1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
26-05-2020
Vārdadienas šodien: Vilhelms, Vilis

“Mīlestība, kura dzīvo mūsos”

 

Valentīndienas priekšvakarā Rugāju tautas namā valdīja smiekli, labestīgi joki, kā arī sacensību gars. Rugāju novada Kultūras nodaļas vadītāja Gunta Grigāne, kura veiksmīgi iejutās Baibas Sipenieces- Gavares tēlā, priecājās, ka pasākumā “Mīlestība, kura dzīvo mūsos” sacentās 10 pāri. Jāpiebilst, ka rugājiešus un novada viesus priecēja ne tikai atraktīvie pāri, bet arī zvaigznes – Normunds Rutulis, Alla Pugačova, Maksims Galkins un Jolanda Suvorova.


Ingus Zizlāns un Aija Krompāne. Rugājietis Ingus un Kārsavas novada iedzīvotāja Aija draudzējas vairāk nekā divus gadus. Viņi pirms pasākuma atzina, ka ir nedaudz satraukušies. “Mīliet viens otru tā, lai katrreiz justos kā trīs metrus virs debesīm!” vēlēja jaunieši. Viņi godam izturēja visus pārbaudījumus, tostarp “Spēli uz jūtām”, kur bez vārdiem bija jādemonstrē kāds mūzikas instruments. “Tā ir stabule,” atminēja gan skatītāji, gan konkurenti.


Agrita un Pēteris Kukurāni. Jautāti, kas, viņuprāt, ir mīlestība, Agrita un Pēteris atjokoja, ka tas ir plašs jēdziens. Viņu attēlotais mūzikas instruments – akordeons – izpelnījās visskaļākās skatītāju ovācijas. Šķiet, šis pāris iepatikās arī žūrijai, kura Kukurānu ģimenei piešķīra specbalvu.

Dace un Andris Sņegovi. Viņi kopā jau ir 10 gadus, kaut gan pazīstami krietni ilgāk – kopš skolas laikiem. Dace uzsver, ka mīlestība ir rūpes par otru cilvēku. “Un neiztikt bez taurenīšiem vēderā,” nešaubās Sņegovi. Uzminiet nu, kādu mūzikas instrumentu viņi demonstrē. Čellu? Nē, kontrabasu!


Inta un Gvido Sleži. Inta un Gvido kopā jau ir 24 gadus. Viņi pārējiem pāriem vēlēja katru dienu vienam otru iepriecināt: “Ar jokiem, ar uzmundrinājuma vārdiem un skūpstiem!”


Guntars un Ilze Dobrovoļski. Apritējuši jau 16 gadi, kopš Guntars un Ilze viens otram teica ‘jā’ vārdu. “Lai pāri turas kā naglas!” vēlēja Guntars. Interesanti, ka pārbaudījumā “Laimes aka”, kur pārtikas produktos bija jāatrod sīknauda 1,50 eiro apmērā, viņi atrada 2,40 eiro. “Ne jau naudā laime, bet tās kvantumā,” jokoja Ilze un Guntars. Viņi saņēma žūrijas specbalvu.


Guntis un Sanita Anckini. Viņi kopā jau ir 12 gadus. Anckinu pāris pastāstīja, ka par viņiem īkšķus tur piecgadīgais dēls Kārlis. Savukārt viņa dvīņu brālis Andris todien palika mājās pie vecmammas.  


Kristaps Zušs un Vita Koškina. Viņus nominēja par “Rugāju novada pāri 2015”. Jautāti, kā iepazinušies, jaunieši atklāja, ka ir pārsteigti par uzvaru. Vita lepojās, ka šajos Ziemassvētkos saņēmusi no Kristapa saderināšanās gredzenu: “Kad pie eglītes visas dāvanas bija izdalītas, Kristaps ģimenes klātbūtnē man pasniedza rozes, kur atradās arī gredzentiņš. Sajūtas bija ļoti, ļoti patīkamas.” “Biju satraukts,” piebilda Kristaps.


