1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
04-06-2020
Vārdadienas šodien: Elfrīda, Sindija, Sintija

Upītes svētki – skaista tradīcija


17. augustā Viļakas novada Šķilbēnu pagasta Upītē notika svētki “Saime”. Vienlaikus ciemā ar pašdarbnieku koncertu atzīmēja arī Upītes bibliotēkas 60 gadu jubileju, bet bērni un jaunieši varēja sūtīt darbus izstādei “Muns dvors, muna muiža”. Svētku organizatori Andris Slišāns, Ligita Spridzāne un Lolita Spridzāne ir gandarīti, ka, neskatoties uz daudzajiem pasākumiem citās vietās, uz svētkiem Upītē atbrauca daudz kaimiņu pagastu cilvēku.
Kad loterijā bērni, jaunieši un visi interesenti bija nodevuši vienpadsmit meistardarbnīcu apmeklējumu grāmatiņas, atklājās, ka pavisam tajās piedalījušies 83 dalībnieki! Upītes svētki notiek jau sesto gadu. Tā ir laba tradīcija, kas veido arvien dziļākas saknes un kuplo kā koku lapotnes. Nakts trasītē, kurai pieteicās aptuveni sešdesmit dalībnieki, piecās pieturvietās vajadzēja likt lietā izdomu un uzbūvēt māju no pamatiem līdz pat jumtam, bet noslēgumā iekurt saimes ugunskuru, tā simbolizējot dzimtās vietas mīlestību un ģimenes stiprumu. Sacensībās noteica stiprāko puisi – Vilni Ķeveru, un veiklāko meiteni – Sanitu Loginu. Meistardarbnīcas, atrakcijas, sportiskās aktivitātes, koncerts ar Vari Vētru, balle ar “Medņevas jauniešiem” - Upītē visas dienas garumā varēja priecāties gan jauni, gan veci.

Eko meistardarbnīca. Skolotāja Sandra Bukša vadīja eko meistardarbnīcu, kuras laikā zeķbiksēs vajadzēja sapildīt skaidas, apbērt ar rudzu graudiem, izveidot sejiņu un mājās laistīt, līdz graudi izdīgst, veidojot matus.

Piedalās kļočku darbnīcā. Agija Grantiņa centīgi rīvēja kartupeļus, lai vēlāk visi kopīgi veidotu klimpas un vārītu zupu. Šīs meistardarbnīcas vadība bija uzticēta skolotājai Aijai Kornejai.

Pazīstat mūs? Portretu darbnīcas dalībnieki uz kartona zīmēja savu portretu, grieza un līmēja, līdz vadītāja Dina Krakope teica: “Stop!” Tad visi dalībnieki fotografējās, minot, kurš ir kurš.

Šašlikus gatavo no dārzeņiem. Annele Slišāne meklēja gurķus, tomātus, kabačus, kāļus, burkānus un citus dārzeņus, lai dalībnieki tos mizotu, grieztu un vērtu uz iesma. Šašliks no dārzeņiem garšoja arī Katei Slišānei (no kreisās) un Sonorai Matisānei.

Muzicē dziesminieks Varis Vētra. “Divas skudras reiz krustcelēs satikās,/ Un abas par dzīvi runājās./ Pukstēja abām tai pasakā sirsniņa,/ Un man blakus ir mana māmiņa…” Līdzi viņam dziedāja arī Kate Slišāne un Esmeralda Mežaka.

No frizētavas uz vafeļu darbnīcu. Frizētavā darbojās Alise Kondratjeva, bet vafeļu - Liene Logina. Uz šīm darbnīcām veidojās pat rindas, tik daudz bija gribētāju tikt pie skaistuma un saldā garduma.

Nakts trasītē. Ar svecēm izgaismotos piecos punktos pa visu Upīti trasītes dalībnieki atrada meistarus, kuri četrām komandām deva pienākumus - būvēt māju pamatus, likt logus, gatavot spāres un darīt citus darbus, saistītus ar mājas būvniecību. Uzdevumi radīja jautrību, dalībnieki ar tiem tika galā veiksmīgi.

