1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
09-07-2020
Vārdadienas šodien: Lija, Olīvija

Ziemeļlatgales retrorallijs pulcē pussimts retro motociklus un divtik vairāk braucēju

Sestdien Vēršukalnā devītajā retromotociklistu salidojumā pulcējās vairāk nekā 50 retromotociklu īpašnieki gan no Latvijas, gan no kaimiņvalstīm. Pasākuma organizators Dzintars Dvinskis neslēpa prieku, ka entuziastu skaits ik gadu pieaug. “Ja pirmajā gadā piedalījās mazāk par 10 motociklistiem, tad tagad šis skaitlis ir pieckāršojies,” viņš paskaidroja.

Kopbilde. Pasākuma organizators Dzintars Dvinskis lepojas, ka katru gadu Ziemeļlatgales retrorallijs pulcē arvien vairāk cilvēku. Šogad kopbilde tapa Viļakas pludmalē. 

Pirmo reizi Viļakā. Atvaļinātais pulkvedis Arkādijs Ivanovs ar sievu Svetlanu ieradās no Rīgas. Viņi atklāja, ka jau sen vēlējās piedalīties retrorallijā Latgalē. “Dvēsele dzied, redzot vienkopus līdzīgi domājošus cilvēkus,” atzina bijušais lidotājs. Viņš Viļakas pusē ieradās ar 1977.gada motociklu “Iž Jupiter 3K”.

Pēdējā instruktāža. Retrorallija organizators Dzintars Dvinskis dod pēdējos norādījumus, kurp un kā braukt: “Maršrutu ar visu kontrolpunktu atrašanu var izbraukt 2,5 stundās. Akcents sacensībās ir uz iegūtajiem punktiem, nevis ātrumu.”

Savdabīga pārbūve. Imants Slišāns no Viļakas klātesošos pārsteidza ar pārbūvētu motociklu, kuram uzstādījis iespaidīgu kasti. Tincināts, kas tajā atrodas, Imants atsmēja, ka noderīgas lietas, piemēram, ķivere. Viņš pieļāva, ka improvizētajā skapī ietilptu pāris alus kastes, kaut gan alkoholu pats nelieto.

Atved sveicienus no Igaunijas. Andrejs un Vladimirs Losevi ieradās no Narvas, kas ir aptuveni 400 kilometru attālumā no Balviem. Viņi ikvienam interesentam laipni izrādīja 1936. un 1944.gadā ražotus motociklus “DKW SB 200” un “DKW 350-1”. Jautāti, ko ieteiktu jauniešiem, kuri tikai sapņo par močiem, igauņi ieteica restaurēt motociklu “Iž 49”. “Ja tas izdosies, tad āķis būs lūpā,” viņi solīja. Tāpat motokluba “Classic Riders” vārdā kaimiņvalsts viesi ielūdza ikvienu uz Narvu 7., 8. un 9.augustā, kur notiks retromotociklu izstāde, parāde, ekskursijas, koncerts un senlietu tirgus. “Ieeja bez maksas,” piebilda Andrejs un Vladimirs.

Vienaudzis ar moci. Pēteris Serģis zināja stāstīt, ka pēdējoreiz “Baltajā briedī” ar krosa moci startēja 1983.gadā. “Kopš tā laika šeit neesmu bijis,” viņš atzina. Lūgts atsaukt atmiņā spilgtākos notikumus, Pēteris atsmēja, ka jaunībā viss šķita spilgts un skaists: “Atmiņā palikušas vārdiem neaprakstāmas sajūtas, kad brālis blakusvāģu trasē izgrieza pogas Krievijas titulētajam sportistam Ščerbiņinam. Tās bija ovācijas: “Krievam tomēr ielika!” Arī skatītāji tolaik bija īpaši. Piemēram, meitenes uz motokrosu nāca balles kleitās.” Tāpat P.Serģis jokoja, ka viņš vēlas tikt apglabāts kā Ķīnas imperators - ar uzticīgo 1947.gadā ražoto motociklu “BMW”. “Turklāt mēs esam vienaudži,” atklāja viņš.

