1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
12-11-2019
Vārdadienas šodien: Kaija, Kornēlija

Briežuciemā ābolus... slauka ar slotu

 

Aizvadītajās brīvdienās sporta svētki notika vairākos mūspuses pagastos, tostarp Briežuciemā, kur aktīvākie pagasta ļaudis skrēja, sacentās futbola mačos un aktīvi piedalījās dažādos netradicionālos sporta veidos. Pirms sacensībām Briežuciema kultūras dzīves organizatore Zita Mežale atklāja, ka lieliem un maziem sportistiem būs, piemēram, jāmet karotes bļodā, lai izcīnītu “Mešanas meistara” titulu, vai arī ar slotu jāsaslauka āboli, kļūstot par “Šķirošanas meistaru”.


Mākslas darbs. Zita Mežale atklāja, ka viena no pirmssvētku aktivitātēm bija noplukušās veikala sienas, kas atrodas iepretim skolai un tautas namam, sakārtošana. “Tagad mums ir skaista vieta, kur nofotografēties, piemēram, pilngadniekiem,” viņa lepojās. Izrādās, mākslas darbs tapis, pateicoties māsām Kristīnei (19 gadi) un Samantai (15 gadi) Šubrovskām. Kristīne pastāstīja, ka zīmējumam izvēlējusies puķu tēmu, kas, viņasprāt, cilvēkos radīs priecīgāku noskaņojumu: “Mūsu darbs, kā zināja teikt Zita, iedvesmojis arī citus bērnus aktīvāk zīmēt.”


Jaunākais skrējējs. Skriešanas distancē devās arī jaunākais sacensību dalībnieks Rinalds Veiders (1,5 gadi) no Valkas. Tiesa, kopā ar mammu.


Sporto dzimtenē. Jānis Cibulis (foto), pavadot atvaļinājumu dzimtajās mājās, izmantoja iespēju paspēlēt futbolu. Viņš Anglijā dzīvo un strādā jau 12 gadus. Taujāts, kur sevi redz pēc 10-15 gadiem, Jānis atzina, ka visticamāk atgriezīsies Latvijā. Jauko noskaņojumu sporta svētkos aizēnoja nepatīkams atgadījums, kad futbola komandas “Briežuciems 1” kapteinim Egonam Ločmelim pazauda mobilais tālrunis. Uz vairākkārtējiem aicinājumiem to atgriezt ar labu, iespējamais zaglēns neatsaucās. Tika izsaukta pat policija (tālplānā). Galarezultātā telefons atradās.


Dzenā ābolus. Lielu jautrību izraisīja ābolu saslaucīšanas jeb šķirošanas sacensības ar slotu. Šajā pārbaudījumā uzvaras laurus plūca Dina Dzerkale.


Izrauj uzvaru. Vīru klasē vēl 50 - 100 metrus līdz finišam līderis bija Aleksandrs Pakalnītis, kad viņu negaidīti apsteidza Valentīns Mežals. Savukārt trešajā vietā palika Uģis Skutelis, kurš, kā zināja teikt vietējie ļaudis, ir aktīvs it visās jomās. Jāpiebilst, ka Uģis sporta svētkos bērniem dāvāja iespēju izlēkāties uz batuta.


Finišē, rokās sadevušās. Skrējiena tiesnesim Artim Loginam nācās pieņemt grūtu lēmumu pirms sieviešu grupas apbalvošanas, jo trīs dāmas labākajos gados finišā ieskrēja, rokās sadevušās. “Šoreiz visām piešķīrām dalīto pirmo vietu, bet sportā tā nedrīkst darīt. Tā ir diskvalifikācija. Nākamgad atlaižu nebūs,” viņš brīdināja. Pagasta pārvaldniece Anastasija Gabrāne (foto - no kreisās) neslēpa, ka skrējienā piedalījās pirmo reizi. “Šodien sasparojos,” viņa priecājās.  


