1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
29-05-2020
Vārdadienas šodien: Lolita, Vitolds

Godina labākos sportistus

 

Aizvadītajā piektdienā notika Balvu Sporta skolas pasākums “Labākais Jaunatnes sportists 2013.gadā”, kurā godināja labākos aizvadītā gada sportistus un viņu trenerus astoņos sporta veidos.

Pasākums notika jau 10.reizi. Balvu novada domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis pauda pārliecību, ka šie sporta laureāti sasniegs savus mērķus un, līdzīgi kā mūsu bijušais sporta skolas audzēknis Arvis Vilkaste, sāks ceļu uz savām olimpiskajām spēlēm. Izglītības kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Nora  Apīne  vēlēja, lai skolēnu personīgie rekordi pārtop Latvijas rekordos, tad Eiropas un varbūt arī pasaules līmeņa rekordos. Pasākuma dalībniekus ar priekšnesumiem priecēja vadītājas Ilutas Tihomirovas bērnu ansambļa “Notiņas” dalībniece Evelīna Pipcāne, Rekavas iniciatīvu centra “Zvaniņi” ģitāristu ansamblis, kuru vada Vilis Cibulis,  sporta skolas sporta dejotāji un Balvu Mūzikas skolas  skolotājs Arnis Graps.  Uz lielā ekrāna varēja vērot dalībnieku treniņu un sacensību mirkļus gada garumā. Vakars noslēdzās ar 87 laureātu sveikšanu - tik daudz sportistu godināts 10 gados.Laureāts peldēšanā – Ralfs Kristers Kokorevičs. Viņa trenere ir Alīna Zelča, bet daudz darba dēla izaugsmē peldētprasmju apgūšanā ieguldījis arī tētis Romualds. Līdzās laureātam uzslavēja arī citus labākos peldētājus - Marku Markusu, Elīzu Priedi, Mārtiņu Plešu, Andreju Vjazanicinu, Ketiju Rakstiņu, Raiti Markusu.

 

Laureāts peldēšanā – Ralfs Kristers Kokorevičs. Viņa trenere ir Alīna Zelča, bet daudz darba dēla izaugsmē peldētprasmju apgūšanā ieguldījis arī tētis Romualds. Līdzās laureātam uzslavēja arī citus labākos peldētājus - Marku Markusu, Elīzu Priedi, Mārtiņu Plešu, Andreju Vjazanicinu, Ketiju Rakstiņu, Raiti Markusu.

Laureāts futbolā - Vadims Sņegovs. Viņa treneris ir Jānis Zakarīts. Vadims palīdzējis kaldināt uzvaras “C” grupā. 2011.gadā laureāta titulu ieguva viņa brālis Aleksandrs, kurš tagad ir pamatsastāva spēlētājs Balvu Sporta centra komandā, tāpēc var teikt - futbols ir šīs ģimenes labākā tradīcija.

Laureāts basketbolā - Lotārs Aleksejevs. Jaunieti trenē Arnis Voika. Lotārs mācās Balvu Valsts ģimnāzijas 9.klasē, ir priekšzīmīgs mācībās. Viņam ir arī nopietnas aizraušanās, neskaitot basketbolu, ziemā tas ir hokejs, vasarā - motokross.

Labākie sportisti 2013.gadā kopā ar treneriem, skolotājiem un atbalstītājiem. Vakara vadītāji Agrita Grāmatiņa un Arnis Voika teica, ka cilvēkam pilnvērtīgai dzīvei nepieciešamas divas lietas - izglītība un fiziskā aktivitāte. Sekoja sportiska un veselīga gada vēlējumi, fotografēšanās un pateicības vārdi vecākiem un skolotājiem.

Laureāts volejbolā – Arvis Zelčs. Arvis mācās Tilžas vidusskolas 12.klasē un līdz 2013.gadam trenējās pie trenera Jāņa Tāļa Jēkabsona. Aizvadītajā gadā trenera Igora Šnepera vadībā Latvijas jaunatnes olimpiādē izcīnīta 3.vieta, kas bija noteicošais kritērijs laureāta noteikšanā. Puisis startē volejbola kluba “Balvi” komandā un šogad saņēma Jāņa Strapcāna ceļojošo kausu.

