1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
03-04-2020
Vārdadienas šodien: Ārvalda, Ārvaldis, Ārvalds, Herta, Valda

Teātra sporta turnīrā cīnās par ceļazīmēm uz finālu

 

9.martā Balvu Valsts ģimnāzijā par ceļazīmēm uz Latvijas 15. skolu jaunatnes teātra sporta finālturnīru, kas notiks 22. - 23.martā Iecavas vidusskolā, cīnījās 13 komandas no Latgales. Žūrijas pārstāvis Arnis Stuburs no Rīgas pirms sacensībām atzina, ka, salīdzinot ar sadraudzības turnīriem teātra sportā, reģionālā turnīrā vērtēšana ir daudz bargāka.

Komandas, kas startēs Iecavā, būs zināmas tikai pirms fināla. “Balvi ir ceturtā pilsēta, kur notiek reģionālie turnīri. Lēmumu pieņemsim tikai tad, kad būsim apskatījuši visas Latvijas komandas. Nākamnedēļ brauksim uz Lielvārdi un Dundagu,” paskaidroja žūrijas pārstāvji.

Komandu treneri. Pirms turnīra komandu treneri, tostarp balvenietes Iveta Supe (pirmā no kreisās) un Aija Dvinska (pirmā no labās), saņēma pārsteiguma balvas – Balvu Vilkus.

Sagaida žūriju. Jaunieši žūriju sagaidīja ar saucieniem “Fui!”, kas, kā izrādās, ir ierasts šādos turnīros. Arī mirkļos, kad žūrija kādai komandai piešķīra mazāku vērtējumu, nekā to gaidīja turnīra dalībnieki, zālē uzvirmoja sašutuma saucieni.

Žūrija. Latgales reģiona komandas vērtēja rīdzinieki (no kreisās) Arnis Stuburs, Toms Zvejnieks un Baiba Ozoliņa. Jautāti, kas ir teātra sports, A.Stuburs paskaidroja, ka tas ir skatuves mākslas veids, kurā ir apvienots sportiskais entuziasms ar teātra mākslu: “Vienkāršiem vārdiem sakot, tās ir teātra mākslas sacensības, kur jaunieši rāda savu māku un atraktivitāti spēlēt teātri pēc iepriekš nesagatavotiem scenārijiem.”

Izvelk komandu. Vecākajā grupā (10.-12.klases) pārliecinošu uzvaru izcīnīja Balvu Valsts ģimnāzijas jaunietes. Izrāvienu mūsu meitenēm nodrošināja komandas kapteine Laura Gercāne, kura izspēlēja situāciju lidmašīnā, vienlaikus iejūtoties dažādās lomās. Žūrija viņas sniegumu novērtēja ar visaugstāko atzīmi – 15 ballēm, kas ļāva balvenietēm izrauties vadībā.

Mazākie aktieri. 1.-4.klašu grupā cīnījās trīs komandu pārstāvji: Līvānu BJC, Rēzekne un Balvu Amatniecības vidusskola.Kopbilde. Līvānu komanda izmantoja vienreizējo iespēju nofotografēties kopā ar Balvu Vilku.

Aizstāv komandas godu. Balvu Valsts ģimnāzijas komandas (5.-6.klašu klašu grupā) kapteine Annija Ertmane kopā ar pretinieku komandas vadītājiem iejutās uzreiz trijās - klauna, mafijas šefa un iemīlējušās sekretāres - lomās.

Kopbilde. Līvānu komanda izmantoja vienreizējo iespēju nofotografēties kopā ar Balvu Vilku.

Bildīte. Pēc uzstāšanās turnīra vadītāji aicināja aktierus izveidot bildīti. Tas nozīmēja sastingt pozā, kādā skolēni bija izspēlētās ainas laikā. Jāpiebilst, ka šie foto pārsteidza ar savu dažādību, tostarp 10.-12.klašu izveidotā bilde (skat. foto). Žūrija neslēpa, ka Latgales reģiona jaunieši ir emocionālāki par vienaudžiem citviet Latvijā: “Tas teātra sportam nāk tikai par labu!”