Pļavā ķer zivis. Sacensību pārtraukumos vietējie ļaudis labprāt izmantoja iespēju iemēģināt roku dažādās spēlēs, piemēram, zivju makšķerēšanā (foto). Jāpiebilst, ka to autors un izgatavotājs ir Briežuciema pamatskolas direktors Aigars Keišs.


Iesildās. Izrādās, Briežuciemā bērni sporto kopš agra vecuma. Piemēram, Beatrise Krakope, kurai ir tikai 2,4 gadi (foto), pērn skrēja visās Balkanos notikušajās sacensībās. Ne mazāk aktīvs ir viņas septiņgadīgais brālis Andžejs, kurš sestdien skrēja Briežuciemā, bet svētdien Balkanos startēja velosacīkstēs.


Futbola laukumā. Trīs komandu futbolisti nedzenāja bumbu sava prieka dēļ, bet cīnījās, tā teikt, kā lauvas.

“Osvalds” nosvin acīti

 

Sestdienas pievakarē un svētdienas naktī Baltinavas parkā valdīja emocijas. Kā nu ne, ja festivāla “Osvalds” vārds izskanēja jau 21.reizi jeb, kā jokoja aktieris Guntis Skrastiņš, nosvinēta acīte.


Kopā ar aktieri. Mūzikas festivāla krusttēvs Māris Lāpāns, atklājot “Osvaldu” kopā ar aktieri Gunti Skrastiņu, atklāja, ka uz skatuves stāv ar divējādām sajūtām. “No vienas puses ārkārtīgi liels prieks, jo 21 gads - tas nav joks. No otras puses prieks, ka ir izdevies!” viņš jokoja. Jāpiebilst, ka Māris solīja,- šis noteikti nebūs pēdējais “Osvalds”.


Gandrīz kā savējais. Kad grupas “Tranzīts” piekritēji sauca, ka solists ir savējais, Ralfs Rubenis nepalika atbildi parādā: “Gandrīz. Nāku no Stāmerienas.”


Īpašs repertuārs. Grupa “Unknown Artist” izpildīja aizsaulē aizgājušā “Osvalda” himnas autora Jāņa Keiša dziesmas. “Šodien mēs spēlēsim dziesmas, kas nav mūsu grupas repertuārā,” atzina mūziķi.


Dzied par meitenēm, arī Balviem. Žoržs Siksna dziesmu vārdos iemanījās iepīt gan Baltinavu, gan Balvus un pat mīļās Latgales meitenes.


Emociju varā. Ja uz tradicionālās skatuves mūzikas nakts dalībnieki grieza valsi, tad pie otrās skatuves valdīja jestrāki ritmi.


Ķer burbuļus. Kamēr pieaugušie izklaidējās, četrgadīgā Marija no Rīgas ķēra lietuvieša Romasa uzpūstos ziepju burbuļus. Kaimiņvalsts pārstāvis “Vadugunij” atklāja, ka “Osvaldu” apmeklē jau vairāk nekā 10 gadus. Jautāts, kas viņu mudina braukt uz Baltinavu, Romass lakoniski paskaidroja: “Šeit vienkārši patīk.”


Aplausi kā cieņas apliecinājums. Vētrainus aplausus saņēma dziedātājs Normunds Rutulis.


Acis kā pogas. Šī gada “Osvaldu”, šķiet, nekad neaizmirsīs astoņgadīgais Kaspars Dauksts, kurš pirmo reizi dzīvē izleca ar katapultu. “Tēti, nākamreiz lekšu tikai tad, kad izaugšu liels,” viņš teica tētim. Taujāts, kad tas varētu būt, puika domīgi noteica, ka nākamgad.   


Seksa simbols. Aktieris Guntis Skrastiņš mudināja vīrus piedalīties atrakcijā, par kuras uzvarētāju kļuva baltinavietis Ruslans (foto - no labās). Tagad un turpmāk, kā oficiāli paziņoja G.Skrastiņš, Ruslans ir Baltinavas mūzikas nakts simbols.