Laureāts grieķu-romiešu cīņā - Dmitrijs Goļikovs. Trenera Konstantīna Titorenko audzēknis mācās Balvu pamatskolas 9.klasē. Viņš atbildīgi attiecas pret treniņu darbu - ar lielu pašatdevi un nepiekāpību trenējas piecas reizes nedēļā.  

Laureāte vieglatlētikā - Aiva Niedra. Pēdējos gados treniņos Aiva lielu uzmanību velta šķēpa mešanai. Trenera Imanta Kairiša ieguldītais darbs vainagojies panākumiem - Aivu ir pamanījuši Latvijas šķēpa metēju kluba treneri un augustā viņa piedalījās jauno talantu nometnē Kandavā. Neskatoties uz kājas traumu, 2013.gada nogalē viņa uzvarējusi divās starptautiska mēroga sacensībās Gruzijā un Baltkrievijā.

Laureāti sporta dejās – Amanda Romka un Deivids Bebins. Treneres Anitas Grāmatiņas audzēkņi kopā dejo jau piekto gadu, ir izpildīta E6 klase un uzsākti vākt punkti D klasei. Aizvadītajā gadā pāris startējis 11 sacensībās, iegūstot godalgotas vietas.

P.s. Laureāts svarcelšanā – Edijs Oplucāns. Apbalvojumu saņēma tēvs Ainārs, jo Edijs pasākuma dienā strādāja. Treneris Varis Sārtaputnis (skat. attēlā 1.lpp.) ir gandarīts par sava audzēkņa augstajiem sasniegumiem - LR čempionātā pieaugušajiem izcīnīta 2.vieta, turnīrā Tartu - 2.vieta un absolūtajā vērtējumā iegūts kauss par 3.vietu. Sacensībās Panevežā izcīnīta 3.vieta, Meļņikova kausā - 1.vieta, un uzrādītais rezultāts ir tuvu Sporta meistara normai.

Sešpadsmit pāri lustīgi nosvin Sudrabkāzas

 

Pagājušās nedēļas nogalē Balvu Kultūras un atpūtas centrā Sudrabkāzu balli "Viss, ko šodien domāšu, būs balts" nosvinēja sešpadsmit pāri, kuri laulību noslēdza 1988.gadā. Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Svetlana Romanovska, uzrunājot klātesošos, atzina, ka sudrabkāzu gaviļnieki ir piemērs jaunatnei, kā saglabāt ģimenes pamatvērtības: "Jūs esat iemācījušies sadzirdēt, piedot un jebkurā brīdī palīdzēt viens otram." Tāpat S.Romanovska zināja teikt, ka 1988.gadā laulību reģistrēja 271 pāris bijušajā Balvu rajonā.

Pāršķirsta atmiņu albumu. Marina un Valdis Prancāni laulību reģistrēja 11.jūnijā Balvos. Viņi atklāja, ka iepazinās kādā komjauniešu ballītē un tikai pēc 3 gadiem iestūrēja laulības ostā. Jāpiebilst, ka šis gads Prancānu ģimenei bijis īpašs, jo 1.jūnijā apprecējās viņu jaunākā meita Lāsma.


Tālākie ciemiņi. Larisa un Pēteris Dubrovski šobrīd dzīvo Mārupē, bet viņu mīlas stāsts sācies Vīksnas pagastā. Pēteris pastāstīja, ka Larisa dzīvojusi 800 metru attālumā no viņa mājas. "Tas gan neatviegloja manu dzīvi, jo Larisai bija daudz pielūdzēju, tostarp mans jaunākais brālis. Stāvēju rindā," Pēteris jokoja. Viņš visiem, kas plāno iestūrēt laulības ostā, novēl atrast zelta vidusceļu: "Ģimenes dzīvē jāprot piekāpties."


Laulību reģistrēja pirmie. Diāna un Ainārs Baranovi no klātesošajiem pāriem bija pirmie, kuri laulību reģistrēja 1988.gadā – 27.februārī. Viņi arī parakstījās Goda grāmatā.


