1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
29-05-2020
Vārdadienas šodien: Bernedīne, Biruta, Mairita

Nominē trešā konkursa uzvarētājus

 

Sestdien Rekavas vidusskolas sporta zālē nominēja konkursa “Mis un Misters Viļakas novads 2014” uzvarētājus. Pasākuma organizatore Kristīna Lapsa atgādināja, ko konkurss notiek jau trešo reizi. Šogad žūrijas sastāvā strādāja titula “Misters Viļakas novads 2013” ieguvējs Austris Keišs, Rēzeknes Zaļo pakalnu kora dalībniece un daudzu starptautisku konkursu uzvarētāja Baiba Reine, Viļakas novada kultūras metodiķe Sandra Ločmele un “Vaduguns” žurnāliste Maruta Sprudzāne.

Malači! Pasākuma vadītājs Ingars Punculis skatītājiem, tostarp skolotājai Birutai Miņinai, uzdeva dažādus āķīgus jautājumus. Skolotāja neapjuka un paziņoja, ka jauniešu uzstāšanās ir desmit ar plusu atzīmes vērta.


Katrīna Karbuzova un Sandis Matisāns. Šis pāris uzvarēja interneta balsojumā un balvā saņēma brīvbiļetes uz visiem pasākumiem, kas notiks gada laikā Viļakas novadā. Sandis mācās Malnavas koledžā, bet Katrīna - Tūrisma tehnikumā Rīgā. Intervijā S.Matisāns atklāja, ka pēc 10 gadiem sevi redz kā labu tēvu saviem bērniem un labu vīru savai sievai. Savukārt K.Karbuzova, lūgta nosaukt rakstura īpašības, kuras vērtē visaugstāk, atzina, ka tas ir godīgums, vēlme izzināt pasauli un uzticība.


Uzstājas puiši. Konkursanti apliecināja, ka lieliski prot izpildīt arī aerobikas elementus.

Draudzīgs pāris. Braši konkursantu intervijā turējās Elīna Sprukule un Raitis Kozlovskis. Elīna mācās Viļakas Valsts ģimnāzijā, bet Raitis - Malnavas koledžā. E.Sprukule pasākuma noslēgumā saņēma skatītāju simpātiju balvu. Viņai kopā ar Kristeru Kokoreviču būs iespēja apmeklēt bezmaksas masāžu.


Uzvarētāji. “Vice Misters” un “Vice Mis” (no kreisās) titulus saņēma Andis Slišāns un Olita Urbāne, bet par “Misters Viļakas novads 2014” un “Mis Viļakas novads 2014” kļuva Kristers Kokorevičs un Katrīna Karbuzova. Jāpiebilst, ka balvas jauniešiem bija ekskluzīvas, proti, Andis ar Olitu lidos ar deltaplānu, bet Kristers ar Katrīnu – ar paraplānu. Katrīna un Andis saņēma arī “Vaduguns” redakcijas simpātijas balvu.  


Mīksta un auksta. Jāzeps Ivanovs no Baltinavas varonīgi izturēja pārbaudījumu, kad viņu uzaicināja paņemt rokās pitonu. Jautāts, kādas bija izjūtas, turot rokās milzīgo čūsku, Jāzeps atjokoja: “Nebija ne vainas – mīksta un auksta.”      


“Mis un Misters Foto”. Kā pirmos nominēja “Mis un Misteru Foto” – Sergeju Saveļjevu un Airitu Ivanovu. Sergeja mīļākais teiciens ir: “Ko sēsi, to pļausi.” Savukārt Airita, raksturojot sevi, atzina, ka ir optimistiska. “Esmu kā saulesstariņš,” viņa piebilda.


Bīstamās mājsaimnieces. Daiļā dzimuma pārstāves meiteņu priekšnesumā pierādīja, ka ir ekstravagantas, pat bīstamas mājsaimnieces. Elīna Locāne (foto – pirmā no kreisās) atklāja, ka ir pabijusi trijos Dziesmu svētkos. Tāpat viņa lepojās, ka ir vienīgā konkursante no Medņevas novada.