Ješka, Ješka! Turnīra dalībniekus patīkami pārsteidza Rēzeknes 5.vidusskolas audzēknis Jēkabs Staris (no kreisās). Žūrijasprāt, Ješka ir lielisks piemērs, kā izkļūt no jebkuras situācijas. Kad Jēkabam pavēstīja, ka jāizspēlē aina hipodromā, viņš neapjuka, kaut gan nemaz nezināja, kas tas tāds hipodroms ir. Tikpat veiksmīgi rēzeknietis iejutās izbijuša armijnieka lomā.  Ješka, Ješka! Turnīra dalībniekus patīkami pārsteidza Rēzeknes 5.vidusskolas audzēknis Jēkabs Staris (no kreisās). Žūrijasprāt, Ješka ir lielisks piemērs, kā izkļūt no jebkuras situācijas. Kad Jēkabam pavēstīja, ka jāizspēlē aina hipodromā, viņš neapjuka, kaut gan nemaz nezināja, kas tas tāds hipodroms ir. Tikpat veiksmīgi rēzeknietis iejutās izbijuša armijnieka lomā.

 

Uz skatuves balvenieši. Kā vieni no pirmajiem uz skatuves kāpa Balvu Valsts ģimnāzijas jauniešu komanda (7. - 9.klašu grupa), kuriem nācās izspēlēt situāciju par ģimenes biznesu – malkas kraušanu Zambijā.

“Kotiņos” atklāj vērienīgu ražotni

Zemnieku saimniecība “Kotiņi” Viļakas novada Šķilbēnu pagastā izpelnījusies valsts līmeņa novērtējumu. Saimnieka Alda Ločmeļa vadībā tā mērķtiecīgi attīstījusies, apliecinot faktu, ka Latgales reģiona lauksaimnieka spēkos ir apgūt pusotru miljonu latu, uzstādot mūsdienīgas iekārtas un veicot rekonstrukciju. Darbs pie jauno iekārtu iegādes un noliktavas rekonstrukcijas sākās 2008.gadā, būvdarbus veica SIA “Arniks”. 34% ir Eiropas Savienības atbalsts, bankas “Citadele” sniegtais finansējums ir 650 tūkstoši eiro.

1.martā  pie lauku uzņēmēja Stabļovā pulcējās tuvāki un tālāki ciemiņi, lai pašu acīm redzētu vērienīgā darba rezultātu. “Kotiņos” svinīgi atklāja jaunās graudu tīrīšanas iekārtas un rekonstruēto noliktavu.

Iesvēta ražotni. Svētību “Kotiņos” uzstādītajām graudu tīrīšanas iekārtām un noliktavai ar labākajiem novēlējumiem deva mācītājs Ivars Vigulis. 

Uzslavē vērienīgumu. Sveicēju pulkā - arī Ziemeļaustrumu reģionālās Lauksaimniecības pārvaldes vadītāja Saulcerīte Indričeva. Viņas uzskats: “Iepazīstoties ar šo projektu dabā, jūtos pārsteigta un iepriecināta. Šeit strādā cilvēks ar vērienu. Mūsu reģiona mērogā, uzdrošinos teikt, šāda veida projekts ir vienīgais. Prieks, ka naudas devējs un ieceres realizētājs atraduši kopīgu valodu.”

Vārds ar garantiju. Ko par “Kotiņiem” domā ilggadējā sadarbības partnere, tirdzniecības menedžere Inga Tīnusa? Viņas atziņa: “Aldis vienmēr zinājis, ko grib sasniegt. “Kotiņu” sēkla ir garants, un šīs firmas vārdam ir svars. Sēklaudzēšana ir specifiska sfēra, un tagad pie Alda pieredzi apgūt brauc citi.”

Mērķtiecīga izaugsme. Svētku dienā Aldi Ločmeli un viņa ģimeni sveica tuvāki un tālāki sadarbības partneri,  augkopības dienesta speciālisti, bankas “Citadele” darbinieki, kaimiņu zemnieku saimniecības. Dāvanu klāstā bija ne tikai ziedi, puķu podi ar augiem, bet arī gandrīz vai īsta numura zīme “Kotiņi”.