Slavē “Baltā brieža” trasi. Andis Didžus no Rīgas un Jānis Lāčaunieks no Saulkrastiem īpaši slavēja gaisotni, kas valda Ziemeļlatgalē: “Mēs nešaubāmies, ka šeit tuvākajā nākotnē notiks arī pasaules čempionāts motokrosā.” Viņi Viļakā ieradās pirmo reizi ar 1947. un 1943.gadā ražotiem močiem “BMW R35” un “Harley Davidson WLA”.

Maltīte pirms parādes. Rallija dalībniekus gan rītā, gan vakarā cienāja Aldis Pušpurs. Motociklisti īpaši slavēja lauku labumus - sieru un maizi.

Parādē. Parādi Viļakas ielās vadīja Dzintars Dvinskis un Pēteris Serģis.

Dvīņi jau paaugušies. Pirms gada dvīņu Teo un Leo tētis Artūrs Lācis no Jelgavas novada Vircavas solīja atgriezties Viļakā. Viņš solījumu turēja. “Nu jau dēli ir piecgadnieki. Kad tētis vairs nevarēs braukt, pie stūres būs jāsēžas puikām,” viņš sprieda.

Aicina uz kluba jubileju. Retro motokluba “Rūsa vējā” vadītājs Kaspars Romanovs pastāstīja, ka parādēs brauc jau piecus gadus, bet motokluba biedri šogad svinēs kluba trīs gadu jubileju: “Aicinām visus 11.jūlijā uz Tilžu, kur pagasta svētku ietvaros neizpaliks arī retromotociklu parāde.”

Man arī tāds būs! Viļakas ļaudīm sestdien bija vienreizēja iespēja ne tikai apskatīt retro motociklus, bet arī uz tiem pasēdēt. Šo iespēju izmantoja septiņgadīgais balvenietis Kaspars Dauksts, kurš vasaras brīvdienas pavada Baltinavā. “Man arī kādreiz mocis būs!” apgalvoja puika.

Uztraucas par mammu. Madara no Verpuļevas, vērojot retroralliju, atzina, ka uztraucas par mammu Anitu Pitkeviču, kura trasē devās kopā ar vīru Māri. “Šodien brauc arī brālis, bet vairāk uztraucos par mammu. Lai nenosalst,” Madara paskaidroja. Savukārt Māris atklāja, ka viņam nācās krietni papūlēties, lai pierunātu sieviņu sēsties uz moča: “Kā papūlēties? Tas lai paliek noslēpums.”

Pirmais pārbaudījums. Lai iegūtu punktus, motociklistiem bija jāstartē un jāiztur dažādi pārbaudījumi, piemēram, granātu mešana riteņos. Kuldīdznieks Valdis Plaudis veiksmīgi tika galā ar šo uzdevumu. “Patika,” viņš teica.

Veļ riteni. Tiesneša palīgs Mārtiņš Plešs no Balviem pastāstīja, ka Mitrakalnā sportistiem jāveļ ritenis caur četriem vārtiem, kā arī jāatpazīst moču modeļu riepas.

Tehniska kļūme. Kamēr motociklisti izbrauca maršrutu, Deivis Dvinskis kopā ar Mārtiņu Husaru no Šķilbēniem laboja salūzušo motociklu “Voshod”.

Pārbaudījums muzejā. Viļakas novada muzeja krājumu glabātāja Maija Boldāne motociklistiem lika atrast muzejā priekšmetu ar grāfienes Alinas Lippes-Lipskas iniciāļiem.

Met riņķus. Intars Molodcovs no Medņevas kārtējā pārbaudījumā apliecināja, ka motociklisti ne tikai spēj savaldīt dzelzs rumakus, bet precīzi arī mest mērķī riņķus.

Finišā. Senlietu muzeja “Cīrulīši” saimniece Sandra retrorallija dalībniekus sagaidīja ar milzīgu aukstās zupas trauku. Viņa zināja teikt, ka tajā ietilpst 4 spaiņi zupas: “Katru gadu Dzintaram saku, ka varbūt jāapstājas, tomēr, redzot vēlmi viņa acīs, saprotu, ka arī nākamgad Ziemeļlatgales retrorallijs noteikti būs. Laipni lūgti!” Jāpiebilst, ka pēc retrorallija turpinājās dažādas aktivitātes, tostarp veiklības braucieni, kā arī vakara saviesīgā daļa, kurā neizpalika labāko apbalvošana.