Saņem balvu. Zane Keiša (foto) neslēpa, ka nebija gaidījusi, ka, nopērkot biļeti, loterijā vinnēs DVD atskaņotāju. Jāpiebilst, ka lielā balva – mikrosistēma ar bluetooth aizceļoja uz Kārsavu. “Pirmo reizi “Osvaldā”... neticami,” bija pārsteigta kārsaviete Vēsma Rancāne. 

Ballējam, neguļam!

 

Pagājušās nedēļas nogalē Borisovas tautas namā pulcējās 16 pirmsskolas vecuma bērni, lai apliecinātu savas dziedātprasmes Viļakas novada mazo vokālistu konkursā “Cālis 2016”. Un patiesi apliecināja, jo ikviens saņēma cienīgu nomināciju, piemēram, “Košākais cālis” – Laine Mežale, “Apburošākais cālis” – Ramona Romanova; “Stilīgākais cālis” – Anna Maksimova,  “Kautrīgākais cālis” – Jēkabs Slišāns u.c.

Atklāj konkursu. Katrīna Kubaka mazo vokālistu konkursu atklāja ar dziesmu par māmiņu. “Mana mīļā mammīte ir kā silta saulīte,” dziedāja meitenīte. Katrīna kļuva par nominācijas “Smaidīgākais cālis” ieguvēju.


Jaunākais cālēns. Pašai jaunākajai konkursa dalībniecei Melisai Šimanovskai ir tikai divi gadiņi. Par viņu īkšķus turēja tētis Ainis, mamma Inese un māsa Megija (13 gadi). Melisai žūrija piešķīra nomināciju “Cālīte mazulīte”.

Uzstājas pirmo reizi. Četrgadīgā Luīze Bogdane ar lielu interesi vēroja, kas notiek uz skatuves. Viņa skatītājus pārsteidza ar dziesmu par dzīvi mežā. Meitenīte saņēma “Mazais cālis 2016” titulu.

“Pūkainākais cālītis”. Rafaela Lapsa savā dziesmā klātesošajiem atgādināja, ka ir pavasaris.

Foto piemiņai. Mazos konkursantus (foto) vērtēja īpaša žūrija: Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas direktore Marija Bukša, jauniešu deju kolektīva “Bitīt’ matos” vadītāja Diāna Astreiko un Balvu Mūzikas skolas pedagoģe Zoja Zaharova.

Kuram ir stiprākie un platākie pleci? Kristaps Ozols nešaubās, ka visstiprākais ir viņa tētis. Tāpat puisis ir pārliecināts, ka, izaugot liels, arī viņš kļūs par stiprinieku. Kristaps mājup aizbrauca kā nominācijas “Cālītis džentlmenis” īpašnieks.

“Cālīte-dāmīte”. Sivēns, kas konkursa dienā svinēja dzimšanas dienu, bēdājās, ka ir rozā krāsā. “Varbūt man ir sarkanguļa?” viņš jautāja. Elīza Pužule nomierināja Sivēnu, dziesmā pastāstot, ka rozā krāsā ir itin viss – uzpūtenis bļodā, desiņa uz maizes un pat konfekšu papīriņš.

“Cālītis-dejotājs”. Elizabete Brokāne sveica pavasara sauli, mudinot izbaudīt siltā laika jaukumus.

“Lielais cālis 2016”. Diānai Urbānei žūrija piešķīra vissvarīgāko titulu – “Lielais cālis 2016”. Mamma Vita Circene neslēpa prieku, ka meitiņa, kura konkursā uzstājās pirmo reizi, saņēma tik augstu vērtējumu. Savukārt pati Diāna atklāja vien to, ka viņai garšo saldējums.

 

Balvos sacenšas simts svarcēlāji

 

Sestdien un svētdien Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas sporta zālē pulcējās vairāk nekā 100 sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, lai cīnītos nu jau astotajā Kirjanova piemiņas kausa izcīņā svarcelšanā. Balvu Sporta skolas treneris Varis Sārtaputnis nešaubās, ka divu dienu sacensības ne tikai stimulē sportistus vēl cītīgāk trenēties, bet arī stiprina draudzības saites. Vērtējot sportistu sniegumu, viņš atzina, ka pēdējos gados ir izteiktāki līderi un pastarīši.