Vecāki gavilē! Kristera Kokoreviča vecāki Kristīne un Jānis, uzzinot, ka dēls ieguvis titulu “Misters Viļakas novads 2014”, atzina, ka sajūtas ir superīgas. “Mums viņš ir vislabākais,” nešaubās mamma Kristīne.

 

Uz skatuves – tikai vīrieši

 

 

14.februārī Rekovas kultūras centrā daiļā dzimuma pārstāves priecēja vīrieši. Kultūras darba organizatore Kristīna Lapsa zināja teikt, ka tā ir pirmā reize, kad uz skatuves kāpa tikai stiprā dzimuma pārstāvji. “Pasākumu pārcēlām uz Valentīndienu, jo 8.marta priekšvakarā sākas gavēnis, kad vajadzētu atturēties no lustīgiem pasākumiem,” viņa paskaidroja.


Pārsteidz dakteris. Pirms pasākuma “Ielūdz Vaļuks!” Šķilbēnu puses sievas pārrunāja, kādi pārsteigumi ir sagaidāmi. “Noteikti uzstāsies dakteris Andris Spridzāns,” viņas prognozēja un nekļūdījās, jo dakteris dziedāja, spēlēja ģitāru un pat mutes harmonikas.

Zuzanna. Aldis Slišāns iejutās Zuzannas lomā, kas izraisīja neviltotus skatītāju smieklus.

Viesmākslinieks. Pasākumā kopā ar vietējiem pašdarbniekiem uzstājās arī vienīgais viesmākslinieks - Normunds Orlovs no Viļakas.

No visas sirds! Māra Pužula un Viļa Cibuļa solo dziedājums ģitāristu pavadījumā izpelnījās visvētrainākos aplausus. “Viņi mūs aizkustināja līdz sirds dziļumiem,” atzina dāmas.

“Ielūdz Vaļuks!” Vaļuka lomā iejutās Raimonds Logins (foto - no kreisās), kurš kopā ar Jezupu jeb Māri Pužulu sprieda par vīriešu un sieviešu, tā teikt, mijiedarbību. “Meklējot laimi, sanāk dabūt pieredzi,” prātoja Vaļuks.


Nervus kutinošs priekšnesums. Šķilbēnu pagasta kultūras centra “Rekova” jauniešu deju kolektīva “Bitīt’ matos” puiši demonstrēja enerģiskus deju soļus.

Uzstājas jaunākā paaudze. Bērnu moderno deju grupas “Lāči” (vadītāja Inese Lāce) puiši izdejoja meksikāņu deju pierādot, ka arī puikas ne par mata tiesu neatpaliek no gados vecākiem vīriem.

Kur dzīvo visskaistākās meitenes? Rekovas jauktā kora “Viola” vīri dāmām veltīja sirdi plosošas dziesmas. Juris Golubevs (foto - pirmais no kreisās), tāpat kā viņa kolēģi, nešaubās, ka visskaistākās meitenes dzīvo Latgalē - Upītē, Rekovā, Šķilbēnos.

“Mūsu ir pamaz!” Vilis Cibulis, jautāts, kā pirms pasākuma jūtas ģitāristi, atklāja, ka ir nedaudz nobažījies: “Mūsu ir pamaz, jo no 60 ģitāristiem uzstāsies tikai trešā daļa.”  Lūgts komentēt, kā vērtē Valentīndienas svinēšanu Latvijā, V.Cibulis atsmēja, ka viņam gona (pietiek – no aut.) ar 8.martu.


Pasākums, veltīts dāmām. Šķilbēnu puses pašdarbnieki pierādīja, ka ne tikai spēj pārsteigt, bet arī pārsteidz savas otrās pusītes. Jāpiebilst, ka jau šo sestdien Rekavā notiks vēl viens vērienīgs pasākums, kurā nominēs “Mis un Misters Viļaka 2014”.   