Aizvadīta vienpadsmitā “Motociklu vasara” Balvos


 13. jūnijā Balvos savējos un ciemiņus priecēja nu jau par ikgadēju un gaidītu tradīciju kļuvušais motociklistu salidojums “Motociklu vasara”, kas norisinājās jau 11.gadu.

To rīkoja motoklubs “Spieķi vējā” sadarbībā ar Balvu novada pašvaldību un daudzu labu draugu un cilvēku atbalstu. Jau ap trijiem dienā  pie degvielas uzpildes stacijas “Virši-A” stāvlaukumā pulcējās parādes brauciena dalībnieki, lai uzpildītu savus dzelzs rumakus, satiktu draugus un atpūstos no tālajiem ceļiem.  Balvos ieradās daudzi Latvijas motoklubu dalībnieki, līdzbraucēji un atbalstītāji. Pasākums iesākās ar tradicionālo parādes braucienu, kurā piedalījās daudz un dažādi motocikli, mopēdi, kvadracikli un citādi braucamrīki. Mazas izmaiņas pēdējā brīdī pieņēma organizatori, atsakoties no brauciena pa Baznīcas ielu, lai  ievērotu satiksmes drošību un neradītu sastrēgumus, tāpēc viņi atvainojas tiem skatītājiem, kuri gaidīja braucējus šajā ielā. Šoreiz pasākums  pirmo reizi notika Dzirnavu ielā 1, kur Balvu ezera krasts ir iztīrīts un sakopts, noasfaltēta iela un piebraucamais laukums pie ezera. Šeit vakara gaitā piestāja plosts “Vilnītis”, lai izvizinātu pasākuma dalībniekus un pusnaktī gaisā raidītu krāšņu svētku salūtu. Pēc jautrām atrakcijām, kas dalībniekos un skatītājos radīja lustīgu noskaņu, sekoja muzikāli priekšnesumi, motociklu ierūcināšana jeb guldināšana, ugunskura iedegšana, dejas grupu “Napruots” un “Buks&Pro” pavadījumā, kā arī, protams, neizpalika striptīzs. Nākamās dienas rītā visi baudīja Jura Džigura gatavoto tradicionālo zupu.

Parādē dosies kopā ar meitu. Jānis Znotiņš uz sava kvadracikla parādes braucienā devās ar meitu Patrīciju. Jānis atzina, ka ar šo kvadraciklu startēs veterānu klasē motokrosā Viļakas trasē “Baltais briedis”, kas notiks 25. un 26.jūlijā. “Trenējos divas reizes nedēļā, trase ir pasaules standartiem atbilstoša, bagāta tramplīniem,” atklāja Jānis Znotiņš.

Motocikls ar apaļu ledusskapi. Pāvels un Aksana  parādes braucienā devās ar motociklu, kuram blakusvāģa vietā bija bundžas veida ledusskapis atspirdzinošiem dzērieniem.

Gaida  kluba “Lielceļa klaidoņi” braucējus.  Jakovs Berlins, kura krāšņo motociklu rotā arī uzraksts ar viņa uzvārdu, Balvos ieradās no Rīgas, bet šeit sagaidīja kluba biedrus no Rēzeknes. Jakovs cerēja uz labu tusiņu, jo   gadu no gada pierādījies, ka organizatori prot sarīkot svētkus. Viņš ar savu braucamrīku pabijis Holandē, Polijā, Čehijā, Vācijā un citās valstīs.

Motoklubs “Spieķi vējā” ar prezidentu Andi Grāvīti. Andis atzina, ka kluba biedru ir vairāk, bet daudzi šobrīd strādā ārzemēs un nevarēja ierasties.

Bez biļetes iekšā netikt! Braucējiem uz pasākumu  nācās pirkt aproces, ko tirgoja Līga Putniņa un citi kluba draugi.

Uzpilda benzīnu. Ļubova Salekalne uz Balviem mērojusi ceļu no Daugavpils. Viņa ar savu motociklu brauc jau trīs gadus, bet klubā “Russian Motoclub”, ar kuru kopā devusies šurp, vēl nav iestājusies. Ļubova par pasākumu Balvos dzirdējusi labas atsauksmes, tāpēc devusies šurp.