Kubulu pagasts svin svetkus


10.augusta jau astoto reizi notika Kubulu pagasta svetki. Jau iepriekšeja vakara pie pagasta ekas pulcejas ciema iedzivotaji, lai iepriekš sagatavotos karkasos, smilts audeklos veidotu savdabigas, ar neparastu izdomu raditas dabas gleznas. Otra diena sakas ar makškerešanu diki pie bernudarza “Ievina”, kur, ka velak izradijas, vareja nokert krietnus lomus. Skatitajus parsteidza ritenotu braucamriku parade. Šeit lieta bija likta izdoma - riteni bija pierikoti pat kubulinam!
Talak sekoja jautra sportošana – gan viriešiem, gan sievietem vajadzeja sevi pieradit kvasa atrdzeršana, staigašana ar koka kajam, škeršlu joslas parvarešana, šaušana un pat kaklasaites siešana. Komandam, kuras vajadzeja but cetriem cilvekiem, vajadzeja sevi apliecinat desmit atraktivos sporta veidos - puzles likšana, naudas lidzsvarošana, iejusties jautra makslinieka loma, iesist ripu vartos, trapit kustiga merki, laivot, piepildit kubulu, gazt podus. Neizpalika ari futbola turnirs. Bernus iepriecinaja piepušamas atrakcijas, bet, kamer visi darbojas, caklas saimnieces gatavoja virumus - zupas un sautejumus, kurus visi velak baudija, nevarot vien izveleties gardako. Pec tam ciema iedzivotaji devas uz atputas vietu “Azote”, lai amfiteatri noskatitos brivdabas izradi, bet svetku nosleguma koncerta sanemtu diplomus, balvas un klausitos dziedošo Laicanu un Ragelu-Zepu gimenu priekšnesumus. “Svetki mums dod energiju un uzliek atbildibu. Mes sakopjam setas un svinam, par ko visiem paldies!” teica pagasta parvaldnieks Arturs Luksts. Pasakums nosledzas ar balli kulturas nama.


Uz amfiteatra skatuves – “Bykoviši”. Atputas vieta “Azote” Gaigalavas amatierteatris “Bykoviši” izradija Danskovites lugu “Sivasmotes lobo sirds”. “Strautenu” maju saimniece Maruta Castrova ar ziediem sveica aktierus, bet Kubulu pagasta parvaldnieks Arturs Luksts pauda prieku, ka pagasta ir cilveki, kuri rada sakoptas un skaistas vietas, kur baudit makslu.


Piepilda kubulu. Komanda “Radini” paši pirmie starteja udens kubula piepildišana, un Gintai, Salvim, Inesei un Ludmilai tas nebut nenacas viegli. “Mums loti patik šie svetki, es tajos piedalos vienmer. Šogad mani piespieda ari pasportot,” pec startiem teica Ludmila Kozlovska, piebilstot, ka pirmajiem vienmer ir grutak.


Ritenota parade. No bijušas dzelzcela stacijas lidz pat bernudarzam, policijas mašinas pavaditi, celu meroja saposti un izrotati braucamriki, kuru priekša skreja melns sunitis Madis. Andris Supe kubula veda savu delenu Gvido. Ugis Ilsjans uz sava velosipeda veda rudens veltes, bet Amandas velosipedu palidzeja sapost mamina Dzintra. Esteres Ušackas un Greka Gorodko dzeltenos kreklinus parades braucienam piemeklejušas omites, bet jaunakie brauciena dalibnieki bija Gustavs un Sintija Trupovnieki.