Godina aktīvākos jauniešus

 

Jau trešo gadu pēc kārtas pašā ziemas viducī Balvu Bērnu un jauniešu centrs kopā ar Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi organizē Jauniešu gada balvas pasniegšanas ceremoniju, kurā sumina gada aktīvākos, sportiskākos un radošākos jauniešus, kā arī jauniešu organizācijas Balvu novadā. Šī gada ceremonija nedaudz atšķīrās no iepriekšējos gados pieredzētās. Šoreiz neviens nesaņēma galveno balvu “Gada jaunietis 2013”. Apbalvojumus un Atzinības rakstus pasniedza visdažādākajās nominācijās.

Svinīgajā pasākumā, kas aizvadītajā piektdienā notika Balvu muižas zālē, balvu kā gada aktīvākās NVO saņēma organizācijas “Kalmārs” un “Mans patvērums”, savukārt gada balvu par sasniegumiem uzņēmējdarbībā piešķīra SIA “Amatnieki” un skaistumkopšanas salona “Salvadora” īpašniecei Selvai Lielbārdei. Vecuma grupā no 13 līdz 18 gadiem nominācijā “Gada aktīvākais skolu pašpārvaldes pārstāvis” apbalvoja Rutu Berķi un Robertu Pavlovski, nominācijā “Gada aktīvākais veselīga dzīvesveida popularizētājs” - Aivi Vilciņu, balvu nominācijā “Gada dzimtās vietas patriots” saņēma Elija Logina, nominācijā “Gada aktīvākais daudzpusīgo interešu realizētājs” godināja Elvi Rozīti, Svetlanu Duļko, Sergeju Petrovu, Robertu Mūrnieci, Kintiju Pušpuri, Rinaldu Martiņenko, Hertu Safroņuk un Kristu Bleideri, bet par gada jaunieti radošajā industrijā kļuva Agita Matule. Vecuma grupā no 18 līdz 25 gadiem balvu “Gada brīvprātīgais” piešķīra Sņežanai Košļevai, nominācijā “Gada aktīvākais skolu pašpārvaldes pārstāvis” apbalvoja Ingu Leoni, balvu “Gada tehniskās jaunrades lietpratējs” saņēma Dāvis Rakstiņš, par gada aktīvāko veselīga dzīvesveida popularizētāju kļuva Nauris Ločmelis, balvu nominācijā “Gada dzimtās vietas patriots” saņēma Anta Kriviša, bet par gada aktīvāko daudzpusīgo interešu realizētāju kļuva Artēmijs Semjonovs.

Spītējot traumai. Saņemt balvu no Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājas Noras Apīnes rokām Balvu pamatskolas skolēnu pašpārvaldes prezidentu Robertu Pavlovski neatturēja pat salauztā kāja.

Priecājas par draudzeni. Sintiju Pušpuri (trešā no labās) nozīmīgajā dienā ar deju, speciāli viņai sacerētu repu, ziediem un bučām sveica kolēģes no deju grupas “Juniori” un studijas “Di – dancers” vadītāja Dita Nipere.  


Pēc apbalvošanas. “Jauniešu gada balvas 2013” saņēmēji jutās pagodināti par izrādīto atzinību. Tomēr nedaudz apbēdināja fakts, ka dažās nominācijās nebija pieteikts neviens jaunietis. Tā vecuma grupā no 13 līdz 18 gadiem balvu nepasniedza nominācijā “Gada brīvprātīgais” un “Gada tehniskās jaunrades lietpratējs”, savukārt vecuma grupā no 18 līdz 25 gadiem neviens jaunietis nebija pieteikts nominācijai “Gada jaunietis radošajā industrijā”.


Gada aktīvākā NVO. Daudz labu vārdu bija veltīti organizācijai “Mans patvērums”, ko vada Dmitrijs Usins. Šobrīd organizācija nodarbina četrus brīvprātīgos, ar kuru palīdzību sniedz praktisku palīdzību mazaizsargātām iedzīvotāju grupām, piemēram, bērniem ar īpašām vajadzībām. “Mans patvērums” aktīvi atbalsta brīvprātīgā darba kustību. Kopš organizācijas dibināšanas 2002.gadā tā savā darbībā iesaistījusi 30 brīvprātīgos.   