Parādes priekšā. “Spieķi vējā” prezidents Andis Grāvītis brauca parādes priekšā, lepni vedot kluba karogu.


Milicija brauc! Uzraksts krievu valodā uz motocikla ar blakusvāģi, kurā sasēdušies Raitis Ķerģis, Ainis Ķerģis un Sergejs Jancevs, piesaistīja parādes skatītāju uzmanību arī tāpēc, ka visi bija ģērbušies sen piemirstos miliču formas tērpos.

Sumināšana. Ar dāvanām, labiem vēlējumiem svētkos  sveikt “Spieķus vējā” bija ieradušies motoklubi no daudziem Latvijas novadiem, arī “Free Hawks” no Rīgas (attēlā).

Kā noturēt ūdens spaini? Atrakcijās smieklus un publikas ovācijas izpelnījās braucēji, kur  aizmugurē sēdošais turēja dēlīti ar ūdens spaini. Dažiem izdevās, dažiem nē, bet slapju šalti dabūja pat vakara vadītājs Māris Grigalis.

Pa ezeru ar aisbergu. Draugu kompānija no Garkalnes Balvos ieradās ar pašdarināto lielo ledus gabalu jeb aisbergu, kuram ierīkots pat motors. Seši draugi – Viesturs, Gatis, Jurģis, Rolands, Artis un Kārlis - nolēma šurp doties ar diviem braucamrīkiem - busiņu aisbergam un kemperi pašu ērtībām.  

Anitas un Māra būvētais ugunskurs. Šīs prasmes, ko viņi izkopuši jau 11 gadus, nelika vilties arī šogad - lielais ugunskurs pakāpeniski dega no viduča, lēnām liesmām apņemot visu un izkvēlojot dzirkstis Balvu ezera ūdeņos.

Ceļ katrs savu telti. Sevi par līdzskrējējiem sauc puiši no Cēsīm, kuri atbalsta braucējus no Valmieras, Alojas, Valkas, Rūjienas. Viņi smēja, ka telti gan cels katrs savu, bet baudīs kopīgu atpūtu pie lielā ugunskura un gaidīs garšīgo rīta zupiņu, kuras garšu vēl atceras no iepriekšējiem gadiem. “Nakts gara,” piebilda Ģirts (no kreisās).

Uz vienas riepas. Andrim Voicišam sava atrakcija - brauciens parādē uz vienas riepas ir kroņa numurs jau vairākus gadus. Andris stāsta, ka braukt uz vienas riepas iemācījies jau vidusskolas gados ar veco “Minsk” motociklu, bet to nozaguši, tāpēc atsācis braukt tikai pēc 15 gadu pārtraukuma, kad iegādājies jaunu motociklu. Lai šādi brauktu, svarīgi, cik ilgi griežas priekšējā ripa, līdzsvaru noturēt ilgāku laiku šoreiz traucējusi lēnā braucēju plūsma. Garākais ceļš, kas veikts uz vienas riepas, ir apmēram divi kilometri.

Aizsargķivere aizceļos uz Ropažiem. Sevi par čangali dēvējošais motobraucējs no Ropažiem atzina, ka taisni izstieptās rokās turēt riepu nebija viegli, bet, piepūšot vaigus un saņemoties, izdevies tikt pie Jura un Aivja sarūpētās balvas.  

Kurš ātrāk izdzers trīs alus glāzes? Šo atrakciju iemēģināja vīri, kuri savus mocīšus jau bija iemidzinājuši. Pierādījās, ka  trīs  lielas alus glāzes var iztukšot apmēram 20 sekundēs. Tiesa, dažiem alus vairāk tika aiz krekla, nekā mutē.

Apzīmē sejas un raksta uzrakstus. Solvita Pudāne ir body art māksliniece un Vikai viņa jau uzzīmējusi seju kā lauviņai, bet Viesturam uz rokas top uzraksts “Esmu no Garkalnes”. “Piekrišana ir liela, spēj tik strādāt,” neslēpa Solvita.