Sadarbības partneri. Augkopības nozares attīstība vērienīgā lauku saimniecībā nav iespējama bez zinošiem un atsaucīgiem sadarbības partneriem. Ciemiņu vidū - arī Augu aizsardzības dienesta speciālistes.

Nākamais saimnieks. Nopietni un ar vērīgu skatu graudu tīrīšanas iekārtu un noliktavas atklāšanas pasākumam sekoja Marks, Alda Ločmeļa dēlēns, notiekošo filmējot. Puisēns atzina, ka viņš prot atšķirt graudus, prot braukt ar traktoru un priekšdienās gribētu kļūt par īstu zemnieku. 

Svētku noskaņa. Noliktavas plašās telpas bija noformētas ar sadiedzētiem zaļumiem, uz lielā ekrāna varēja vērot “Kotiņu” ikdienas darba, atpūtas un svētku ainas. Netrūka, protams, arī gardu uzkodu un kafijas. Bija padomāts par mūziku - fonā spēlēja Rīgas mūziķes -Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolnieces, čelliste un altiste.

Ražotnes teritorijā. Saimniecības apgrozījums pērn sasniedza 1,37 miljonus latu. “Kotiņos” strādā 21 darbinieks. Lielāko daļu saražotā realizē Latvijā, taču daļu produkcijas eksportē arī uz Igauniju un Poliju.

Smadzeņu centrs. Nenoliedzami, “Kotiņos” ir viens no  jaudīgākajiem un modernākajiem sēklu apstrādes kompleksiem, kas līdzinās pat nelielai rūpnīcai. Jauno iekārtu jauda ir 12 tonnas stundā. Lai iekārtas darbinātu, jāprot nospiest pareizo pogu. Tur ir graudu tīrīšanas  iekārtas, gravitācijas galdi, elevatori, transportieri un, protams, ietilpīgi sauso graudu glabāšanas torņi.

Sešu komandu konkurencē uzvar žīgurieši

Pagājušajā sestdienā Lazdukalna pagastā, spītējot spelgonim, ieradās sešas hokejistu komandas no Bērzpils, Balviem, Lubānas, Baltinavas, Žīguriem, Lazdukalna un Vecstrūžāniem, lai cīnītos par Rugāju novada domes sarūpēto kausu un medaļām. Sacensību organizators Jānis Rakstiņš pirms izlozes nešaubījās, ka cīņas būs spraigas. Jautāts par laika apstākļiem, viņš atzina, ka tie ir ideāli. "Ja šādi laika apstākļi būtu jau kopš decembra, tad sacensību, kas pulcē tik daudz komandu, būtu daudz vairāk," viņš piebilda.

Kāro iziet laukumā. Hārdija Kristiāna Nagle no Lubānas (13 gadi) neslēpa, ka labprāt uzspēlētu hokeju. Viņu nemulsina tas, ka hokejā neizpaliek spēka paņēmieni. "Nav ne vainas," prātoja jauniete.

Pirmais iemetiens. Pirmie laukumā devās Vecstrūžānu un Bērzpils hokeju komandu sportisti. Lai arī bērzpilieši izrāvās vadībā, spēles noslēgumā viņi piekāpās ar 1:3. Pirmo ripu vārtos iemanījās iemest bērzpilietis Lauris Poševs.

Spēlē jau trešo sezonu. Intars Ločmelis no Vectilžas sargāja Bērzpils hokeja komandas vārtus. Lai arī pirms sacensībām viņš apņēmās palikt sausā, bērzpilieši no četrām spēlēm zaudēja trijās: Bērzpils – Vecstrūžāni 1:3, Bērzpils - Žīguri 0:3 un Bērzpils - Balvi 0:1, un uzvarēja ar 3:1 spēlē pret lubāniešiem.

Jaunajās formās. Mājinieki skatītājus patīkami pārsteidza ar jaunajām formām.  