Oriģināls priekšnesums. Pasākuma noslēgumā klātesošos pārsteidza neparastais muzikālais priekšnesums Artūra Moroza un Ņikitas Akula izpildījumā. Ceremonijas dalībniekus ar uzstāšanos iepriecināja arī BBJC ģitāristu ansamblis, šova deju grupa “LEO” un Elīna Loseva.  


Iepriecina ar dziesmu. Balvu “Gada dzimtās vietas patriots” saņēma Elija Logina (centrā) no Vectilžas pagasta, kura ceremonijas dalībniekus iepriecināja ar dziesmu latgaliešu valodā. Muzikālā meitene spēlē bungas, apgūst ermoņiku spēli folkloras kopā “Saime”, ir piedalījusies vairākos Latvijas mēroga folkloras pasākumos, kā arī popularizējusi mūsu kultūru Sibīrijā.Parakstās Gada grāmatā. Pirms Jauniešu gada balvas un Atzinības raksta saņemšanas katrs apbalvotais parakstījās speciālā grāmatā, kļūstot par daļiņu no vēstures. To darīja arī jaunā uzņēmēja, skaistumkopšanas salona “Salvadora” dibinātāja, friziere Selva Lielbārde.

Noķer divreiz vairāk zivju

 

Pirms gada uz Balvu ezera pirmoreiz notika viens no Latvijas čempionāta zemledus makšķerēšanas posmiem. Tolaik makšķernieki divās dienās noķēra 153,04 kilogramus zivju. Šogad 14 komandas iemanījās lomu dubultot un, kā informēja sacensību galvenais tiesnesis Egīls Draudiņš, divu dienu loms pārsniedza 300 kg zivju.

Sestdienas rīts. Pirms sacensībām savu sašutumu neslēpa balvenietis Ēriks Tučs, kurš mūspuses autobraucējiem veltīja skarbus vārdus: “Sirds sāp redzot, ka zonas izbraukātas ar automašīnu. Lai noorganizētu Latvijas līmeņa sacensības, novilkām šņores četru kilometru garumā. Un tagad atkal nāksies atsevišķus posmus pielabot. Stulbums!”


Pasaules un daudzkārtējs Latvijas čempions. Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas valdes loceklis Normunds Grabovskis uzskata, ka arī turpmāk Latvijas zemledus makšķerēšanas čempionāta pirmie posmi varētu notikt Balvos: “Šogad ezers bija daudz dāsnāks  nekā pērn. Neviens nesūrojas, ka Balvi atrodas tālu, jo uzņemšana, kā arī sacensības, noorganizētas visaugstākajā līmenī. Malači! Ezers ir interesants, jo jāprot izvērtēt laika apstākļi, lai panāktu visaugstāko rezultātu. Jāpiebilst, konkurence paliek arvien sīvāka un nereti jaunie ieliek veciem bukiem.”


Viss notiek! Balvu Sporta centra vadītājs Edgars Kaļva priecājas, ka arī turpmāk Balvu ezerā notiks Latvijas čempionāta zemledus makšķerēšanā posmi: “Šogad uz ledus izgāja 85 dalībnieki kopā ar tiesnešu brigādi.” Jāpiebilst, ka jau jūlijā Balvos notiks Baltijas čempionāts ūdens motocikliem.


Uzvarētāji. Komandu vērtējumā 3.vietu izcīnīja “Salmo” sportisti, 1.vietu – “Rapala”, 2.vietu – balveniešu komanda “Liarps” (foto no labās): Artūrs Baltais, Ēriks Tučs, Andris Kukors, Valdis Prancāns un Aldis Voits. Viņi divās dienās noķēra 29,28 kg zivju.  


Veiksmīgākie makšķernieki. Individuālajā vērtējumā patīkami pārsteidza balvenietis Artūrs Baltais, kurš ar 6,640 kg smagu lomu ierindojās 3.vietā. Pirmais trijnieks (foto – no kreisās): 2.vieta – Raimonds Kinerts (“Rapala”), 1.vieta – Ivans Daņilovs (“LSMK-MILO”), 3.vieta - Artūrs Baltais (“Liarps”). I.Daņilovs divās dienās noķēra 9,750 kg zivju.