Uzmanību - ola! Kā braukt un karotē noturēt olu, izmēģināja daudzi. Uzvarētāji dabūja balvas, zaudētāji  iezīmēja saplīsušo olu ceļu.

Balvos pirmo reizi. Rīdzinieki Kaspars Pikšs no kluba “United Motors” Balvos bija ieradušies pirmo reizi. Puiši smēja, ka savus braucamrīkus pošot parādei tāpat kā meičas sevi ballei. Pirmie iespaidi par Balviem viņiem palika ļoti labi - viss izskatījies smuki, un ielās bijis daudz aktīvu atbalstītāju un līdzjutēju.

Striptīzs var sākties! Viena no vakara kulminācijām bija striptīza šovs, kurā uzstājās divas daiļas meičas,  lēni skatītāju priekšā sevi atbrīvojot no apģērba gabaliem.

 

Atklāj Baznīcu no jauna!Pagājušās nedēļas nogalē jau otro gadu notika Latvijas kristīgo baznīcu kultūras pasākums “Baznīcu nakts”, kas pulcēja 30 500 apmeklētājus Latvijā, tostarp mūspusē. Balvos baznīcu nakts noslēdzās ar gaismas gājienu no Balvu katoļu draudzes baznīcas uz Balvu Evaņģēliski luterisko baznīcu, kur klātesošos priecēja koncerts. Savukārt pirms pusnakts pasākuma apmeklētāji kopā ar priesteriem Mārtiņu Klušu un Mārtiņu Vaickovski lūdzās par līdzcilvēkiem mūsu pilsētā, novadā, Latvijā un visā pasaulē.   

Intervija pie baznīcas. Latgales reģionālās televīzijas reportiere balveniešiem jautāja, ar ko, viņuprāt, “Muzeju nakts” atšķiras no “Baznīcu nakts”? Balveniete Zinaida Laminska sprieda, ka “Baznīcu nakts” paver jaunas iespējas, piemēram, piesaistīt jaunatni baznīcai.

Balvu Romas katoļu baznīcā. Pulksten 17.50 Latvijā baznīcās atskanēja baznīcu zvani. Interesanti, ka Balvu katoļu baznīcā, lai zvanītu zvanus, nav jākāpj tornī – to var izdarīt no apakšas.

Zvana zvanu. Jānis Budevičs jautāts, vai viņš ir zvaniķis, atsmaidīja, ka ir cilvēks, kurš rūpējas par dziedāšanu.

Saviļņo klātesošos. Kora “Mirklis” dziedātāji kārtējo reizi apliecināja, ka spēj saviļņot pat visnocietinātākās sirdis.

Gaismas gājiens. Balvu katoļu draudzes prāvests Mārtiņš Klušs nešaubās, ka Balvu pilsētā ir cilvēki, kuri attālinājušies no baznīcas: “Tomēr viņi ir kristieši. Mums vajag turēties kopā, mēs pielūdzam, godinām un slavinām Dievu, kas saucas Jēzus Kristus. Daļa jauniešu un pieaugušo nespēj izšķirt prioritātes. Gribas, lai mūsu cilvēki ir aktīvāki, turklāt ne tikai lielos svētkos. “Baznīcu nakts” varētu kļūt par vienojošo faktoru.” Tāpat viņš atgādināja, ka kopīgais gars draudzē un cilvēkos ir vairāk nekā nepieciešams. “Tas parādās talkās, gājienos, lūgšanās, pat futbola turnīrā ministrantiem,” viņš piebilda.