  

Izcīna zeltu. Žīguru hokejisti uzvarēja trijās spēlēs: ar 3:1 Balvus; ar 3:0 Bērzpili un ar 2:0 Vecstrūžānus. Savukārt ar lazdukalniešiem čempionāta līderi nospēlēja neizšķirti 2:2. Otro vietu izcīnīja Vecstrūžānu sportisti, bet uz trešā goda pjedestāla pakāpiena kāpa balvenieši.

Kurš pirmais pārtvers ripu? Balvenietim Arvīdam Raciborskim (foto – no kreisās) spēlē ar spēcīgo Žīguru komandu nācās secināt, ka balveniešiem, kuri spēli uzsāka sešatā, klāsies grūti. Pirmajā spēlē pievīla arī vārtsargs, kuru balvenieši aizlienēja no lubāniešiem. Rezultāts – 0:3 žīguriešu labā.

Pielabo laukumu. Lazdukalna hokeja spēles entuziasti  pēc katras spēles pielaboja laukumu, kur ledū izcirties kāds robs. Jāpiebilst, ka Lazdukalnā ir padomāts ne tikai par slidot gribētājiem, proti, uzbūvētas ģērbtuves, bet arī par skatītājiem, kuru spēli var vērot no tribīnēm. "Kā diena pret nakti," sprieda balvenieši, salīdzinot slidotavas Balvos un Lazdukalnā.

Turnīra vērtīgākais spēlētājs. Sacensību organizators Jānis Rakstiņš apbalvoja turnīra vērtīgāko spēlētāju – Žīguru komandas vārtsargu Valēriju Vorobjovu.

Izcīna sudrabu. Vecstrūžānu komandas hokejisti finālspēlē piekāpās žīguriešiem ar 0:2. Komandas kapteinis Artis Plušs spriež, ka pirms finālspēles vecstrūžānieši zaudēja tempu: "Bijām ļoti noguruši, tāpēc šoreiz ir tā, kā ir."

Izrauj 3.vietu. Sākotnēji šķita, ka Balvu hokejistiem nav ne mazāko izredžu konkurēt ar pretiniekiem, jo komandas sastāvs pirms turnīra bija tikai 6 vīri. Tas gan netraucēja balveniešiem izcīnīt godalgoto 3.vietu.

Vīksnā rīko slīdmodeļu parādi

 

Meteņus esot  jāsvin  jautri un skaļi, jo, beidzoties gada tumšākajam laikam, dienas top garākas un siltākas. Un Vīksnā svinēja tieši tā!  Uz Fjodorova kalna notika neparasto slīdmodeļu parāde “Metenītis 2013”.
 
Dega ugunskurs, dalībniekus un atbalstītājus cienāja ar siltām pankūkām un karstu tēju, ko jau trešo gadu gatavoja  bērnudārza pavāre Ārija Zašne. Vīksnas tautas nama vadītājai Ligitai Kacēnai bija ideja par sniega skulptūru velšanu un veidošanu, taču pieturējās sals, un šī aktivitāte izpalika.  Toties bērni sniegā varēja zīmēt eņģelīšus, ko viņi arī  izmēģināja. Pavisam slīdmodeļu parādē piedalījās 12 visdažādākie braucamrīki, kurus pēc tam atļāva izmēģināt arī pārējiem interesentiem. Daži savus modeļus sāka būvēt mājās, bet  radās problēmas ar to attransportēšanu līdz kalnam, jo automašīnu salonos tos ielikt nevarēja. Risinājumu atrada - vieni tos veda uz auto jumta, citi vilka aiz mašīnas. Kompetentās, smaidīgās un jaukās žūrijas pārstāvji bija: Vīksnas pagasta pārvaldes vadītāja Gunta Raibekaze, Stacijas pamatskolas Vīksnas filiāles vadītāja Anita Žigalova un pirmsskolas grupas mūzikas pasniedzēja Janīna Bērziņa. Dāvanās katrs dalībnieks saņēma medaļu, diplomu, saldumus un nelielas dāvaniņas. Pirmās trīs vietas gan  neizdalīja pēc principa – pirmā, otrā, trešā, bet kā labākās atzina braucamrīku  “Saimnieks Koļa ar sunīti Duksīti”, pavāru komandu “Pavāri rullē” un stilizētu tanku ar nosaukumu “NBS ir spēks”, kuri  balvās saņēma arī Balvu peldbaseina apmeklējumu visai ģimenei. Vakarā  tautas namā notika diskoballe, kurā spēlēja DJ Ingars no Bērzkalnes, un arī balle bija apmeklēta, daudzi jūsmoja par zāles un foajē noformējumu, mūziku un atrakcijām.