Godā tradīcijas. Sešpadsmit sudrabkāzu gaviļniekus, kā ierasts, svinīgi ieveda zālē Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Svetlana Romanovska kopā ar dzīvesbiedru Aldi.


Aija un Andrejs Iksteni. Bērzpilieši Aija un Andrejs laulību reģistrēja 22.oktobrī Bērzpilī.


Ligita un Juris Kalnēji. Lazdukalnieši viens otram "jā" vārdu teica 9.aprīlī Lazdukalnā.


Parakstās, kā tolaik... Leontīna un Aivars Punduri no Briežuciema ģimenes ostā iestūrēja 25.jūnijā.


Neizpaliek šampanietis. Visi kungi cienāja savas dāmas ar šampanieti. Izņēmums nebija arī Raimonds Circenis, kurš īpaši eleganti apkalpoja savu otro pusīti – Astrīdu. Viņi laulību reģistrēja 2.jūlijā.


"Rūgts!" Vakara gaitā sudrabkāzu gaviļniekiem vairākkārt nācās uzklausīt klātesošo saucienus: "Rūgts". Irina un Edvīns Klijas apzinīgi pildīja visus norādījumus.

Kopbilde. Balvu novada domes vārdā Sudrabkāzu gaviļniekus sveica pašvaldības izpilddirektore Inta Kaļva. Viņa atklāja, ka, ieraugot pārus, noritējušas prieka asaras.


Aija un Aigars Strazdi. Aija un Aigars par vīru un sievu kļuva tālajā 1988.gada 17.septembrī. Šobrīd viņi dzīvo Rīgā.


Ligita un Aivars Pugači. Lazdukalnieši laulību reģistrēja 15.oktobrī Balvos.


Valentīna un Valdis Sproģi. Rugājieši sudrabkāzu ballē izskatījās ļoti nopietni – acīmredzot ģimenes svarīgā nozīme viņiem nav zudusi arī pēc 25 gadiem, kā viens otram solīja 1988.gada 12.novembrī.


Ilga un Edgars Ločmeļi. Baltinavieši laulību reģistrēja 20.augustā Balvos.


Eleonora un Jānis Zeiļuki. Viņi labprāt pacēla šampanieša glāzes, lai atcerētos 1988.gada 15.oktobri, kad Tilžā deva uzticības zvērestu viens otram.


Mārīte un Jānis Poševi. Sēžot pie mielasta galda, viņi kavējās atmiņās, kā pirms 25 gadiem 5.martā Bērzpilī kļuva par vīru un sievu.


Inese un Gints Feldmaņi. Rugājieši Inese un Gints "jā" vārdu viens otram teica Balvos gan šo sestdien – 2013.gada 7.decembrī, gan 1988.gada 30.jūlijā.


Atver šampanieti. Āritas un Andreja Andrejevu kāzu diena ir 20.augusts. Viņi laulību reģistrēja Balvos.

Pateicības dienā atpūšas pašdarbnieki

 

1.novembrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā notika Pateicības vakars Balvu novada tautas mākslas kolektīvu un pašdarbības pulciņu dalībniekiem.

Bija ieradušies pašdarbnieki no gandrīz visiem pagastiem, izņemot Bērzkalnes, Briežuciema un Bērzpils. Kultūras dzīves organizatori un pašdarbnieki nereti svētkos strādā, tāpēc pašiem atpūsties ne vienmēr izdodas. Pateicības vakars bija tā reize, kad aizmirst ikdienu un papriecāties pašiem. Vakara atklāšanā Ilga Oplucāne mudināja neskopoties ar aplausiem, jo savas laimes baterijas jāuzlādē pašiem. Pie galdiņiem sēdošajiem vajadzēja izdomāt vakara moto, un tas radīja īstu jautrības vilni. Tā kora "Ezerkrasts" uzskatīja, ka, "lai vai kādi vēji pūš, visi pūtīs pāri...", bet "Lustes" dejotāji nolēma: "Nedarīsim šodien, ko padarīt var rīt!" Vakara gaitā bija dažādas atrakcijas, dziesmas, tosti un dejas. Pasākumā ar jautrām un lustīgām dziesmām muzicēja grupa "Ginc un es".