Ir par ko cīnīties! Zīmīgi, ka gados jaunākajiem sportistiem medaļu galds šķita kā medus pods. Viņi ik pa mirklim pie tā piegāja, šķiet, nodomājot: “Ir par ko cīnīties!”


Parādē. Pirmie parādē gāja balvenieši, kuriem šogad šīs bija pirmās lielākās sacensības savās mājās.


Pateicas meitai un mammai. Balvu Sporta skolas svarcēlāju treneris Varis Sārtaputnis pateicās Vjačeslava Kirjanova sievai Ludmilai un meitai Janai par vīra un tēva ieguldījumu svarcelšanas popularizēšanā mūspusē.


Sacensības atklāj meitenīte. Kirjanova piemiņas kausa izcīņas sacensības svarcelšanā atklāja Hanna-Lisa Mat no Igaunijas. Otrajā piegājienā viņa uzrāva 25 kg smagu svaru stieni.


Izcīna pirmo vietu. Edijs Keišs (foto) bija pirmais balvenieties, kurš stājās pie svaru stieņa. Viņš savā svara kategorijā izcīnīja 1.vietu. Treneris Varis Sārtaputnis jautāts, ko ieteiktu tiem vecākiem, kuri vēl tikai domā savas atvases sūtīt uz sporta skolu, atzina, ka nevajag ne par ko satraukties: “Tikai uz priekšu! Nedomājiet, ka svarcēlāji neizaug. Visi ir vecākus pārauguši par galvas tiesu.”


Atkārto rekordu. Balvenietis Dāvis Maks uzrāva 47 kg, kas ir viņa līdzšinējais rekords. Puisis svarcelšanā trenējas jau pusotru gadu, un šobrīd viņa pūrā ir četras zelta medaļas.


Rainers Melnstrads. Balvenietis saņēma īpašu izaugsmes balvu, jo viņš uzrādījis vislielāko progresu, salīdzinot pērnā gada rezultātu ar šī gada rezultātu.


Labākais Balvu svarcēlājs. Speciālbalvu kā labākais Balvu komandas svarcēlājs saņēma Aigars Kuprišs. Aizvadītajās brīvdienās viņš izcīnīja 3.vietu svara kategorijā līdz 105 kg.


Smagsvari. Sacensības noslēdza daugavpilietis Vadims Koževņikovs, kurš uzgrūda 176 kg. Jāpiebilst, ka viņš startēja Eiropas čempionātā svarcelšanā, personīgais rekords - 196 kg.


Apbalvo komandas. Balvu Sporta skolas komanda kopvērtējumā izcīnīja 2.vietu. Uzvaras laurus šoreiz plūca daugavpilieši, bet trešajā vietā palika igauņi. Foto pirmais no kreisās - Balvu Sporta skolas treneris Artūrs Berezovs.

Starta šāviens jeb trāpīts desmitniekā

 

Pagājušās nedēļas nogalē Viļakas kultūras nama zālē pulcējās novada pirmsskolas izglītības iestāžu bērni, lai turpinātu svinēt Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes 70.dzimšanas dienu. Bērnudārza vadītāja Lilita Šnepere “Vadugunij” pastāstīja, ka dzimšanas dienas svinības velta gan bērniem, gan viņu vecākiem un vecvecākiem, kā arī pilsētai un novadam. “Šodien Teātra dienā piedalās arī Viļakas Sociālā aprūpes centra iemītnieki, kā arī Viļakas pamatskolas audzēkņi,” viņa piebilda. Tāpat L.Šnepere lepojās, ka Teātra dienā ikvienam interesentam bija iespēja noskatīties piecas izrādes gan bērnu, gan pieaugušo sniegumā.
 