 

Linda Lukina  palīdz uzfrišināt  tanku. Tajā piekritis braukt Kristers Kacēns, bet, lai braucamrīks varētu nokļūt līdz trasei, tas piecus kilometrus vilkts aiz mašīnas. Tanku ar nosaukumu “NBS ir spēks” palīdzēja gatavot krusttēvs Arnolds Mačs, kurš strādā zemessardzē Gulbenē. Savukārt Rinaldam Keišam mamma Māra un tētis Inārs bija sagatavojuši “Kruto Mersi”.

 

Pie sava traktora. Ričards un Daniels Košļevi pie sava  modeļa - traktora. “Saimnieks Koļa ar sunīti” – tā saucās viņu komanda, bet tētis Aleksandrs smējās, ka traktors sameistarots par Eiropas naudu un prasījis divas dienas darba. Tā tapšanā izmantotas slēpes, bērnu sēdeklītis, USB plate, kartons un krāsas.

 

Parāde, mierā! Slīdmodeļu parādē nostājās divpadsmit braucamrīki un to vadītāji, arī līdzjutēji. Lai  pasākums izdotos, palīdzēja daudzi čakli rūķīši, arī Fjodorova kalns bija notīrīts un trases - iezīmētas. Parādē pirmā nostājās Sendija Sejāne ar “Tomasiņu”, kura arī izvilka pirmo kārtas numuru.

 

Amandas Laicānes pavāru komanda ar kūpošo katlu “Pavāri rullē”. Viņas komandā vēl piedalījās Jūlija un Evelīna Miškas un Ninona Kuzņecova. Pirms starta uz braucamrīka uzmontētajā katlā  soļanka sāka vārīties, katls patiešām kūpēja, un labi vien, ka tvaiki no tā pārstāja celties gaisā, jo braucamrīks jau pēc pāris metriem apgāzās. Visiem piepalīdzot, finišu braucējas tomēr sasniedza.

 

Zīmē sniega eņģeļus. Veronika Kramorenko vēroja, kā sniegā zīmē eņģeļus, bet pati parādē piedalījās ar “Bēgošās līgavas ratiem” - vismaz 70 gadus vecām kamanām, rotātām ar baloniem.

 

Dala pankūkas un tēju. Ligita Kacēna visus mudināja nākt nobaudīt pankūkas un karstu  tēju, par ko bija parūpējusies bērnudārza pavāre Ārija Zašne.

 

Trasē - Ināra Pavlovska ar “Pēdējā brīža slinkumu”. Šī čūska uz lāpstas piedzīvo jau otrreizēju izrādīšanos, jo guvusi uzvaru arī karnevālā. Ināra uz parādi bija atnākusi kopā ar dēlu Laini, kurš brauca ar “Burinieku”.

 

Klāt medaļu pasniegšanas mirklis. Žūrija ilgi domāja, līdz izdomāja, ka katrs braucējs un modeļu pavēlnieks tiks pie dāvaniņām. Tās saņēma arī Sigita Bērziņa (kamanas “Lielais taurenis”), Nellija Barinova  (“Labie pirāti”), Diāna Buša (“Ligzdiņa”) un Ralfs Kiseļovs (“Krokodila komanda”).  

 

Vecāki un radi - līdzjutēju lomās. Uz Meteņdienas parādi bija ieradušies ne tikai mazo braucēju tēvi un māmiņas, bet arī māsas, brāļi un vecmāmiņas. Līdzjutējiem darba netrūka - bija jāpielabo kāds braucamrīks, jāpalīdz piecelt apgāztie transportlīdzekļi un jāpalīdz tos uznest atpakaļ kalnā.