Jolanta un Jānis Iksteni. Viņi uzskata, ka 14.februāris ir piemērota diena, lai atteiktos gan no telefona, gan no interneta un televizora. “Veltiet šo dienu viens otram,” viņi vēlēja. Jāpiebilst, ka Ikstenu pāris saņēma skatītāju balvu.


Sarmīte Jermacāne un Andris Laganovskis. Viņi ir pazīstami jau kopš skolas laikiem. Zīmīgi, ka Sarmīte savulaik uz Andra dzimšanas dienu atbrauca pat ar ceļa greideri!


Aija Grāmatiņa un Māris Laizāns. Viņi pazīstami 30 gadus. Aija un Māris visiem vēlēja neielaist mājās greizsirdību. Pieredzējušais pāris veiksmīgi un atraktīvi izpildīja visus pārbaudījumus, tostarp 3 minūšu laikā sapucējās ballei.


Žūrija. Pārus vērtēja prominenta žūrija – Rugāju novada pašvaldības izpilddirektore Daina Tutiņa, Alla Pugačova (Irēna Romāne), Maksims Galkins (Guntis Melnacis) un Jolanda Suvorova (Arnita Rakstiņa).

“Lai uzvar draudzība!”

 

Aizvadītajā sestdienā Viļakas novada Žīguros notika pirmais starptautiskais hokeja turnīrs “Žīguru kauss”, kurā spēkiem mērojās trīs komandas - no Latvijas, Krievijas un Igaunijas. Lai arī mūsējiem šoreiz ripa neklausīja tik ļoti, kā varētu vēlēties, un tika piedzīvoti zaudējumi 0:3 pret igauņiem un 1:9 pret krieviem, klātesošie līdzjutēji bija vienisprātis – zaudēta ir draudzības kauja, bet ne cīņa! Turnīra ceļojošais kauss nonāca uzvarētāju - Krievijas komandas - rokās.


Bullītis. Tiesneši bija acīgi un par pārkāpumiem uz pretinieku vārtiem piešķīra arī vairākus tā dēvētos bullīšus. Attēlā redzams igauņu spēlētāja maršs viens pret vienu pret žīguriešu vārtsargu Valēriju Vorobjovu. Jāpiebilst, ka vienīgos vārtus mūsējo labā aizvadītajās divās turnīra spēlēs guva komandas “Žīguru MRS” hokejists Agris Vucāns ar 8.numuru, kuram rezultatīvs metiens izdevās tieši mačā pret igauņiem.

Uzvarētāji. Kad Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Leonīds Cvetkovs uzvarētājiem no Krievijas komandas pasniedza ceļojošo kausu, neizpalika arī  humors. “Komandām, kuras zaudēja, nākamajā reizē novēlu uzvarēt. Savukārt komandām, kuras uzvarēja, nākamajā reizē novēlu... cīnīties!” draudzīgi turnīra dalībniekiem novēlēja L.Cvetkovs.


Hokejs bez spēka spēles ir daiļslidošana. Tiesa, turnīrā Žīguros spēlētājiem bija jāievēro zināmi spēka spēles ierobežojumi un, kā saka, pretinieku gluži ar muguru grūst bortā nedrīkstēja.


Visi kopā. Sacensību noslēgumā pasniedza turnīra labāko spēlētāju titulus. Labākā uzbrucēja un vārtsarga tituli nonāca Krievijas komandas īpašumā, savukārt labākā aizsarga tituls – pie igauņiem. Sacensību noslēgumā turnīra organizētāji sarūpēja arī salūtu.


Žīguriešu ģērbtuve. Mūsējie pirms iziešanas uz ledus un pirmās cīņas pret igauņiem bija optimistiski un ģērbtuvēs neizpalika arī humors.


Aukstums nebaida! Sestdien laika apstākļi nudien nelutināja, bet tas jau nebija šķērslis, lai pārģērbtos netālu no hokeja laukuma. Turklāt ziemeļniekiem igauņiem!