Apbrino ziedu paklaju izstadi. Vairak neka divi simti skatitaju bija atnakuši apbrinot neparasto ziedu paklaju izstadi pie Kubulu pagasta ekas, kuru iepriekšeja vakara teju cetras stundas no darza ziediem un citiem dabas materialiem veidoja pagasta iedzivotaji. Balsotaji bija nesaprašana, ka lai izvelas labako no 24 ziedu gleznu kompozicijam. Janis Bukšs pauda prieku par redzeto, visiem ziedu paklaju veidotajiem sutot paldies vardus. Ari Tatjana ar draudzeni Ligitu, Guna un Toms nevareja vien izveleties, kuram veidojumam atdot savu balsi. Ari nosaukumi bija loti piemeroti - “Milesim viens otru”, “Mammas un teta sirsnina”, “Kubuli zied”, “Laimes pakavs”, “Ežusalas nakts”, “Auglu grozs” un citi. Skatitaju balsojuma pirmas tris vietas ieguva ziedu gleznas “Milesim viens otru”, “Stacijas pamatskolas logo” un “Kur Kurnas upe apmet loku”.


“Ašie rulle”. Rainers, Oksana, Diana un Aleks stajas uz starta, kur distanci vajadzeja veikt, ejot ar koka kajam. Tiesnesis Leons Belka bija pretimnakošs un katram dalibniekam atlava vispirms izmeginat, tikai tad deva starta signalu.


Kuras tris ugunskuri. Kamer svetku dalibnieki sportoja, caklas pavares gatavoja edienu. Pagasta pavarem tapa plovs, bernudarza “Ievina” pavarites varija pupinu zupu, bet pamatskolas pavarem padoma bija zivju zupa. Sarmite Leišavniece un Natalija Ambarova par godu šim notikumam bija pagatavojušas ipašas cepures un smeja, ka zivis nakot no “Rukišu” dika. Lai ari ka labako atzina pagasta saimniecu gatavoto plovu, visi tris katli tukšojas strauji.


Pateiciba gimenu biedribai pasniedz arbuzu. Kubulu pagasta gimenu biedribas vaditajai Irenai Zacevai parvaldnieks Arturs Luksts pateicas ipaši, pasniedzot arbuzu un paužot prieku par vinu aktivitatem. “Ceru, ka pratisiet sadalit un pietiks visiem,” piebilda A.Luksts.

Loģisks deviņu mēnešu rezultāts

7.augustā Balvos un Gulbenē svinīgi atklāja renovētās slimnīcas, kas izmaksāja 2,5 miljonus latu. Slimnīcu apvienības valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis pirms Balvu slimnīcas atklāšanas uzsvēra, ka esam piedzīvojuši slimnīcas pārdzimšanu: “Celtniecība no būvatļaujas saņemšanas brīža paveikta deviņos mēnešos. Galarezultātu var salīdzināt ar bērna piedzimšanu, kas, ceru, nav ne neiznēsāts, ne pārnēsāts.”

Jautāts, kā vērtē pēdējos divos gados izskanējušās bažas un pārmetumus par un ap Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienību, M.Zeitmanis paskaidroja, ka sirdī neizjūt nekādu rūgtumu: “Jebkuras pārmaiņas prasa ļoti daudz emociju gan pārmaiņu veicējiem, gan visiem tiem, kuri ir apkārt. Arī pats esmu šaubījies, vai visi pieņemtie lēmumi ir pareizi. Redzot rezultātu, saprotu, ka esam gājuši pareizo ceļu.” Mūspuses ļaudīm viņš vēlēja ticēt sev un būt uzņēmīgākiem. “Ir jāaizmirst par pabalstiem, ir jāaizmirst par došanos uz Rīgu vai Īriju, kas nav zelta bedre. Mēs varam ļoti daudz izdarīt tepat, uz vietas – tā ir mana 100% pārliecība,” viņš piebilda. Līdzīgās domās bija arī valdes locekle Alīda Vāne. Viņa uzsvēra, ka darbs vēl nav pabeigts: “Mēs ietaupījām naudu, un tas nozīmē, ka iegādāsimies dažādas medicīniskās iekārtas. Būtiski tikai, ka beigusies remontdarbu daļa.” Tincināta par abu slimnīcu nākotni, A.Vāne atzina, ka svarīga ir valdības sapratne un izpratne par mazo slimnīcu, kas atrodas tālu no centra, nepieciešamību lauku iedzīvotājiem: “Ja politiķi nospriedīs, ka Latvija beidzas pie Mārupes, tad nekas labs nav gaidāms.”