Priecē mazie dejotāji. Kā pirmie Pateicības dienā uzstājās Balvu Kultūras un atpūtas centra bērnu tautu deju kolektīvs "Balvu Vilciņš", kuru vada Zane Meiere. "Ja dejo bērni, mēs zinām, ka būs jauniešu deju kolektīvs, būs vidējās paaudzes un senioru dejotāji," uzsvēra Ilga Oplucāne.

Ierodas ciemiņi no Austrumiem. Tā vakara vadītāja pieteica Viļakas sieviešu vokālo ansambli "Cansone", kuru vada Ilona Bukša. Ineta Lindenberga Balvu novada pašdarbniekiem vēlēja "salikt pagātni pa plauktiņiem, sakārtot domas, nomazgāt spārnus, apzāģēt spīta radziņus, satikt sirdsapziņu, ieskatīties patiesībai acīs..." un citas labas lietas un sajūtas.

Atrod un iztaujā Lazdulejas pagasta pārvaldnieku. No Gulbenes Tautas teātra uz Balviem bija atbraukušas divas bufetčicas. Aņitočka (aktrise Anita Birzniece) Lazdulejas pāvaldniekam Andrim Višņakovam uzdeva daudz jautājumu, un atbildes viņš neliedza. Gulbenes Tautas teātra režisore Edīte Siļķēna lieliski tēloja otrās bufetčicas Editočkas lomu. Valdot vispārējai jautrībai, abas aktrises iesaistīja klātesošos jautrās atrakcijās un dejās.

Vadītāji, rindā stāties! Gan pulciņu, gan citi vadītāji stājās garā rindā, lai pārējie redzētu, kurš tad ir galvenais. Balvu Kultūras un atpūtas centra direktore Anita Strapcāne neslēpa, ka visus vieno mīlestība uz dziesmu, teātra spēli un deju, bet, lai būtu laimīgāki, jāsmaida. Jāsmaida gan darbu darot, gan kafiju dzerot, gan mājup ejot.


Sveic jubilārus. Vakara gaitā atklājās, ka šajā dienā trīs cilvēkiem ir īpaši svētki - viņu dzimšanas dienas. Tās svinēja balvenietes Lelde Niedra un Ingrīda Circene, bet Vīksnas lauku kapelas muzikantam Normundam Skujam palika tieši piecdesmit.


Dejotprieks. Grupas "Ginc un es" dziesmas bija tik jautras, ka pašdarbniekiem nekas neatlika, kā dejot līdzi gan veco labo, gan modernāko deju ritmiem.


Sadodas rokās. Tas, ka Krišjāņu un Tilžas pagastu pašdarbnieki pie galdiņiem sēdēja viens otram aiz muguras, netraucēja sadoties rokās Ilmāram Zvaigznonim un Guntaram Ākulim.

Deja vieno. Jautrais dancis ar apskāvieniem, ar pāru mainīšanos, tikšanos un atvadīšanos ļāva sadraudzēties pilsētas un pagastu pašdarbniekiem.


Satinas kamolītī. Gulbenietēm Balvu publiku izdevās tā satuvināt, ka dejotāju aplis kļuva mazāks un mazāks - ikviens bija apskāvis ne vien savu deju partneri, bet pat divus.

Volejbolisti sezonu mājās sāk ar uzvaru

 

Svētdien Balvu pamatskolas sporta zālē volejbola klubs "Balvi" aizvadīja pirmo šīs sezonas mājas spēli Nacionālās līgas čempionātā volejbolā. Spēle izrādījās nervus kutinoša un piesātināta ar intrigām katrā setā,- uzvarēs mūsējie vai limbažnieki?
Pirmo setu ar minimālu punktu pārsvaru 26:24 uzvarēja balvenieši. Savukārt otrajā setā pretinieki atspēlējās ar 21:25. Jāpiebilst, ka līdzīgi turpinājās gan trešais, gan ceturtais sets – viena uzvara mums, viena - pretiniekiem (25:21un 14:25). Lai arī pēdējais sets sākās neveiksmīgi, zaudējot divus punktus, volejbola kluba "Balvi" sportisti ne vien atspēlējās, bet spēli kopumā noslēdza ar lielisku uzvaru – 3:2 (15:12) balveniešu labā!