Savāc lomu. Viens no sacensību tiesnešiem Artūrs Penners (foto no kreisās) savāc makšķernieku lomus. Rīdzinieks Ainārs Gurtiņš jokoja, ka mūspusē lielo zivi sen jau noķēris. “Sieva Lija nāk no Vīksnas,” viņš paskaidroja.


Ērts braucamrīks! Balvenietis Aleksandrs Pančenko sportistiem demonstrēja ideālu braucamrīku makšķerniekiem. “Ar tautā saucamo motosuni regulāri dodos gan uz Alūksnes ezeru, gan uz Peipusu,” viņš pastāstīja.


Sīva konkurence. Sacensību galvenais tiesnesis Egīls Draudiņš pastāstīja, ka nākamais Latvijas čempionāta posms zemledus makšķerēšanā notiks pēc divām nedēļām Limbažos: “Savukārt februāra beigās Latvijas izlase, tostarp balvenietis Artūrs Baltais, dosies uz čempionātu Baltkrievijā. Rezultāti Balvos liecina, ka konkurence ik gadu pieaug. Vaļībām vietas nav, jo rezultāti ir līdzīgi!”


Attaisno cerības. Sacensībām noslēdzoties, balvenietis Artūrs Baltais cerēja, ka viņa rezultāts nebūs sliktāks nekā pērn, kad viņš kopvērtējumā Latvijā izcīnīja sudraba medaļu. Jaunietis neslēpa prieku uzzinot, ka šogad individuālajā vērtējumā ierindojies 3.vietā.  


Neslēpj emocijas. Ēriks Tučs neslēpa emocijas uzzinot, ka balveniešu komanda “Liarps” izcīnīja godpilno 2.vietu: “Mēs jau sen to bijām pelnījuši! Mēs uz to gājām 10 gadus!”

Grāmatu ceļš uz Gaismas pili

 

Uz Rīgu, piedalīties akcijā “Grāmatu draugu ķēde”, devās Balvu, Rugāju, Viļakas un Baltinavas novadu bibliotekāri.
 Lai no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas uz jauno Gaismas pili  roku rokā nodotu grāmatas, pieteikušies  bija 15 tūkstoši cilvēku, taču akcijas laikā cilvēki vēl nāca klāt un, spītējot salam, palīdzēja Grāmatu ceļā. Pirmā un senākā grāmata, kas sāka draudzīgo grāmatu ķēdes akciju, bija 1825.gadā Pēterburgā izdotā Bībele latviešu valodā - tā pāri Daugavai ceļoja stundu un 35 minūtes. Taču mūsu bibliotekāriem bija tas gods turēt rokās pēdējo grāmatu un noslēgt “Grāmatu draugu ķēdi” tās pēdējā posmā, kur grāmatas izsaiņoja no plēves maisiņiem  un ievietoja plauktos. Grāmatu ceļā devās akcijas “Tavs grāmatu plaukts” cilvēku saziedotās grāmatas ar ierakstiem. “18.janvāri uzskatu par profesionālajiem svētkiem. Ēka pati par sevi nav nekas - vien kārbiņa bez vērtības. Domāju, ikviens bibliotekārs ir piedzīvojis satraucošās sajūtas noskatoties, kā tukšie grāmatplaukti piepildās ar grāmatām,” vairāku bibliotekāru viedokli pauda Anita Kokoreviča. Akcija bija iekļauta arī Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” atklāšanas  programmā. Noslēgumā visus sajūsmināja  gaismas spēļu uzvedums krastmalā un krāšņais salūts.
 