Foto vēsturei. Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis nešaubās, ka turpmākajos gados apvienība būs plaukstošs uzņēmums, kas piedāvās pakalpojumus 200 kilometru rādiusā: “Tāpat mēs būsim konkurētspējīgi un patīkami Krievijas iedzīvotājiem.”


Mūsdienīga operāciju zāle. Izrādās, Balvu slimnīca 1952.gadā bija pirmā, kas uzbūvēta Padomju Latvijā. Svētku pasākuma apmeklētājiem bija brīnišķīga iespēja noskatīties kinožurnāla Nr.32 “Padomju Latvija” sižetu par mūsu slimnīcas atklāšanu pirms 61 gada. Ne mazāk interesants objekts ir tā saucamais ķirurģijas korpuss, kas ekspluatācijā nodots 1987.gadā. Ar ko zīmīga šī būve? Ar to, ka operāciju zāle ir bez logiem. “Tas nozīmē, ka projektētāji paredzēja arī iespējamā kara draudus,” zināja teikt M.Zeitmanis.


Izpilddirektore un valdes priekšsēdētājs. Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis vairākkārt teica paldies vārdus slimnīcu apvienības izpilddirektorei Evai Smirnovai. Pasākuma noslēgumā viņš kopā ar valdes locekli Alīdu Vāni atzina, ka balvenieti Evu vienlaikus uzskata par savu labo un kreiso roku.


Labierīcības visām gaumēm. Slimnīcu atklāšanas svētkos klātesošie pārliecinājās, ka abās slimnīcās ir izveidotas mūsdienu prasībām atbilstošas palātas, moderni sanitārie mezgli, jauna, efektīva ventilācijas sistēma, turklāt visas telpas piemērotas arī pacientiem ar funkcionāliem kustību traucējumiem. “Labierīcības, ieskaitot dušu, izveidotas visām gaumēm – sievietēm, vīriešiem, invalīdiem utt.,” lepojās valdes locekle Alīda Vāne.


Mūsu dakterītes Gulbenē. No kreisās: Natālija Zondaka, Daina Parisa un Rūta Aborinska. Slimnīcu atklāšanas svētkos paldies vārdus saņēma arī bijušie un esošie mediķi, slimnīcu galvenie ārsti, tostarp balveniete Daina Parisa. Viņa galvenās ārstes amatu Balvos pildīja no 1973.gada 1.februāra līdz 1986.gada 1.februārim. Jautāta, kā tolaik klājās, dakterīte pastāstīja, ka atsevišķi gadījumi ir pat humora grāmatas vērti. Piemēram, lai izcīnītu ķirurģijas korpusa būvi Balvos, kas nebija iekļauts plānos, viņai nācies izmantot sievišķīgo šarmu. Tiesa, tikai piektajā reizē galvenā ārste no Rēzeknes būvniekiem saņēma ‘jā’ vārdu – celtniecība būs! Jāpiebilst, ka galveno ārstu darbs tolaik (visticamāk, arī mūsdienās), nebija rozēm kaisīts. Piemēram, D.Parisa saņēmusi rājienus gan par gonorejas uzliesmojumu Vīksnas pusē, gan par dizentēriju Tilžā. Lēmumu par galvenās ārstes amata atstāšanu viņa pieņēma pēc atgadījuma, kad kāds iereibis darbinieks ar smago automašīnu ietriecās autobusā, kā rezultātā gāja bojā 18-gadīga jauniete. “Kā es varēju skatīties vecāku acīs, ja kāds nelietis laupījis jauna cilvēka dzīvi. Tas man bija pēdējais punkts...,” atceras dakterīte.


