadītajā sestdienā Balvu pilsētas parkā valdīja neierasta atmosfēra, ņemot vērā pēdējos notikumus pasaulē. Gan aptaujātie tirgotāji, gan pircēji bija vienisprāt, ka Covid-19 mūs neuzvarēs. “Mums pietrūkst arī publisku pasākumu,” atzina...

 • Baltinavā uzņem dokumentālo filmu

  (Reportāža)

    Iejutušies laikā un dzīvē pirms simts gadiem, ko izdzīvoja mūsu vectēvi un vecvectēvi,- tā par sevi varēja teikt ikviens, kurš piedalījās dokumentālās filmas tapšanā. No šodienas - uz pagātni. Iebraucot Baltinavā, “Vaduguns” satika trīs mazas...

 • Viļakā ierodas revizore

  (Reportāža)

    Pagājušās nedēļas nogale Viļakas kultūras nama darbiniekiem, pašdarbniekiem un ciemiņiem izrādījās ļoti nervoza un saspringta. Kā nu ne, ja revīziju veica Žurka Kornēlija, kura divu dienu laikā iemanījās apošņāt un nogaršot visus tur piedāvātos...

 • “Tu esi super!”

  (Reportāža)

    Aizvadītajā sestdienā Briežuciemā valdīja jestra gaisotne, kurā satikās pagājušo gadu konkursu “Misis briežciemiete”, “Misters briežciemietis”, “Super vecmāmiņa” un “Super vectētiņš” dalībnieki. Briežuciema kultūras pasākuma organizatore Zita...

 • “... un tad atnāk dziesma”

  (Reportāža)

    Sestdien ar 20 gadu jubilejas koncertu “... un tad atnāk dziesma” svētkus nosvinēja Krišjāņu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Elija”. Savu nosaukumu “Elija” ieguva no tā laika dziedošo dalībnieču vārdu pirmajiem burtiem. Visas dziedātājas...

 • Iededz sveci, lai kliedētu tumsu

  (Reportāža)

    Viļakas novada ļaudis ziemas ieskaņu koncertu pavadīja kultūras namā, kur pasākumā caurvijās sveču tēma. Ne velti, kā pasākuma vadītāji uzsvēra, sveces liesma pavada cilvēku visos svarīgākajos un svinīgākajos mirkļos – sniedz gaismu un siltumu...

 • Sporta veids, kurā nesteidz sasteigt

  (Reportāža)

      1.-2.novembrī Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē pulcējās sportisti, lai startētu tradicionālajās Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņas sacensībās ložu šaušanā. Ar rezultātu gandarīts. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds...

 • Priecājas par Mārtiņrožu laiku

  (Reportāža)

    Sestdien Kubulu kultūras namā pulcējās tautas muzikanti un Eiropas deju kopas, lai dancotu, dziedātu un kopā jestri atpūstos koncertballē “Mārtiņrožu laiks”. Maija Laicāne, atklājot koncertu, uzsvēra, ka šodien runās pavisam maz: “Galvenais ir...

 • Lai kalpo Dievam par godu

  (Reportāža)

    Svētdien Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā valdīja svētku noskaņa – prāvests un katoļu draudze pateicās visiem, kuri palīdzēja baznīcas torņa atjaunošanā un vētras postījumu sakopšanā ap baznīcu. Draudzes prāvests Oļģerts Misjūns,...

 • Pretī zelta rudenim...

  (Reportāža)

      11.oktobrī laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pārliecinājās, ka nav jābrauc aiz trejdeviņu zemēm, lai gūtu jaunus iespaidus. Madonas un Lubānas pusē lūkojāmies, ar ko lepojas un nodarbojas tautieši simts kilometru attālumā no Ziemļlatgales.   Pirmā...

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā mazināt iedzīvotāju nabadzību un sociālo nevienlīdzību?