 

Satiek Andri Vilku. Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks bija televīzijas kameru un žurnālistu ielenkts, taču Balvu Centrālās bibliotēkas direktorei Rutai Cibulei izdevās viņam piekļūt un apsveikt ar lielo notikumu. “Tādas siltas un labas prieka, gandarījuma un mīlestības asaras klusi rit sirdī... Tā man gribas raksturot šīs dienas izjūtas. Latvijas Nacionālās bibliotēkas jautājums cilāts jau no pirmās brīvvalsts laika, un nu tieši mēs sagaidījām to brīdi. Dienas izjūtas var salīdzināt ar Dziesmu svētkiem, Baltijas ceļu, barikāžu laika vienotību. Vienoties par un ap Grāmatu - tas ir tāpat kā vienoties par un ap Dziesmu! Un šādā dienā satikt Andri Vilku, tas ir apbalvojums!” savu sajūsmu pauda R.Cibule.
 
 

No rokas rokā. Bibliotekāri grāmatas ne tikai padeva viens otram, bet arī aplūkoja, kādas grāmatas cilvēki dāvinājuši. Un tās bija visdažādākās - gan latviešu, gan ārzemju autoru darbi, plānas, biezas, jaunas un gadiem plauktos glabātas.  Silvija Apare no Briežuciema pauda prieku, ka ir iespēja stāvēt “Grāmatu draugu ķēdes” pēdējā posmā - vistuvāk grāmatu plauktiem un reizē redzēt, kā tās nonāk plauktos. “Visus vienoja jauka kopības sajūta, paspēju aplūkot grāmatas - tās bija tik dažādas!” teica S.Apare.  
 

 Noslēdz Grāmatu ceļu. Uz pēdējo grāmatu nācās pagaidīt krietnu laiku, līdz sajūsmas spiedzieni un fotozibšņi liecināja - tā tuvojas! Katrs - arī mūsu bibliotekāri uzskatīja par savu svētu pienākumu paturēt rokā priestera Pētera Upenieka atmiņu zīmējumu grāmatu “Balandnieki” - ar to noslēdzās Grāmatu ceļš.
 

 Grāmata ar videokameru. Šai grāmatai, ko rokās tur Sandra Lukstiņa, bija piestiprināta videokamera, kas fiksēja teju katru cilvēku grāmatu ķēdē, kas tajā ielūkojās. Baltinavas novada bibliotēkas vadītāja Ināra Bubnova  atzina,  ka šī bija brīnišķīga kopības sajūta, ka esi viens no lielā bibliotekāru pulka un pieliec savu roku pašos pirmsākumos, lai taptu kaut kas liels un paliktu vēsturē. “Turot rokās sadāvinātās grāmatas, atcerējāmies vecākos izdevumus, kuru bibliotēkās vairs nav, bet palikuši atmiņā,” teica I.Bubnova.
 
 

Grāmata par Latgales kultūras darbiniekiem.  Sajūsmas saucieni atskanēja, turot rokās Miķeļa Bukša, Annas Rancānes, Vilberta Bukša grāmatas. “Vislielākā bagātība ir tā, ko cilvēki viens otram dod, mūžu gaismodami. Arī Viļakas novada bibliotekāres devās Gaismas ceļā, lai sadotos rokās “Grāmatu draugu ķēdē”, apliecinot kultūras nozīmi un vērtības. Tā bija īpaša gandarījuma sajūta piedalīties unikālā un vēsturiskā akcijā, ar kuru atvērām durvis jaunajai Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkai,” teica  Viļakas novada bibliotēkas vadītāja Vija Circāne.
 
 

Grāmatu daudzveidība. Sajūsmu par iespēju piedalīties šajā akcijā pauda arī Vectilžas bibliotēkas vadītāja Ina Skrima (no kreisās) un Žīguru bibliotēkas vadītāja Anastasija Plačinda.
 

 Grāmatu ķēdē - arī Balvu pamatskolas skolotāji. Grāmatu ķēdē  Līvu laukumā stāvēja arī Balvu pamatskolas skolotāji. Sals netraucēja darboties, tomēr vajadzēja arī sasildīties padejojot. Viņi apmeklēja arī koncertu “Arēnā Rīga”.
 