Pārgriež lentu Balvos. Balvu slimnīcā lentu pārgrieza Balvu novada domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis un slimnīcu apvienības valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis. A.Kazinovskis uzsvēra, ka gandarījums par izdarīto jāizjūt katram: “Nav ko slēpt – pēdējos gados bija gan šaubas, gan problēmas. Kā redzat, tās ir sekmīgi atrisinātas. Un tiem, kuri joprojām šaubās, gribu pateikt – vajag darīt tā, kā to dara slimnīcas vadība, un rezultāts neizpaliks. Tā turpināt!”

Pēc rekonstrukcijas. Balvu slimnīcā renovācija notikusi 3 200 kvadrātmetros - nomainīts jumts, izremontēta fasāde, nomainīti logi un visas komunikācijas, kā arī atjaunotas palātas. Tāpat renovētas ķirurģijas, bērnu, terapijas un neiroloģijas, ginekoloģijas, pediatrijas un uzņemšanas nodaļas. Šobrīd slimnīcā ir 101 pacientu gulta.


Pārgriež lentu Gulbenē. Gulbenes slimnīcā lentu pārgrieza Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības valdes locekle Alīda Vāne un Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis. A.Vāne, atklājot Gulbenes slimnīcu, atzina, ka ikdienā svētki ir reti: “Reti kad mēs sakām labus vārdus. Šī ir viena no retajām dienām, kad visi ar prieku un smaidu apmeklējām Balvu slimnīcu. Šobrīd esam Gulbenē, kur izdarīti ne mazāk nozīmīgi remontdarbi. Mūsu uzdevums bija atdot pirmo stāvu slimnīcas ambulatorajai daļai, bet otro - dienas stacionāram un aprūpes nodaļai, turklāt tā, lai nodrošinātu pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām. Lai to veiksmīgi izdarītu, no jauna uzcelta piebūve, būvapjomam palielinoties par 30 kvadrātmetriem katrā stāvā. Fantastiski slikto projektu, kāds līdz šim bija šai slimnīcai, kā arī, šķiet, joprojām ir Alūksnē un Madonā, ir izdevies pārplānot.”


Izremontētajās telpās. Slimnīcas galvenā ārste Sarmīte Andrukele un bērnu nodaļas vecākā māsa Tatjana Aleksejeva pie izremontētās bērnu slimību nodaļas.


Dzimis fantastiski sliktā projektā. Svētku vadītājs Valters Krauze, izdzirdot A.Vānes stāstu par fantastiski sliktajiem Gulbenes, Alūksnes un Madonas slimnīcu projektiem, ar smaidu atklāja, ka piedzimis briesmīgā projektā, proti, Madonas slimnīcā. Savukārt Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks A.Caunītis neslēpa, ka piedzimis Gulbenes projektā.


Epilogs. Slimnīcu atklāšanas svinīgā daļa noslēdzās Vecgulbenes muižā.

Aizvadīts astoņpadsmitais “Osvalds”!

 


Atklājot astoņpadsmito mūzikas festivālu “Osvalds 2013”, festivāla organizators Māris Lāpāns atzina, ka negribētu daudz runāt, jo, iespējams, viņš atkārtosies: “To, visdrīzāk, teicu pērn, kā arī pirms pieciem un desmit gadiem: labdien, Baltinavā!”


Festivāla “tētis”. Māris Lāpāns pirmo reizi, atklājot festivālu, veltīja dziesmu skatītājiem.

Pirmais lēciens. Vārdu salikumu pirmo reizi festivālā varēja dzirdēt vairākkārt. Piemēram, pirmais lēciens ar katapultu, pirmā ciemošanās Baltinavā, pirmais laimests dzīvē, nerunājot par pirmo putu ballīti Latvijas mazākajā novadā. Piemēram, Irita Muša no Jēkabpils pirmo reizi dzīvē izmēģināja katapulta jaukumus. Turklāt viņa bija pirmā, kas to izdarīja Baltinavā.