Priekšniece mīl hokeju, viņu mīl hokejisti! Pitalovas rajona administrācijas vadītāja Larisa Sidoruk (attēlā) sacensību noslēgumā uzaicināja komandas nākamajā reizē tikties hokeja turnīrā Pitalovā: “Galvenais, lai laika apstākļi nepieviļ!”


Fano arī paši mazākie. Uz jautājumu, kura komanda uzvarēs, Žīguru komandas spēlētāja Aivara Miņina mazdēls Alens (tuvplānā) teica tā: “Nevar zināt, kas uzvarēs. Jāskatās līdz galam. Galu galā tas ir draudzības turnīrs.”


Lai labi slīd! Lietus un kūstošais ledus hokeja spēlei nav gluži tie labākie laika apstākļi, tādēļ laukuma uzkopšana maču starplaikos bija divtik svarīga.


Pasniedz medaļas. Turnīra noslēgumā spēlētājiem pasniedza medaļas, tostarp Žīguru komandas hokejistam Aivaram Miņinam.

Kolektīvā draiskošanās Rugājos

 

Pagājusī sestdiena lustīgi aizritēja Rugāju parkā, kur interesenti kopīgi baudīja ziemas priekus. Rugāju novada Kultūras nodaļas vadītāja Gunta Grigāne pirms pasākuma atzina, ka gaida lielus un mazus uz kolektīvu padraiskošanos. “Kopā vienmēr ir jautrāk – lai mums izdodas sajust ziemas elpu un būt baltiem un tīriem kā sniegs!” viņa vēlēja.


Nobauda tēju. Jānis Pērkons labprāt nobaudīja karstu tēju. Viņa māsa Santa Pērkone zināja teikt, ka Jānis jau ir liels puika. Kā nu ne, ja 2.martā viņš svinēs 4.dzimšanas dienu!

Slīd labi. Septiņgadīgais Aleksis Galkins zināja stāstīt, ka ragaviņas slīd labi.


Pie ugunskura. Ziemas prieku baudītāji ne tikai kārtīgi izvizinājās, bet arī vēl vairāk sadraudzējās. Pie ugunskura neizpalika joki un uz kalna pārdzīvotā apspriešana.     


Garšīgs pīrādziņš. Pēc kārtīgas izvizināšanās pa kalnu neizpalika tēja un pīrādziņi. Samanta Sproģe (7 gadi) neslēpa sajūtu par iespēju pabūt kopā ar vienaudžiem, kā arī nobaudīt pīrādziņus pie ugunskura.


Iestumj trīsvietīgās ragavas. Andris Sņegovs veltīja, kā pats smej, divus nepilnus vakarus, lai uzbūvētu savdabīgas ragaviņas meitām Miai Mišelai (2 gadi), Martai Felicitai (8 gadi) un dēlam Neo Markusam (6 gadi). Andris ar sievu Daci izvizināja gan savas atvasītes, gan ļāva arī citiem bērniem izbaudīt trīsvietīgo ragaviņu jaukumus.


Brauc ar snovbordu. Sešgadīgais Rinalds Dobrovoļskis iemēģināja braukšanas prasmes pat ar snovbordu. Jāpiebilst, ka viņš aktīvi vizinājās arī ar stūrējamām ragaviņām. Izrādās, Ziemassvētkos viņš dāvanā saņēmis ragavas bez stūres. “Pēc Jaungada Ziemassvētku vecītis kļūdu laboja – atnesa īstās,” paskaidroja Rinalds.


Kopā ar tēti. Kaspars Bogdans no Skujetniekiem baudīt ziemas priekus Rugājos ieradās kopā ar trīs bērniem. Kā pirmo viņš izvizināja trīsgadīgo Madariņu. Jautāts, kas mudinājis atbraukt uz kalnu, Kaspars uzsvēra, ka vislabākā atpūta ir brīvā dabā.