Aicina godāt garīgās vērtības. Prāvests Mārtiņš Klušs šo pasākumu vērtē kā papildus iespēju cilvēkus iepazīstināt ar baznīcu: “Līdz šim baznīcas aktīvi līdzdarbojās “Muzeju naktī” Rīgā, tomēr mēs gribējām izdalīt baznīcas, jo tās ir kaut kas vairāk, ar pavisam citām vērtībām. Protams, dievnamā ir arī kultūras un mākslas vērtības, kas palīdz pilnveidot garīgo dzīvi. Kā mēs Balvos nonācām līdz “Baznīcu naktij”? Tā bija mūsu brīvprātīga iniciatīva, jo uzskatām, ka tā ir laba iecere, lai cilvēkiem parādītu, ka baznīcai ir citas funkcijas. Tas ir ne tikai lūgšanu nams, bet tā ir kopēja draudzes dzīve, kurā ikviens aicināts piedalīties. Baznīca vienmēr ir un būs kā Kristus iedibināta gan kā celtne, gan kā kopiena, kas veido vienu veselumu. Un Kristus ir galva. Nereti cilvēkiem šķiet, ka uz baznīcu jānāk Ziemassvētkos un Lieldienās. “Baznīcu nakts” devīze ir atklāt Baznīcu no jauna! Mums jālūdzas ne tikai lielajos svētkos, bet gan ik svētdienu, ik darbdienu.”

Luterāņu baznīcā. “Baznīcu nakts” izskaņā klātesošajiem bija iespēja noklausīties grupas “Voice of instrument” (tulkojumā - instrumentu) koncertu.

Uzrunā kristiešus. Luterāņu draudzes mācītājs Mārtiņš Vaickovskis mudināja padomāt, kas mēs tādi esam un kur ir mūsu vieta? “Šodien moderni sakām, ka esam deklarējušies tādā un tādā adresē, bet dzīvojam citviet. Vai tas ir normāli? Mūsu mājas ir mūsu novads. Ja lūkojamies uz vēl nozīmīgāku piederību, tad tā ir saistība ne tikai ar pilsētu, novadu, valsti, bet debesīm. Šodien esam visi kopā , jo mums ir vienota piederība. Tā ir debesu piederība,” viņš atgādināja.

Liela interese. Pirmā “Baznīcu nakts” Balvos pierādīja, ka, visticamāk, šāda veida pasākums kļūs par tradīciju. “Tas bija mīļi un skaisti,” atzina baznīcu apmeklētāji.
  

Dāmas sadanco Rugājos

 

Sestdien Rugāju parka estrādē daiļā dzimuma pārstāves izdejoja stāstu par ziediem. Rugāju novada Kultūras nodaļas vadītāja Gunta Grigāne pirms koncerta atklāšanas atzina, ka šogad estrādē pasākumi notiks katru otro nedēļu: “Neizpaliks koncerti un zaļumballes – lai tauta var atpūsties! Savukārt šodienas sadancī galvenās varones būs dāmas, kuras deju solī atklās savu krāšņumu,” viņa paskaidroja.  


Pirms koncerta. Mazie rugājieši izbaudīja vasaras priekus, kamēr sieviešu deju kopu dalībnieces pucējās.


Odziņa. Lai arī koncertā uzstājās dāmu kolektīvi, neizpalika  jauks sveiciens no Rugāju puišiem, kuri nodemonstrēja “Igauņu puišu deju”.


Kuplākais kolektīvs. Baltinavas novada sieviešu deju kopa “Gaspaža” kārtējo reizi apliecināja, ka ir draudzīgs kolektīvs. Viņu sastāvā dejoja arī pati novada vadītāja Lidija Siliņa.


Tālākie ciemiņi. Sīļukalna ritma deju grupas sievas iepriecināja ar neredzētām dejām, piemēram, “Pa-pa-pa”. Kolektīvs pastāv jau 18 gadus.


Jubilāres. Pašmāju zeltenes jeb Rugāju tautas nama deju kopa “Junora” izveidojās pirms pieciem gadiem. Viņas sestdien īstenoja sapni jubileju nosvinēt kopā ar domubiedrēm īpašā koncertā, kurā uzstājās dāmu kolektīvi.


Mums patīk! Žīguru vidējās paaudzes meitu deju kolektīva dāmas atzina, ka Rugājos jūtas kā mājās. “Mums šeit viss patīk,” apgalvoja dejotājas.


Pārsteidz skatītājus. Vectilžas dramatiskais kolektīvs “Melnais kaķis” skatītājus pārsteidza gan ar jestru deju, gan ar humoristiskiem skečiem, piemēram, klātesošie uzzināja, ka Veckokarevā pērn nekas nav izaudzis. “Kāpēc? Mēs taču neko nesējām, jo rītos traucēja rasa, pusdienlaikā - saule, bet vakaros – odi,” paskaidroja mākslinieki.