Atbildīgais par jauno skatuvi. Uz jaunās skatuves atraktīvi strādāja Aigars Runčis, kurš “Osvaldu” apmeklēja piekto reizi. “Esmu uzstājies “Borowa MC” sastāvā, esmu arī vadījis pasākumu,” viņš paskaidroja. Jautāts, kurā ampluā labāk jūtas, Aigars atzina, ka lepojas ar iespēju šogad pieteikt grupas uz jaunās skatuves. Jāpiebilst, “Borowa MC” piektdien uzstājās Rēzeknes pilsētas svētkos.


Vēro kolēģu darbu. Latgaliešu dziesminieks, roka mūziķis Sovvaļnīks jeb Ingars Gusāns, kurš ir arī grupas “Borowa MC” dalībnieks, aktīvi vēroja, kas notiek uz visām trīs festivāla skatuvēm. Viņš “Vadugunij” atklāja, ka jūtas saviļņots, esot Baltinavā pēc sešiem gadiem. Tāpat I.Gusāns pastāstīja, ka ar nepacietību gaida grupas “Neon Saturdays” uzstāšanos, kurai, viņaprāt, gaidāma spoža nākotne.


Putu ballīte. No malas noraugoties uz, tā teikt, saziepētajiem dejotājiem, tā vien gribējās jautāt, par ko viņi tā priecājas? “Tas taču ir kolosāli!” apgalvoja jaunieši.


Nākamās slavenības. Četru siguldiešu nesen izveidotā pop/rock un alternative grupa “Neon Saturdays” pārsteidza skatītājus ar savu profesionalitāti. Mūzikas speci šai grupai prognozē lielu popularitāti. Paši puiši gan kautrīgi atzina, ka Baltinavā ne tikai uzstājās, bet arī ciemojās pirmo reizi.


Veiksmīga nedēļa. Evai Rubenei no Rēzeknes pagājusī nedēļa izvērtās īpaši veiksmīga. Pirmkārt, viņa divreiz pēc kārtas Latgales radio laimēja pa divām biļetēm uz “Osvaldu”. Otrkārt, konkursā saņēma balvu no paša Aigara Runča rokām. “Tik veiksmīga ciemošanās pie vecvecākiem Bērzpilī nekad nav bijusi,” sprieda jauniete.


Meiteņu mīlulis. Meitenes, jaunietes, kā arī dāmas Baltinavā apliecināja, ka Nikolajs Puzikovs ir viņu mīlulis – neizpalika ne spiedzieni, ne uzmundrinājuma saucieni.


Pirmās iemēģina elektroniskās mūzikas skatuvi. Kā pirmās uz elektroniskās mūzikas skatuves sāka dejot Madara Uiska un Sintija Pušpure no Lejasciema. “Mums šeit patīk,” apgalvoja jaunietes.


Čakli dejotāji. Gunta un Artis Kļaviņi no Gulbenes saņēma speciālbalvu kā aktīvi dejotāji. Tincināti, kā nokļuvuši Baltinavā, viņi atsmēja, ka šeit dzīvo meitas draugs. “Tas ir lieliski, ka liktenis mūs šurp atveda,” piebilda Kļaviņu pāris.

 

Trasē dodas gandrīz trīs simti sportistu

Aizvadītajās brīvdienās leģendārajā mototrasē “Baltais briedis” notika 4.Latvijas čempionāta un Latvijas kausa posms motokrosā, kur prestižajā MX1 klasē abos braucienos uzvaru izcīnīja Dāvis Ivanovs, aiz sevis atstājot pieredzējušo motobraucēju Lauri Freibergu, kā arī savu komandas biedru Dāvi Līvu. Sacensību organizators Ēriks Eizāns priecājas, ka šogad “Baltajā briedī” startēja rekordliels skaits sportistu.