 

Plaukti pildās. “Ja uz jauno LNB ēku katru dienu vestu piecas kravas mašīnas ar grāmatām, visa grāmatu krājuma pārvešanai būtu vajadzīgi seši mēneši,” teikusi kultūras ministre Dace Melbārde. Plānots, ka apmeklētājiem  bibliotēka durvis vērs 29.augustā.

Reportāžas

 • Viļakā ierodas revizore

  (Reportāža)

    Pagājušās nedēļas nogale Viļakas kultūras nama darbiniekiem, pašdarbniekiem un ciemiņiem izrādījās ļoti nervoza un saspringta. Kā nu ne, ja revīziju veica Žurka Kornēlija, kura divu dienu laikā iemanījās apošņāt un nogaršot visus tur piedāvātos...

 • “Tu esi super!”

  (Reportāža)

    Aizvadītajā sestdienā Briežuciemā valdīja jestra gaisotne, kurā satikās pagājušo gadu konkursu “Misis briežciemiete”, “Misters briežciemietis”, “Super vecmāmiņa” un “Super vectētiņš” dalībnieki. Briežuciema kultūras pasākuma organizatore Zita...

 • “... un tad atnāk dziesma”

  (Reportāža)

    Sestdien ar 20 gadu jubilejas koncertu “... un tad atnāk dziesma” svētkus nosvinēja Krišjāņu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Elija”. Savu nosaukumu “Elija” ieguva no tā laika dziedošo dalībnieču vārdu pirmajiem burtiem. Visas dziedātājas...

 • Iededz sveci, lai kliedētu tumsu

  (Reportāža)

    Viļakas novada ļaudis ziemas ieskaņu koncertu pavadīja kultūras namā, kur pasākumā caurvijās sveču tēma. Ne velti, kā pasākuma vadītāji uzsvēra, sveces liesma pavada cilvēku visos svarīgākajos un svinīgākajos mirkļos – sniedz gaismu un siltumu...

 • Sporta veids, kurā nesteidz sasteigt

  (Reportāža)

      1.-2.novembrī Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē pulcējās sportisti, lai startētu tradicionālajās Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņas sacensībās ložu šaušanā. Ar rezultātu gandarīts. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds...

 • Priecājas par Mārtiņrožu laiku

  (Reportāža)

    Sestdien Kubulu kultūras namā pulcējās tautas muzikanti un Eiropas deju kopas, lai dancotu, dziedātu un kopā jestri atpūstos koncertballē “Mārtiņrožu laiks”. Maija Laicāne, atklājot koncertu, uzsvēra, ka šodien runās pavisam maz: “Galvenais ir...

 • Lai kalpo Dievam par godu

  (Reportāža)

    Svētdien Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā valdīja svētku noskaņa – prāvests un katoļu draudze pateicās visiem, kuri palīdzēja baznīcas torņa atjaunošanā un vētras postījumu sakopšanā ap baznīcu. Draudzes prāvests Oļģerts Misjūns,...

 • Pretī zelta rudenim...

  (Reportāža)

      11.oktobrī laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pārliecinājās, ka nav jābrauc aiz trejdeviņu zemēm, lai gūtu jaunus iespaidus. Madonas un Lubānas pusē lūkojāmies, ar ko lepojas un nodarbojas tautieši simts kilometru attālumā no Ziemļlatgales.   Pirmā...

 • Satikšanās brīži dara pasauli gaišāku

  (Reportāža)

    28.septembrī Medņevas tautas namā ar pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Melodija” dziesmu “Likteņa sūtnis” sākās pensionāru pēcpusdiena, kas turpinājās līdz pat vēlam vakaram. Senioru pēcpusdienas šeit ir kā laba tradīcija jau piecpadsmit gadus,...

 • Ei, latgalieti, kur tu ej

  (Reportāža)

    21.septembrī Viļakas novada Upītē jau astoņpadsmito reizi, svinot simbolisko pilngadību, izskanēja vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls “Upītes Uobeļduorzs”, kuru vadīja komiķis Jānis Skutelis. Kā jau pilngadības svētkos pieklājas,...

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat deputāta Andra Kazinovska lēmumu izstāties no JKP frakcijas Saeimā?