Karsējmeitenes. Spēles pārtraukumos, kuru piecos setos bija daudz, skatītājus priecēja karsējmeitenes. Jāpiebilst, ļoti profesionālas. Atskanot tiesnešu svilpei, meitenes aši atbrīvoja spēles laukumu, paspējot arī veltīt smaidus mūsu sportistiem.

Perspektīva komanda. Volejbola kluba "Balvi" prezidents Andris Kazinovskis jauno balveniešu komandu vērtē kā perspektīvu: "Faktiski ir notikusi paaudžu maiņa, jo pamatsastāvā spēlē daudz jauniešu, kuri pēdējos gados savās vecuma grupās ieguvuši dažādas godalgas. Piemēram, var atzīmēt lielisko rezultātu Ventspilī, kur jaunieši izcīnīja 3.vietu. Pieļauju, ka pirmajā sezonā neveiksies tik labi, kā gribētos, tomēr kaut kur līgas viducī būsim. Nākamajos gados, kad iegūsim vēl lielāku meistarību, varam cerēt uz augstiem rezultātiem."

Jaunais balveniešu treneris. Imants Kairišs priecājas, ka beidzot ieguldītais darbs ir attaisnojies. Viņš nešaubās, ka komanda ir fiziski labi sagatavota: "Atliek vien pilnveidot tehniskos elementus – uzņemšanu, bloku un aizsardzību." Jautāts par komandai izvirzītajiem mērķiem, treneris atklāja, ka galvenais uzdevums ir saglabāt vietu Nacionālajā līgā.

Volejbola klubs "Balvi". Pirmajā rindā no kreisās: Imants Kairišs, Emīls Elksnītis, Austris Bukovskis un Elvis Logins. Otrajā rindā no kreisās: Andris Kazinovskis, Andrejs Vasilevičs, Arvīds Sams, Arvis Zelčs, Roberts Veins, Kaspars Spirks un Jānis Strapcāns. Šo sestdien mūsējie spēlēs Mārupē.


Spēle ieilga. Pirmā Nacionālās līgas spēle ilga piecus setus, kas nebūt neapbēdināja skatītājus. "Ir, ko redzēt!" priecājās līdzjūtēji.

Urrā, balvenieši var! Balvu Valsts ģimnāzijas 12.klases audzēknis Artēmijs Semjonovs nešaubās, ka līdzjutējiem jābūt vēl aktīvākiem: "Šoreiz pietrūka bungu un taures."

Tur īkšķus par savējiem! Balvu novada domes deputāta Aigara Pušpura sejā atspoguļojās visas mūsu sportistu veiksmes un neveiksmes.

Ar mainīgiem rezultātiem. Katrā setā uzvarēja cita komanda, kas spēli padarīja vēl interesantāku.

Kaislīgs līdzjutējs. Balvenietis Vladimirs Kuprins atzīst, ka apmeklē visas volejbolistu spēles. "Pagaidām komandas spēlē līdzvērtīgi. Mūsējiem pietrūkst saspēles," sprieda sirmgalvis.

Kopā ar tēti. Pagājušajā nedēļā Adrians nosvinēja savu pirmo dzimšanas dienu. Viņa tētis Arnis Voika atklāja, ka jaunā komanda izskatās labi. Viņš trenerim Imantam Kairišam vēlēja lielu gribasspēku un izturību.

Dziesmu pūru loka divdesmit piecus gadus

 

Šoruden skanīgāk skan divu kolektīvu balsis - 25 gadu jubileju atzīmēja Balvu novada Til-žas etnogrāfiskais ansamblis un Viļakas novada folkloras kopa "Atzele". Viņu dziesmas ir skanējušas gan savos novados, gan arī visā Latvijā. Pa šiem gadiem izdziedāts simtiem skaistu dziesmu, un svētku dienā tās dzirdēja arī paši tuvākie - savas pilsētas, sava pagasta cilvēki un viņu draugi.