Krustmeitas. Izrādās, Vīksnas tautas nama dāmu deju kopas dejotājas uzskata sevi par “Junoras” krustmeitām. Jāpiebilst, ka Vīksnas dāmu kolektīvs dzimis pirms pusotra gada februārī.


Virši. Pasākuma vadītāji Santa Pērkone un Māris Laicāns katru dāmu deju kopu raksturoja pēc ziedu horoskopa. Piemēram, Bērzpils pagasta sieviešu deju kopa “Asjate”, kas dibināta oktobrī, pēc horoskopa ir virši. Kolektīva vadītājai Ivetai Tiltiņai (foto no kreisās), iemūžinot savas dejotājas, acīmredzot nācās piekrist tam, ka ‘virši’ ir lieli inteliģenti, kuri apzinās augstas darba kvalitātes nepieciešamību. “Dāmas dejoja lieliski,” sprieda arī skatītāji.


Epilogs. Koncerts noslēdzās ar deju “Viņš bučojis man” un gaismekļu palaišanu gaisā.

Ieskaņu koncerts pirms lielajiem svētkiem

 

Piektdien Balvu Bērnu un jaunatnes centra speciālisti aicināja ikvienu interesentu uz pilsētas centrālo laukumu, lai izbaudītu XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem veltītu ieskaņu koncertu. Balvu novada domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis, to atklājot, atgādināja, ka lielie svētki vairs nav aiz kalniem. “Balvos, kā arī galvaspilsētā parādiet sevi godam!” viņš vēlēja.


Rīta rosme. Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ieskaņu koncerta Balvos dalībnieki izdzīvoja dienu, to sākot no agra rīta līdz pat vakaram un vēlai naktij. Neizpalika arī rīta rosme, kurā būt aktīviem mudināja mūsdienu deju dejotāji. Jāpiebilst, ka jaunie talanti dejā veiksmīgi izmantoja spaiņus, slotas, tostarp arī laikrakstu “Vaduguns”.   

Neaprakstāmas sajūtas. Rugāju novada vidusskolas 8.klases audzēkne Amanda Kočāne pirmo reizi uzstājās kā soliste Balvu pilsētas centrā. Jautāta par izjūtām, jauniete atzina, ka tās bijušas neaprakstāmas.

Ēd cukurvati un krāsojas. Bērni un jaunieši deju un dziesmu starplaikos izmantoja iespēju baudīt dažādus našķus, kā arī izdaiļot sejas. Desmitgadīgais Dāvis Polavs pastāstīja, ka vēlas iejusties briesmonīša tēlā. “Vai izskatās labi?” viņš jautāja.

Mūsdienu ritmos. Mūsdienu deju dejotājas kārtējo reizi pārsteidza ar izdomu.


Ceļā uz Rīgu! Ikviens koncerta dalībnieks Balvos atzina, ka ar nepacietību gaida XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus. “Noskaņojums žilbinošs!” apgalvoja arī deju kolektīva “Rika” dejotāji (foto).


Bilde publicitātei. Pirms lielajiem svētkiem ik uz soļa bija sastopami deju kolektīvi, kuri pulcējās kopā, lai nofotografētos. Kubulu pagasta deju kolektīva “Cielaviņa” jaunieši atklāja, ka bilde nepieciešama publicitātei.


Soliste ar pieredzi. Svetlana Duļko kārtējo reizi apliecināja, ka viņas izpildītās dziesmas spēj aizkustināt pat visnocietinātākās sirdis.


“Paņem mani klēpī un ieaijā”. Balvu Valsts ģimnāzijas audzēknes Zanes Akmeņkalnes izpildītā dziesma “Māmiņai” saviļņoja ikvienu skatītāju. Pati jauniete atzina: “Bija bailīgi, kaut arī dziedu ne pirmo gadu.”


Uzstājās pēdējā. Dagmāra Laicāne pazīstama ne tikai mūspusē, bet arī tālu ārpus novada robežām. Viņa apliecināja, ka Laicānu ģimene spēj skatītājus pārsteigt gan kopā, gan katrs ģimenes loceklis atsevišķi.