Lilita Šnepere paskaidroja, ka Teātra diena ir pirmais dzimšanas dienas pasākums novada mērogā. Taujāta, vai to var vērtēt par starta šāvienu, viņa atjokoja, ka noteikti var: “Mūsu iestādē jau bija pasākums kopā ar vecvecākiem, bet 21.aprīlī visus mīļi aicinām uz Sporta dienu, kur piedalīsies pats Viļakas ezis. Būs rīta vingrošana, dažādas stafetes, kā arī neizpaliks putras vārīšana uz ugunskura. Savukārt dzimšanas dienas svinības noslēgsim 30.aprīlī Viļakas kultūras namā, kur būs ļoti, ļoti daudz pārsteigumu.” Izrādās, arī tas nav viss. 5.jūnijā, pateicoties sponsoru atbalstam, Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes kolektīvs dosies izbraukumā ar jahtu, kā arī apmeklēs Nacionālo teātri, kur noskatīsies izrādi “Zelta pods”.


“Namiņš”. Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes “Namiņš” vecāku klubiņa pašdarbnieki uzbūra ainu par vientuļu namiņu, kas sapulcināja visus apkārtnes iemītniekus, kļūstot par vietu, kur valda draudzība. Līdzīga situācija ir šodien, kad Viļakas bērnudārzā draudzīgi sadzīvo 55 audzēkņi. L.Šnepere, jautāta par iestādes attīstības perspektīvām, paskaidroja, ka bērnudārza teritorijā mājvietu radis stārķu pāris: “Tas nozīmē, ka mūsu namiņā vienmēr būs bērni!”


Kopā! Kopā ar pieaugušajiem uz skatuves kāpa arī paši mazākie aktieri. Piemēram, visjaunākais dalībnieks Ritvars Ozols omulīgi jutās mammas Lindas Ozolas klēpī (sk. foto).


Priecē burtiņi. Jāsecina, ka Žīguru puses burtiņi ir ļoti atraktīvi. Piemēram, ‘E’ burtiņš jeb Mija vairākkārt kolēģiem atgādināja: “Bet man tas bija jāsaka!”


Kā jau dzimšanas dienā pieklājas. Medņevas bērni nešaubās, ka dzimšanas dienā noteikti jābūt cienastam. Viņi izspēlēja ainas, kurās mudināja izvēlēties veselīgu uzturu, proti, dienu sākt ar putru. “Ēdiet putru katru dien’, būsiet veseli arvien!” viņi vēlēja.


Prot skaitīt. Rekavas vidusskolas pirmsskolas grupas bērni apliecināja, ka prot skaitīt līdz desmit.  


Negribēja mācīties. Žīguru pirmsskolas izglītības iestādes “Lācītis” audzēknis Aleksandrs iejutās Janča lomā, kurš negribēja mācīties. Izrādei noslēdzoties, Jancis secināja, ka burtiņi, tāpat kā suns un kaķis, ir viņa labākie draugi.


Brīnums! Mazo skatītāju reakcija apliecināja, ka notiekošais uz skatuves līdzinās brīnumam.


Uzstājas pamatskolas audzēkņi. Viļakas pamatskolas audzēkņi aktīvi sadarbojas ar bērnudārzu, par ko liecināja viņu klātbūtne Teātra dienā.


Bitīte. Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Lilita Šnepere pierādīja, ka prot iejusties dažādās, tostarp čaklās bitītes lomā. Nav jāšaubās, ka piepildīsies arī viņas solījums, ka dzimšanas dienas noslēguma pasākumā neizpaliks Karlsona sapnis par septiņām tortēm.

Reportāžas

 • Sporta veids, kurā nesteidz sasteigt

  (Reportāža)

      1.-2.novembrī Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē pulcējās sportisti, lai startētu tradicionālajās Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņas sacensībās ložu šaušanā. Ar rezultātu gandarīts. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds...