 

Balvos svin!

Sestdien Balvu Kultūras un atpūtas centrā balvenieši un pilsētas viesi kārtējo reizi apliecināja, ka pilsēta, kurā mēs dzīvojam, mums ir vismīļākā un visskaistākā. Balvu 85.dzimšanas dienā skatītājus priecēja vietējie pašdarbnieki un deju grupa “Buras” no Salaspils.

1Pilsēta pasaulē. Koncertu atklāja valsts karoga krāsās tērpusies studijas “Lote” dalībniece un festivāla “Pa modes pakāpieniem” Top modele Viviāna Bukša, kura izspēlēja etīdi ar Latvijas karti – lakatu, tādējādi uzsverot, ka Latvijā jau 85 gadus atrodas brīnumskaista pilsēta – Balvi!
1Uz skatuves - seniori. Atveroties priekškaram, skatītāji ieraudzīja aptuveni 80 koru un deju kolektīvu seniorus, tostarp rokdarbnieču pulciņa “Mežģis” dalībnieces. Balvos vecumā no 50 līdz 101 gadam ir 2953 iedzīvotāji (kopā deklarēti 7647). Vecākajam balvenietim 27.aprīlī apritēs 102 gadi!
1Karsējmeiteņu deja. Deju studijas “Terpsihora” grupas “Lulū” meitenes varēja pazīt pēc sarkanajiem krekliņiem ar Balvu pilsētas ģerboni – vilku. Šobrīd pilsētas trijās vispārizglītojošajās skolās mācās 1076 skolēni; Rīgas Valsts tehnikuma Balvu filiālē – 62, bet pirmsskolas izglītības iestādēs 329 audzēkņi.
1Pārsteigums. Skatītājiem bija vienreizēja iespēja uz skatuves ieraudzīt ne tikai “Mis un Misters Balvi 2012” uzvarētājus Artūru Buzijanu un Madaru Voiti, bet arī noskatīties vienu no skaistumkonkursa finālistu priekšnesumiem.
1Ciemiņi. Salaspiliešu deju grupas “Buras” gandrīz stundu garais priekšnesums pārsteidza ar līdz šim neredzētiem oriģināliem deju uzvedumiem, nojaucot robežas starp dažādiem mūsdienu deju stiliem – laikmetīgo un show deju, hip hopu, breiku un pat akrobātiskiem elementiem. Tikpat mīļš bija koncerta epilogs, kurā ciemiņi vienbalsīgi teica: “Apsveicam dzimšanas dienā!”
1Salūts. Salūta laikā visi klātesošie vēlreiz pārliecinājās, ka pilsētas moto “Es mīlu savu pilsētu!” nav tukši vārdi.
1Sofija Graudumniece. Balvu pilsētas Goda pilsone Sofija Graudumniece balveniešiem un pilsētas visiem vēlēja, lai Balvos noteikti saglabātos neatliekamās palīdzības slimnīca. “Priecāsimies par mums katru atvēlēto dienu šai saulē,” viņa piebilda.
1Solisti. Jauktais koris “Ezerkrasts” izpildīja “Dvēseles dziesmu”, ko vēl emocionālāku padarīja solisti Māris Zaharovs un Lāsma Kokoreviča.
1Piemin ar klusuma brīdi. Balvu pilsētā vēl pirms nedēļas dzīvoja 30 pilsētas vienaudži... līdz traģēdijai, kurā bojā gāja skolotāji Anna un Grigorijs Kudrjavcevi. Viņus klātesošie pieminēja ar klusuma brīdi. 85-gadnieku reportāžā, kas filmēta pavisam nesen, Kudrjavcevu pāris vēlēja, lai Balvos aug godīga un krietna jaunatne.
1Sveiciens dzimšanas dienā! Svētku dalībniekus pilsētas dzimšanas dienā sveica arī sabiedrībā pazīstami cilvēki, kuri pārstāvēja katrs savu sfēru, piemēram, izglītību – skolotāja Māra Pimanova (foto - labās puses). Viņa vēlēja, lai pēc 10; 15 un 20 gadiem skolēnu skaits ne tikai dubultotos, bet arī trīskāršotos.