Kopā ar mazmeitiņu. Gunta Grigāne apliecināja, ka arī vecmammām patīk gan vizināties ar ragaviņām, gan velties no kalna. Viņas mazmeitiņa Rūta Drande no Rīgas sprieda, ka brīvdiena pavadīta lietderīgi. Jāpiebilst, ka meitenīte pavisam drīz svinēs 4.dzimšanas dienu.


Gardi! Sešgadīgais Mareks Galkins nobaudīja pīrādziņus, bet viņa tētis Sergejs sprieda, ka pasākums izdevās, jo kolektīvai atpūtai ir pavisam cita vērtība, salīdzinot ar to, ja viņš uz kalnu būtu atnācis tikai kopā ar dēlu.


Eņģeļi sniegā. Kamēr bērni vizinājās ar ragaviņām, Rugāju novada kultūras pasākumu organizatore Santa Pērkone (foto no kreisās) kopā ar draudzeni veidoja eņģeļus sniegā.

Tās vēl nav beigas

 

 

Pagājušās nedēļas nogalē Baltinavas novada dramatiskais kolektīvs “Palādas” nosvinēja 15.dzimšanas dienu. Kolektīva vadītāja Anita Ločmele atklāja, ka pirms izrādēm amatierteātra aktieri sastājas aplī, tādējādi izveidojot savu noslēgto pasauli – “Palādu” pasauli. Dzimšanas dienas svinībās viņi aplī, precīzāk sakot, šoreiz pusaplī aicināja nostāties bijušos aktierus.


Mazs, maziņš autobusiņš laužas... Palādieši dzimšanas dienas svinības atklāja ar čemodāniem un teātra spēlei nepieciešamajiem rekvizītiem rokās. Aktieri bez ierunām un atrunām klausīja kolektīva vadītājas Anitas Ločmeles aicinājumam pulcēties uz perona. Sēžot autobusā, neizpalika dziesmas.


Kopbilde. “Tikšanās ar baltinaviešiem vienalga paliks uz visu mūžu, vai mēs to pieminēsim, vai nepieminēsim,” uzsvēra režisors Valdis Lūriņš. Jāpiebilst, ka “Palādām” režisors uzdāvināja lielu Nacionālā teātra kolektīva foto un četras eglītes. “Tas nenozīmē to, ka “Palādām” laiks iet pa skuju taku. Tas nozīmē to, ka pēc vairākiem gadiem būs vieta, kur aktieriem patērzēt,” paskaidroja V.Lūriņš. Parādā nepalika arī Ontons. Viņš lūdzās: “Dievs, iedod Lūriņam tādu prātu, lai viņš iestudē jaunu izrādi “Latgola.lv – 3”.”Zvans draugam! Latvijas Nacionālā teātra režisors Valdis Lūriņš klātesošos pārsteidza ar savdabīgu apsveikumu, proti, ar zvanu aktierim Uldim Dumpim, kurš baltinaviešiem, tā teikt, tiešajā ēterā vēlēja labu veselību: “Lai Anitai viegla roka, lai Imantam tikpat labi iet, kā līdz šim, un lai viņš palīdz arī Nacionālajam teātrim, un tāpat sveiciens Jāzepam un visiem, visiem paldies, ka es jūs pazīstu!” V.Lūriņš, jautāts par iespaidiem, atzina, ka atbraucis pie draugiem: “Prieks par Baltinavu, prieks par Baltinavas vidusskolas direktoru Imantu Slišānu, kurš uzdrošinās un veiksmīgi izspēlē Ontona lomas, kur vienlaikus jāspēj būt nopietnam un vieglprātīgam. Kad savulaik uzzināju, ka Ontona lomā iejūtas skolas direktors, sevī nospriedu: “Ja es būtu skolēns, tad šādā skolā noteikti gribētu mācīties.” Runājot par Anitu, jāsecina, ka viņas darbs ir augstu novērtēts ne tikai Ziemeļlatgalē, bet arī visā Latvijā. Viņas lugas ir Baltinavas lepnums! Man Anitā visvairāk patīk latgaliskā neatkarība, neklanīšanās autoritāšu priekšā. Latvija var būt laimīga, ka mūsu valstī ir tāds pierobežas priekšpostenis kā Baltinava. “Palādas” sniegums ir unikāls, par ko liecina Imanta dvēseles plašums, Jāzepa brīnišķīgās improvizācijas, Anitas neatkarība, Anitas mammas vitālais kustīgums un visu aktieru neliekuļotā brīnišķīgā sirsnība.”