Folkloras kopa "Atzele". Aizvadītajā svētdienā jaukā un sirsnīgā atmosfērā Viļakas kultūras namā 25 gadus nosvinēja Viļakas novada folkloras kopa "Atzele". Kā stāsta vadītāja Anna Annuškāne, sākotnēji bijis vairāk dalībnieku, bet pašlaik folkloras kopā ir piecpadsmit dziedātāju, arī divi kungi - Leons Jermacāns un Staņislavs Dupužs, kurš spēlē bungas. Kolektīvā no pašiem pirmsākumiem dzied Valentīna Bratuškina un Ilona Bukša. Cītaru spēlē Anita Logina, bet mācās arī Evita Zaremba. Kopa nosaukta vēsturiskajā "Atzeles" vārdā, jo 12.-13. gadsimtā tā saucās Viļakas novads. Kolektīvam vārdu deva kopas krusttēvs Dzintars Putniņš. "Katrs dalībnieks ir pelnījis uzslavas, un svētkos saņēmām daudz paldies vārdu, par ko ir gandarījums," saka A.Annuškāne. Dziesmu viņu pūrā ir daudz, un tās skan cauri gadiem. Arī svētku dienā kolektīva dalībnieki izdziedāja "Teic, māmeņa, tu dzīsmeņas", "Aiz azara malni meži", "Pōri, pōri leita tiuce" un daudzas citas.

Sveic "Saime". Tilžas etnogrāfiskais ansamblis ir piedalījies daudz un dažādos pasākumos, uz kuriem nācies mērot tālākus vai tuvākus ceļus, un bieži vien tas darīts kopā ar kaimiņu pagasta dziedošo folkloras kopu "Saime". Dāvanā, protams, dziesmas vadītājas Solvetas Loginas akordeona pavadījumā.

 

Tiek pie nosaukuma un karoga. Balvu Kultūras un atpūtas centra direktore Anita Strapcāne atveda skaisti izšūtu karogu, ko rotā kolektīva jaunais nosaukums - Tilžas etnogrāfiskais ansamblis "Sagša".

Kopā ar draugiem. Tilžas etnogrāfisko ansambli dibināja un pirmā vadītāja bija skolotāja Linda Vītola, bet šobrīd to vada Daiga Jēkabsone. Tilžēniešu repertuārā skanējušas gadskārtu ieražu dziesmas, sadzīves tematiskās tautasdziesmas. Svētku dienā kolektīvā bija 17 dāmas un divi kungi. "Dzīves laikā viņi ir sasnieguši ļoti daudz. Smagi strādājot, lolojuši un mīlējuši savas ģimenes, bet tik un tā viņi ir atraduši laiku, lai pulcētos kopā un vienotos dziesmai," teica vakara vadītāja Inese Kalniņa.

Sveic vadītāju. Vismīļākie apsveikumi etnogrāfiskā kolektīva vadītājai Daigai Jēkabsonei bija no savējiem. Apbrīnojama ir Daigas prasme vadīt kolektīvu, lai tajā valdītu dziedātprieks, savstarpēja uzticēšanās un sapratne. Etnogrāfiskā ansambļa vadītāja ir pazīstama arī kā laba maizes cepēja un siera sējēja.


Neviltots prieks. Visjaukākā dāvana svētkos ir torte, bet, ja to vēl rotā degošas svecītes skaitļa 25 formā, prieks ir dubults.

Nes sveicienu no "Beņislavas". Dziedāšanas prasmes un skaistas tradīcijas ir arī Beņislavas etnogrāfiskajam ansamblim, kurš savu 25 gadu jubileju nosvinēja pagājušajā gadā. "Beņislavas" vadītāja Regīna Čudarāne lepojas, ka arī meita Daiga Jēkabsone kopj dziedāšanas tradīcijas Tilžas kolektīvā.

Goda krēslā - katrs dziedātājs. Arī Olga Zelča, kura ne tikai dzied, bet arī daudz pētījusi folkloras mantojumu, tāpēc ir laba padomdevēja daudzos jautājumos.


Tilžas nacionālā amatierteātra "Spogulis" dāvana. Iestudētais melnbaltais uzvedums radīja vispārēju jautrību.