Reportāžas

 • Viļakā ierodas revizore

  (Reportāža)

    Pagājušās nedēļas nogale Viļakas kultūras nama darbiniekiem, pašdarbniekiem un ciemiņiem izrādījās ļoti nervoza un saspringta. Kā nu ne, ja revīziju veica Žurka Kornēlija, kura divu dienu laikā iemanījās apošņāt un nogaršot visus tur piedāvātos...

 • “Tu esi super!”

  (Reportāža)

    Aizvadītajā sestdienā Briežuciemā valdīja jestra gaisotne, kurā satikās pagājušo gadu konkursu “Misis briežciemiete”, “Misters briežciemietis”, “Super vecmāmiņa” un “Super vectētiņš” dalībnieki. Briežuciema kultūras pasākuma organizatore Zita...

 • “... un tad atnāk dziesma”

  (Reportāža)

    Sestdien ar 20 gadu jubilejas koncertu “... un tad atnāk dziesma” svētkus nosvinēja Krišjāņu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Elija”. Savu nosaukumu “Elija” ieguva no tā laika dziedošo dalībnieču vārdu pirmajiem burtiem. Visas dziedātājas...

 • Iededz sveci, lai kliedētu tumsu

  (Reportāža)

    Viļakas novada ļaudis ziemas ieskaņu koncertu pavadīja kultūras namā, kur pasākumā caurvijās sveču tēma. Ne velti, kā pasākuma vadītāji uzsvēra, sveces liesma pavada cilvēku visos svarīgākajos un svinīgākajos mirkļos – sniedz gaismu un siltumu...

 • Sporta veids, kurā nesteidz sasteigt

  (Reportāža)

      1.-2.novembrī Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē pulcējās sportisti, lai startētu tradicionālajās Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņas sacensībās ložu šaušanā. Ar rezultātu gandarīts. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds...

 • Priecājas par Mārtiņrožu laiku

  (Reportāža)

    Sestdien Kubulu kultūras namā pulcējās tautas muzikanti un Eiropas deju kopas, lai dancotu, dziedātu un kopā jestri atpūstos koncertballē “Mārtiņrožu laiks”. Maija Laicāne, atklājot koncertu, uzsvēra, ka šodien runās pavisam maz: “Galvenais ir...

 • Lai kalpo Dievam par godu

  (Reportāža)

    Svētdien Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā valdīja svētku noskaņa – prāvests un katoļu draudze pateicās visiem, kuri palīdzēja baznīcas torņa atjaunošanā un vētras postījumu sakopšanā ap baznīcu. Draudzes prāvests Oļģerts Misjūns,...

 • Pretī zelta rudenim...

  (Reportāža)

      11.oktobrī laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pārliecinājās, ka nav jābrauc aiz trejdeviņu zemēm, lai gūtu jaunus iespaidus. Madonas un Lubānas pusē lūkojāmies, ar ko lepojas un nodarbojas tautieši simts kilometru attālumā no Ziemļlatgales.   Pirmā...

 • Satikšanās brīži dara pasauli gaišāku

  (Reportāža)

    28.septembrī Medņevas tautas namā ar pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Melodija” dziesmu “Likteņa sūtnis” sākās pensionāru pēcpusdiena, kas turpinājās līdz pat vēlam vakaram. Senioru pēcpusdienas šeit ir kā laba tradīcija jau piecpadsmit gadus,...

 • Ei, latgalieti, kur tu ej

  (Reportāža)

    21.septembrī Viļakas novada Upītē jau astoņpadsmito reizi, svinot simbolisko pilngadību, izskanēja vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls “Upītes Uobeļduorzs”, kuru vadīja komiķis Jānis Skutelis. Kā jau pilngadības svētkos pieklājas,...

vadi

Veiksmes prognoze


.