Gāja jautri. Amatierteātra dzimšanas dienas ciemiņi aktīvi piedalījās jebkurās aktivitātēs, piemēram, videomateriālos atpazina izrāžu nosaukumus, tostarp dejoja un dziedāja.
Kopbilde. “Tikšanās ar baltinaviešiem vienalga paliks uz visu mūžu, vai mēs to pieminēsim, vai nepieminēsim,” uzsvēra režisors Valdis Lūriņš. Jāpiebilst, ka “Palādām” režisors uzdāvināja lielu Nacionālā teātra kolektīva foto un četras eglītes. “Tas nenozīmē to, ka “Palādām” laiks iet pa skuju taku. Tas nozīmē to, ka pēc vairākiem gadiem būs vieta, kur aktieriem patērzēt,” paskaidroja V.Lūriņš. Parādā nepalika arī Ontons. Viņš lūdzās: “Dievs, iedod Lūriņam tādu prātu, lai viņš iestudē jaunu izrādi “Latgola.lv – 3”.”


Lai daudz skatītāju! Ontons kā pirmo uzrunu teikt aicināja prāvestu Staņislavu Prikuli uzsverot: “Dīvs ir augstāks par visu, arī par laicīgo varu.” Prāvesta kungs atzina, ka, redzot “Palādas” izrādes, vienmēr tajās gūst kādu atziņu jeb domugraudu. Viņš palādiešiem vēlēja daudz skatītāju.Esmu gatava! Ruta Cibule atklāja, ka pirms kāda laika viņu uzrunājusi Anita Ločmele jautājot: “Vai esmu gatava runāt īpaši svinīgos apstākļos?” Atbildēju: “Mēģinājuši man tikai vārdu neiedot!” R.Cibule jokoja, ka kā neesošā rajona izbijušai kultūras ministrei ir patīkami par baltinaviešu panākumiem ilgu gadu garumā: “Prieks, ka esmu mēģinājusi jūs uzgrūst uz lielā ceļa. Prieks, ka tas ir izdevies!”


Apdzied aktierus. Baltinavas sievas Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas direktores Marijas Bukšas vadībā, smiekliem skanot, apdziedāja amatierteātra aktierus, piemēram, “Tys Pīters līlejos, ka jis lels medenīks. Vylkam šove, lopsai tyka, vecejā caurumā”.


Vai padosies provokācijai? Režisore Anita Ločmele nešaubās, ka 15 gados amatierteātris ieguvis milzīgu bagātību, tiesa, ne kešā liekamu. “Tā ir dvēseles bagātība,” viņa paskaidroja. Sveicēji vairākkārt režisorei vēlēja uzrakstīt jaunas lugas.  


Svētku torte. Zīmīgi, ka svētku torti zālē ienesa Aigars Keišs un Edgars Jermacāns. Kāpēc šis fakts tik zīmīgs un būtisks? Kā nu ne, ja viņi izrādē “Ontans izaklaidej” iejūtas žurnālista Edgara Gabranova tēlā. Bet Edgari, atgādinām, vienmēr ir galanti!