 

Rekords Latvijas mērogā. Kvadraciklu klasē startēja 19 sportisti, kas, kā izrādās, ir rekordliels skaits pat Latvijas mērogā. Kopvērtējumā 2.vietu “Kvadri 100” klasē izcīnīja balvenietis Lauris Eizāns, kaut gan pirmajā braucienā viņš palika nepārspēts.

Ilggadējais tiesnesis. Sacensību atklāšanu uzticēja ilggadējam sacensību galvenajam tiesnesim un organizatoram Antonam Bozovičam. Tieši Antonam jāpateicas par 1969.gadā dzimušo Balvu rajona laikraksta “Vaduguns” kausa izcīņu motokrosa trasē “Baltais briedis” Viļakas pievārtē. Viņš novēlēja, lai motosporta tradīcijas turpinās!

Instruktāža. Sacensību dalībnieki saņem pēdējos norādījumus, lai stātos uz starta.
Noguris, bet priecīgs. Sacensību organizators Ēriks Eizāns atklāja, ka pēdējās trīs nedēļas no agra rīta līdz vēlam vakaram trasē strādāja uzņēmīgi cilvēki, lai priecētu skatītājus. Sportistiem viņš novēlēja būt uzmanīgiem: “Būtiskāk ir nevis uzvarēt, bet būt veseliem šodien, rīt, kā arī turpmāk.”


Demonstrē startu. Jaunietes sacensību dalībniekiem demonstrēja, kā tiks dota komanda, lai sāktos cīņa.


Putekļu varā. Pirmajā braucienā blakusvāģi iemanījās sacelt augstus putekļu mākoņus, neskatoties uz to, ka ugunsdzēsēji trasi regulāri laistīja.


Nones no trases. Mediķiem divās dienās darba netrūka. Otrajā dienā no trases nonesa blakusvāģa braucēju no Somijas, kurš, par laimi, nopietnas traumas neguva.


Beidzot uzvara! Elvis Bartkevičs pirms kāpšanas uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena atzina, ka ir priecīgs, ka uzvarējis tieši “Baltā brieža” trasē.


Ierunā veiksmi. Gunita Maksimova no Rekovas bija pirmā no trim veiksminiekiem, kuri, iegādājoties ieejas biļeti, laimēja 500 eiro. “Vīram teicu, ka man laimēsies. Iznāk, ka laimestu ierunāju,” sprieda Gunita.


Piecsimt eiro par četriem latiem! Guntars Voicišs no Sudarbes, saņemot laimestā 500 eiro, jokoja, ka biļete ir atpelnīta. Jautāts, ko darīs ar 500 eiro, jaunietis atzina, ka visticamāk naudu izlietos autovadītāja apliecības iegūšanai.


Ar rezultātu apmierināts. Elvis Bartkevičs izcīnīja godpilno 1.vietu iesācēju klasē. “Pirmajā braucienā startā biju otrais un sapratu, ka varu cīnīties par līdera pozīciju. Jau pirmajos tramplīnos izrāvos vadībā un pārsvaru noturēju līdz galam. Savukārt otrajā braucienā uzreiz izdevās izrauties vadībā,” priecājās sportists.


Nedaudz pietrūka. Lietusgāze sākās pirms pēdējā brauciena, kad trasē devās blakusvāģi. Tiesa, tas nenobaidīja ne sportistus, ne skatītājus, jo adrenalīns, redzot dubļu vannās braucošos, acīmredzami auga. “Tas ir vareni!” sauca līdzjutēji.


Lido pa gaisu. Mototrase “Baltais briedis” kā vienmēr iepriecināja ar tramplīniem. Jāpiebilst, ka pa gaisu lidoja gan moči, gan kvadracikli, gan arī blakusvāģi.


Kopvērtējumā uzvar kandavieši. Pieaugušo klubu ieskaitē uzvaru izcīnīja līdzšinējie kopvērtējuma līderi – Motoparks Kandava, 2.vietu – Camk Latgale, bet 3.vietu – Motosports Racing Team.