 • Priecājas par Mārtiņrožu laiku

  (Reportāža)

    Sestdien Kubulu kultūras namā pulcējās tautas muzikanti un Eiropas deju kopas, lai dancotu, dziedātu un kopā jestri atpūstos koncertballē “Mārtiņrožu laiks”. Maija Laicāne, atklājot koncertu, uzsvēra, ka šodien runās pavisam maz: “Galvenais ir...

 • Lai kalpo Dievam par godu

  (Reportāža)

    Svētdien Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā valdīja svētku noskaņa – prāvests un katoļu draudze pateicās visiem, kuri palīdzēja baznīcas torņa atjaunošanā un vētras postījumu sakopšanā ap baznīcu. Draudzes prāvests Oļģerts Misjūns,...

 • Pretī zelta rudenim...

  (Reportāža)

      11.oktobrī laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pārliecinājās, ka nav jābrauc aiz trejdeviņu zemēm, lai gūtu jaunus iespaidus. Madonas un Lubānas pusē lūkojāmies, ar ko lepojas un nodarbojas tautieši simts kilometru attālumā no Ziemļlatgales.   Pirmā...

 • Satikšanās brīži dara pasauli gaišāku

  (Reportāža)

    28.septembrī Medņevas tautas namā ar pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Melodija” dziesmu “Likteņa sūtnis” sākās pensionāru pēcpusdiena, kas turpinājās līdz pat vēlam vakaram. Senioru pēcpusdienas šeit ir kā laba tradīcija jau piecpadsmit gadus,...

 • Ei, latgalieti, kur tu ej

  (Reportāža)

    21.septembrī Viļakas novada Upītē jau astoņpadsmito reizi, svinot simbolisko pilngadību, izskanēja vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls “Upītes Uobeļduorzs”, kuru vadīja komiķis Jānis Skutelis. Kā jau pilngadības svētkos pieklājas,...

 • Rekovā nosvin Tēva dienu

  (Reportāža)

    Pirms desmit gadiem Saeimas deputāti nolēma, ka turpmāk Tēva diena svinama katra septembra otrajā svētdienā. Vai Latvijas tēvi zina, kad ir viņu īpašie svētki? Šķilbēnu pagasta kultūras centra “Rekova” vadītāja Kristīna Lapsa, kura 8.septembrī...

 • Pirmais stipro skrējiens mazākajā Latvijas novadā

  (Reportāža)

    Sestdien Baltinavas novada Svātūnes karjerā un svētdien Viļakas novada Balkanos pulcējās dažāda vecuma sportisti, lai mērotos spēkiem “Stipro skrējienā”. Ja pērn šāds skrējiens pirmo reizi mūspusē notika Balkanos, tad šogad sava pagasta ļaudis uz...

 • „Viņiem ir ko rādīt!”

  (Reportāža)

  Sestdien autovadītājiem, dodoties uz pirmo Viļakas novada autoru dziesmu koncertu “Mūsu dziesma”, bija jārēķinās ar gaidīšanu pie luksoforiem. “Nu gluži kā lielpilsētā,” sprieda nepacietīgākie. “Labs nāk ar gaidīšanu,” šķiet, nodomāja citi. Un...

 • Piemin komunistiskā genocīda upurus

  (Reportāža)

  Pie izsūtītā Staņislava Cunska mājas Borisovā. Novadpētniece Maruta Brokāne atzina, ka, lasot Staņislava lietu, redzējusi vīziju, kā St.Cunskis tiek aizvests projām no mājām: “Atnāca svešie vīri ar plintēm rokās, deva laiku savākties. Staņislavs,...

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Pilnmēness otrdiena ar pilnmēness provokācijām: riskēšana, savu spēju pārvērtēšana, ātra braukšana, skaļa bļaušana, klupšana, laušana, kaušanās, dzeršana, speršana, degšana, slīkšana un citas nejaukas – šanās. Kurām noteikti būs gatavi mūsu glābšanas dienesti: policisti, mediķi, ugunsdzēsēji, elektriķi un citi. Paldies jums – mūsu sargeņģeļi, lai mums un jums mierīgas šīs pilnmēness dienas un naktis!