Priecīgi nosvin Veco Jauno gadu

 

Aizvadītajā sestdienā Balvu Kultūras un atpūtas centrā notika krievu kultūras biedrības “Razdoļje” organizētais pasākums “Vecais Jaunais gads”, kurā kā viesi bija uzaicināti piedalīties Pededzes kultūras nama pašdarbnieki.
Biedrība šādu pasākumu rīko jau desmito reizi un arī ciemos aicina viesus no tuvākām un tālākām Latvijas un Krievijas pilsētām. Jāpiebilst, ka Vecais Jaunais gads ir rets vēsturisks fenomens, tādi kā papildus svētki, kas izveidojās laika skaitīšanas maiņas rezultātā. Tradīcija atzīmēt Veco Jauno gadu aizsākās līdz ar neatbilstību starp Jūlija (t.s. vecā stila) un Gregora kalendāru, pēc kura šobrīd dzīvo gandrīz visa pasaule. Atšķirība starp šiem abiem kalendāriem ir 13 dienas. Biedrības vadītājas vietniece Svetlana Pavlovska atzina, ka šis jau bija 10.gads, kad krievu dziesmas gada sākumā pieskandina kultūras namu. Direktore Anita Strapcāne krievu kultūras biedrībai jau savlaikus atgādināja, ka tieši ar viņu koncertu iesākās jaunā kultūras pasākumu sezona.Pededzes muzeja vadītāja Inese Volšteine ar mazo princesīti Līgu. Pededzes folkloras kopa “Labā oma”  dalībniece Inese pastāstīja, ka balveniešiem rādīs senās kāzu dziesmas un dejas. Pededzes pagastā bijis projekts, kura laikā katra kultūras iestāde pētījusi simts gadus senās kāzu tradīcijas, vēlāk tās iemācījušies un izspēlējuši.

Pededzes muzeja vadītāja Inese Volšteine ar mazo princesīti Līgu. Pededzes folkloras kopa “Labā oma”  dalībniece Inese pastāstīja, ka balveniešiem rādīs senās kāzu dziesmas un dejas. Pededzes pagastā bijis projekts, kura laikā katra kultūras iestāde pētījusi simts gadus senās kāzu tradīcijas, vēlāk tās iemācījušies un izspēlējuši.

Uzstājas Svetlana Duļko. Mācījusies Balvu Mūzikas skolā klavieru un akordeona klasē, spēlē saksofonu un pie Viktora Bormaņa pilnveidojusi arī vokālās prasmes, jauniete pašlaik studē komercdarbību Rīgas Valsts tehnikuma Balvu filiāles 3.kursā.  

Uzstājas deju grupa “Varavīksne”. Žanna Ivanova, kura vada šo kolektīvu, atklāja, ka zēni savu priekšnesumu “Džentlmeņi” iestudējuši godam, lai arī kopā darbojas tikai kopš 1.septembra.


Pārsteigums arī skatītājiem. Katru gadu biedrība “Razdoļje” krievu dziesmu cienītājiem cenšas sarūpēt kādu pārsteigumu. Šogad Pededzes kultūras nama pašdarbnieki kopīgai dejai uz skatuves aicināja arī zālē sēdošos.


Apskata arī fotogrāfiju izstādi. Uz pasākumu atnākusī balveniete Marija Borisika apskatīja arī Preiļu fotogrāfu izstādi kultūras nama foajē. Viņa atzina, ka šo pasākumu cenšas apmeklēt katru gadu. “Dzīvoju ar prieku un, paldies Dievam, par veselību nežēlojos. Arī ģimenē viss ir labi,” teica Marija.


Svetlanas Aleksejevas vadītais dziesmu ansamblis “Razdoļje”. Kā pastāstīja dziedātājas Valentīna Daņilova un Alevtina Kožurkina, koncertā ansamblis dziedāja četras  krievu tautasdziesmas par ziemas tēmu. Ansamblī darbojas 12 dziedātājas.


Deja “Putniņi”. Deju grupas “Varavīksne” meitenes strādā kopā jau trīs gadus, un dejai “Putniņi” atribūti - spārni - meklēti un atrasti  ebay interneta vietnē.


Atnāca atpūsties. Mūzikas pedagoģe Zoja Zaharova  atklāja, ka beidzot koncertā varēs baudīt priekšnesumus arī kā skatītāja, jo parasti pasākumos uzstājas pati kopā ar saviem audzēkņiem. Īpaši aizņemts bijis Ziemassvētku laiks, kad vajadzējis koncertēt baznīcās Balvos un Gulbenē, arī citviet.