Bez Ļuces neiztikt. Krapaču Ļuce šoreiz ieradās jaunā ampluā. Izrādās, viņa sākusi mācīties japāņu valodu! Neviens gan neatklāja, vai saprot Ļuces runāto, bet aktieru izgājiens visos radīja smieklu jūru.

Reportāžas

 • Viļakā ierodas revizore

  (Reportāža)

    Pagājušās nedēļas nogale Viļakas kultūras nama darbiniekiem, pašdarbniekiem un ciemiņiem izrādījās ļoti nervoza un saspringta. Kā nu ne, ja revīziju veica Žurka Kornēlija, kura divu dienu laikā iemanījās apošņāt un nogaršot visus tur piedāvātos...

 • “Tu esi super!”

  (Reportāža)

    Aizvadītajā sestdienā Briežuciemā valdīja jestra gaisotne, kurā satikās pagājušo gadu konkursu “Misis briežciemiete”, “Misters briežciemietis”, “Super vecmāmiņa” un “Super vectētiņš” dalībnieki. Briežuciema kultūras pasākuma organizatore Zita...

 • “... un tad atnāk dziesma”

  (Reportāža)

    Sestdien ar 20 gadu jubilejas koncertu “... un tad atnāk dziesma” svētkus nosvinēja Krišjāņu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Elija”. Savu nosaukumu “Elija” ieguva no tā laika dziedošo dalībnieču vārdu pirmajiem burtiem. Visas dziedātājas...

 • Iededz sveci, lai kliedētu tumsu

  (Reportāža)

    Viļakas novada ļaudis ziemas ieskaņu koncertu pavadīja kultūras namā, kur pasākumā caurvijās sveču tēma. Ne velti, kā pasākuma vadītāji uzsvēra, sveces liesma pavada cilvēku visos svarīgākajos un svinīgākajos mirkļos – sniedz gaismu un siltumu...

 • Sporta veids, kurā nesteidz sasteigt

  (Reportāža)

      1.-2.novembrī Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē pulcējās sportisti, lai startētu tradicionālajās Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņas sacensībās ložu šaušanā. Ar rezultātu gandarīts. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds...

 • Priecājas par Mārtiņrožu laiku

  (Reportāža)

    Sestdien Kubulu kultūras namā pulcējās tautas muzikanti un Eiropas deju kopas, lai dancotu, dziedātu un kopā jestri atpūstos koncertballē “Mārtiņrožu laiks”. Maija Laicāne, atklājot koncertu, uzsvēra, ka šodien runās pavisam maz: “Galvenais ir...

 • Lai kalpo Dievam par godu

  (Reportāža)

    Svētdien Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā valdīja svētku noskaņa – prāvests un katoļu draudze pateicās visiem, kuri palīdzēja baznīcas torņa atjaunošanā un vētras postījumu sakopšanā ap baznīcu. Draudzes prāvests Oļģerts Misjūns,...

 • Pretī zelta rudenim...

  (Reportāža)

      11.oktobrī laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pārliecinājās, ka nav jābrauc aiz trejdeviņu zemēm, lai gūtu jaunus iespaidus. Madonas un Lubānas pusē lūkojāmies, ar ko lepojas un nodarbojas tautieši simts kilometru attālumā no Ziemļlatgales.   Pirmā...

 • Satikšanās brīži dara pasauli gaišāku

  (Reportāža)

    28.septembrī Medņevas tautas namā ar pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Melodija” dziesmu “Likteņa sūtnis” sākās pensionāru pēcpusdiena, kas turpinājās līdz pat vēlam vakaram. Senioru pēcpusdienas šeit ir kā laba tradīcija jau piecpadsmit gadus,...

 • Ei, latgalieti, kur tu ej

  (Reportāža)

    21.septembrī Viļakas novada Upītē jau astoņpadsmito reizi, svinot simbolisko pilngadību, izskanēja vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls “Upītes Uobeļduorzs”, kuru vadīja komiķis Jānis Skutelis. Kā jau pilngadības svētkos pieklājas,...

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat deputāta Andra Kazinovska lēmumu izstāties no JKP frakcijas Saeimā?