Sūta vēlējumus svētku dalībniekiem. Koncerta izskaņā Balvu Bērnu un jaunatnes centra vadītāja Olita Loseva aicināja palaist gaisā balonus, kuros ievietoti mūsu pašdarbnieku kolektīvu vēlējumi vienaudžiem visā Latvijā.

Reportāžas

 • Lauku labumu tirdziņā virmo optimisms

  (Reportāža)

  Aizvadītajā sestdienā Balvu pilsētas parkā valdīja neierasta atmosfēra, ņemot vērā pēdējos notikumus pasaulē. Gan aptaujātie tirgotāji, gan pircēji bija vienisprāt, ka Covid-19 mūs neuzvarēs. “Mums pietrūkst arī publisku pasākumu,” atzina...

 • Baltinavā uzņem dokumentālo filmu

  (Reportāža)

    Iejutušies laikā un dzīvē pirms simts gadiem, ko izdzīvoja mūsu vectēvi un vecvectēvi,- tā par sevi varēja teikt ikviens, kurš piedalījās dokumentālās filmas tapšanā. No šodienas - uz pagātni. Iebraucot Baltinavā, “Vaduguns” satika trīs mazas...

 • Viļakā ierodas revizore

  (Reportāža)

    Pagājušās nedēļas nogale Viļakas kultūras nama darbiniekiem, pašdarbniekiem un ciemiņiem izrādījās ļoti nervoza un saspringta. Kā nu ne, ja revīziju veica Žurka Kornēlija, kura divu dienu laikā iemanījās apošņāt un nogaršot visus tur piedāvātos...

 • “Tu esi super!”

  (Reportāža)

    Aizvadītajā sestdienā Briežuciemā valdīja jestra gaisotne, kurā satikās pagājušo gadu konkursu “Misis briežciemiete”, “Misters briežciemietis”, “Super vecmāmiņa” un “Super vectētiņš” dalībnieki. Briežuciema kultūras pasākuma organizatore Zita...

 • “... un tad atnāk dziesma”

  (Reportāža)

    Sestdien ar 20 gadu jubilejas koncertu “... un tad atnāk dziesma” svētkus nosvinēja Krišjāņu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Elija”. Savu nosaukumu “Elija” ieguva no tā laika dziedošo dalībnieču vārdu pirmajiem burtiem. Visas dziedātājas...

 • Iededz sveci, lai kliedētu tumsu

  (Reportāža)

    Viļakas novada ļaudis ziemas ieskaņu koncertu pavadīja kultūras namā, kur pasākumā caurvijās sveču tēma. Ne velti, kā pasākuma vadītāji uzsvēra, sveces liesma pavada cilvēku visos svarīgākajos un svinīgākajos mirkļos – sniedz gaismu un siltumu...

 • Sporta veids, kurā nesteidz sasteigt

  (Reportāža)

      1.-2.novembrī Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē pulcējās sportisti, lai startētu tradicionālajās Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņas sacensībās ložu šaušanā. Ar rezultātu gandarīts. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds...

 • Priecājas par Mārtiņrožu laiku

  (Reportāža)

    Sestdien Kubulu kultūras namā pulcējās tautas muzikanti un Eiropas deju kopas, lai dancotu, dziedātu un kopā jestri atpūstos koncertballē “Mārtiņrožu laiks”. Maija Laicāne, atklājot koncertu, uzsvēra, ka šodien runās pavisam maz: “Galvenais ir...

 • Lai kalpo Dievam par godu

  (Reportāža)

    Svētdien Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā valdīja svētku noskaņa – prāvests un katoļu draudze pateicās visiem, kuri palīdzēja baznīcas torņa atjaunošanā un vētras postījumu sakopšanā ap baznīcu. Draudzes prāvests Oļģerts Misjūns,...

 • Pretī zelta rudenim...

  (Reportāža)

      11.oktobrī laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pārliecinājās, ka nav jābrauc aiz trejdeviņu zemēm, lai gūtu jaunus iespaidus. Madonas un Lubānas pusē lūkojāmies, ar ko lepojas un nodarbojas tautieši simts kilometru attālumā no Ziemļlatgales.   Pirmā...

vadi

Veiksmes prognoze


.