Reportāžas

 • Viļakā ierodas revizore

  (Reportāža)

    Pagājušās nedēļas nogale Viļakas kultūras nama darbiniekiem, pašdarbniekiem un ciemiņiem izrādījās ļoti nervoza un saspringta. Kā nu ne, ja revīziju veica Žurka Kornēlija, kura divu dienu laikā iemanījās apošņāt un nogaršot visus tur piedāvātos...

 • “Tu esi super!”

  (Reportāža)

    Aizvadītajā sestdienā Briežuciemā valdīja jestra gaisotne, kurā satikās pagājušo gadu konkursu “Misis briežciemiete”, “Misters briežciemietis”, “Super vecmāmiņa” un “Super vectētiņš” dalībnieki. Briežuciema kultūras pasākuma organizatore Zita...

 • “... un tad atnāk dziesma”

  (Reportāža)

    Sestdien ar 20 gadu jubilejas koncertu “... un tad atnāk dziesma” svētkus nosvinēja Krišjāņu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Elija”. Savu nosaukumu “Elija” ieguva no tā laika dziedošo dalībnieču vārdu pirmajiem burtiem. Visas dziedātājas...

 • Iededz sveci, lai kliedētu tumsu

  (Reportāža)

    Viļakas novada ļaudis ziemas ieskaņu koncertu pavadīja kultūras namā, kur pasākumā caurvijās sveču tēma. Ne velti, kā pasākuma vadītāji uzsvēra, sveces liesma pavada cilvēku visos svarīgākajos un svinīgākajos mirkļos – sniedz gaismu un siltumu...

 • Sporta veids, kurā nesteidz sasteigt

  (Reportāža)

      1.-2.novembrī Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē pulcējās sportisti, lai startētu tradicionālajās Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņas sacensībās ložu šaušanā. Ar rezultātu gandarīts. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds...

 • Priecājas par Mārtiņrožu laiku

  (Reportāža)

    Sestdien Kubulu kultūras namā pulcējās tautas muzikanti un Eiropas deju kopas, lai dancotu, dziedātu un kopā jestri atpūstos koncertballē “Mārtiņrožu laiks”. Maija Laicāne, atklājot koncertu, uzsvēra, ka šodien runās pavisam maz: “Galvenais ir...

 • Lai kalpo Dievam par godu

  (Reportāža)

    Svētdien Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā valdīja svētku noskaņa – prāvests un katoļu draudze pateicās visiem, kuri palīdzēja baznīcas torņa atjaunošanā un vētras postījumu sakopšanā ap baznīcu. Draudzes prāvests Oļģerts Misjūns,...

 • Pretī zelta rudenim...

  (Reportāža)

      11.oktobrī laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pārliecinājās, ka nav jābrauc aiz trejdeviņu zemēm, lai gūtu jaunus iespaidus. Madonas un Lubānas pusē lūkojāmies, ar ko lepojas un nodarbojas tautieši simts kilometru attālumā no Ziemļlatgales.   Pirmā...

 • Satikšanās brīži dara pasauli gaišāku

  (Reportāža)

    28.septembrī Medņevas tautas namā ar pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Melodija” dziesmu “Likteņa sūtnis” sākās pensionāru pēcpusdiena, kas turpinājās līdz pat vēlam vakaram. Senioru pēcpusdienas šeit ir kā laba tradīcija jau piecpadsmit gadus,...

 • Ei, latgalieti, kur tu ej

  (Reportāža)

    21.septembrī Viļakas novada Upītē jau astoņpadsmito reizi, svinot simbolisko pilngadību, izskanēja vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls “Upītes Uobeļduorzs”, kuru vadīja komiķis Jānis Skutelis. Kā jau pilngadības svētkos pieklājas,...

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai, jūsuprāt, jaunizveidotajai Balvu novada uzņēmēju konsultatīvajai padomei izdosies uzlabot uzņēmējdarbības vidi Ziemeļlatgalē?