Dejot dodas arī Saeimas deputāts Ivans Ribakovs. Viņu uz skatuvi dejot veda jaunā Pededzes pašdarbniece Līga Kristiāna Melngaile.

Reportāžas

 • Viļakā ierodas revizore

  (Reportāža)

    Pagājušās nedēļas nogale Viļakas kultūras nama darbiniekiem, pašdarbniekiem un ciemiņiem izrādījās ļoti nervoza un saspringta. Kā nu ne, ja revīziju veica Žurka Kornēlija, kura divu dienu laikā iemanījās apošņāt un nogaršot visus tur piedāvātos...

 • “Tu esi super!”

  (Reportāža)

    Aizvadītajā sestdienā Briežuciemā valdīja jestra gaisotne, kurā satikās pagājušo gadu konkursu “Misis briežciemiete”, “Misters briežciemietis”, “Super vecmāmiņa” un “Super vectētiņš” dalībnieki. Briežuciema kultūras pasākuma organizatore Zita...

 • “... un tad atnāk dziesma”

  (Reportāža)

    Sestdien ar 20 gadu jubilejas koncertu “... un tad atnāk dziesma” svētkus nosvinēja Krišjāņu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Elija”. Savu nosaukumu “Elija” ieguva no tā laika dziedošo dalībnieču vārdu pirmajiem burtiem. Visas dziedātājas...

 • Iededz sveci, lai kliedētu tumsu

  (Reportāža)

    Viļakas novada ļaudis ziemas ieskaņu koncertu pavadīja kultūras namā, kur pasākumā caurvijās sveču tēma. Ne velti, kā pasākuma vadītāji uzsvēra, sveces liesma pavada cilvēku visos svarīgākajos un svinīgākajos mirkļos – sniedz gaismu un siltumu...

 • Sporta veids, kurā nesteidz sasteigt

  (Reportāža)

      1.-2.novembrī Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē pulcējās sportisti, lai startētu tradicionālajās Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņas sacensībās ložu šaušanā. Ar rezultātu gandarīts. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds...

 • Priecājas par Mārtiņrožu laiku

  (Reportāža)

    Sestdien Kubulu kultūras namā pulcējās tautas muzikanti un Eiropas deju kopas, lai dancotu, dziedātu un kopā jestri atpūstos koncertballē “Mārtiņrožu laiks”. Maija Laicāne, atklājot koncertu, uzsvēra, ka šodien runās pavisam maz: “Galvenais ir...

 • Lai kalpo Dievam par godu

  (Reportāža)

    Svētdien Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā valdīja svētku noskaņa – prāvests un katoļu draudze pateicās visiem, kuri palīdzēja baznīcas torņa atjaunošanā un vētras postījumu sakopšanā ap baznīcu. Draudzes prāvests Oļģerts Misjūns,...

 • Pretī zelta rudenim...

  (Reportāža)

      11.oktobrī laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pārliecinājās, ka nav jābrauc aiz trejdeviņu zemēm, lai gūtu jaunus iespaidus. Madonas un Lubānas pusē lūkojāmies, ar ko lepojas un nodarbojas tautieši simts kilometru attālumā no Ziemļlatgales.   Pirmā...

 • Satikšanās brīži dara pasauli gaišāku

  (Reportāža)

    28.septembrī Medņevas tautas namā ar pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Melodija” dziesmu “Likteņa sūtnis” sākās pensionāru pēcpusdiena, kas turpinājās līdz pat vēlam vakaram. Senioru pēcpusdienas šeit ir kā laba tradīcija jau piecpadsmit gadus,...

 • Ei, latgalieti, kur tu ej

  (Reportāža)

    21.septembrī Viļakas novada Upītē jau astoņpadsmito reizi, svinot simbolisko pilngadību, izskanēja vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls “Upītes Uobeļduorzs”, kuru vadīja komiķis Jānis Skutelis. Kā jau pilngadības svētkos pieklājas,...

vadi

Veiksmes prognoze


.