1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
12-11-2019
Vārdadienas šodien: Kaija, Kornēlija

“Priekā uzplauksti kā zieds”

 

 

Sestdien Briežuciema tautas namā vietējie un kaimiņnovada dejotāji, dziedātāji un teātra mīļi ieskandināja pavasari “Priekā uzplauksti kā zieds”. Tautas nama vadītāja Zita Mežale klātesošos pirms koncerta aicināja uz klusuma brīdi, pieminot mūžībā aizgājušo pašdarbnieci, dejotāju un teātra spēlētāju Ainu Ločmeli.


Tāpat viņa uzsvēra, ka Aina priecājās par pagastā notiekošajām aktivitātēm, un atklāja pavasara recepti: “Pamostoties attīriet dienu no skaudības, nenovīdības, meliem, sliktām domām, egoisma un citām negācijām. Pārlejiet tai pāri saujiņu optimisma, pielieciet dzirkstelīti prieka, samaisiet ar labvēlību,  skaistām domām, noformējiet ar pateicības ziedlapiņām un lielu kaudzi mīlestības. Pēc tam dienu sadaliet miljons daļiņās un izdaliet katram cilvēkam, kuru satiekat savā ceļā. Priecīgu jums pavasari!”


Pirms koncerta. Deju kolektīvu vadītāja Irēna Kaša pirms koncerta iejutās frizieres lomā.


Dejo gaspažas. Šogad Baltinavas sieviešu deju kopai “Gaspaža”, kā vēstīja cerību puķe, gaidāmas daudzas jaunas tikšanās. Tiesa, kaut arī tās būs nejaušas, tikšanās pāraugs ciešā draudzībā. Tāpat Baltinavas sievām gaidāmi materiālie izdevumi. “Kā nu ne, ja brauksiet uz daudziem koncertiem,” sprieda Z.Mežale.


Uzstājas “Pāris”. Briežuciema vidējās paaudzes deju kolektīvs “Pāris” Skaidrītes Pakalnītes vadībā apliecināja, ka dejotāju sirdīs joprojām kvēlo uguns, par ko liecināja raitie soļi.

Kad sviedri lido pa gaisu... Baltinavas novada jauniešu deju kolektīvam atraktīvo deju pēc skatītāju lūguma nācās atkārtot otru reizi. Jaunieši tempu godam izturēja!


“Soldanī”. Katrs kolektīvs no tautas nama vadītājas saņēma zilu cerību puķi ar vēlējumu. Kas šogad gaida Briežuciema bērnu un jauniešu folkloras kopu “Soldanī”? Izrādās, viņiem būs daudz koncertu, kā arī bieži nāksies uzberzt kājām tulznas.


Muzikantes. Vietējās muzikantes ne tikai uzrāva jestru mūziku, bet arī mudināja dziedāt: “Tālu, kur Dzintara jūra...”


Kad sviedri lido pa gaisu... Baltinavas novada jauniešu deju kolektīvam atraktīvo deju pēc skatītāju lūguma nācās atkārtot otru reizi. Jaunieši tempu godam izturēja!


Līgavas meklējumos. Briežuciema dramatiskais kolektīvs “Sipiņi” klātesošos pārsteidza ar stāstu, kā var beigties līgavas meklējumi.


Dzied etnogrāfiskā ansambļa sievas. Briežciemietes skatītājus iepriecināja ar vairākām dziesmām, tostarp “Tymsa, tymsa tai naksnine”.


Neizpaliek arī dzeja. Aiva klātesošajiem atklāja pavasara burvību dzejas vārsmās.


Pateicas kolektīvu vadītājiem. Zita Mežale kolektīvu vadītājiem, tostarp Valentīnai Kašai, uzdāvināja gladiolu sīpoliņus piebilstot, ka tos var izdalīt pašdarbniekiem vai arī iestādīt savā dārzā, un puķes dāvāt, kad tās izaugs!

 

“Lobs bej puika myusu Jezups”

 

Jāzepa dienā, tiesa, bez neviena šī vārda īpašnieka, Rugāju tautas namā notika pirmais muzikantu saiets “Vakarēšana un Jāzepa dienas danči Rugājos”, kurā uzstājās gan pašmāju, gan kaimiņnovadu mūzikas mīļotāji. Kultūras nodaļas un tautas nama vadītāja Gunta Grigāne, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka Rugājos šis ir pirmais, bet noteikti ne pēdējais muzikantu saiets.

Saietu atklāj “Briežuciema meitenes”. Briežuciemietes apliecināja, ka dāmas spēlē vislustīgāk. Atskanot mūzikai, skatītāji uzreiz devās dejot.


Ko vēlaties? “Kādu gabalu vēlaties – lēnāku vai ātrāku?” jautāja Eventijs Zelčs. “ Šitāds sen nebija redzēts – i puisis labs, i muzikants labs,” sprieda skatītāji.


Malači! Dāmas, dzirdot Rugāju vīru komandas (Jānis Lietuviets, Žanis Pērkons, Ivars Krampāns un Ainārs Zutis) muzicēšanu, no zāles jestri sauca: “Malači! Atkārtot!”


Neslēpj uztraukumu. Aivars Zelčs atklāja, ka jauniegādāto garmošku no Lietuvas rokās tur pirmo reizi: “Jāsaka godīgi, esmu uztraucies, kā būs?” Bija labi...

Gan spēlē, gan dejo. Pasākuma idejas autors Voldemārs Džigurs (foto – centrā) par muzikantu saieta sarīkošanu Rugājos saņēma visskaļākās klātesošo ovācijas. Tā kā saietā nebija neviena Jāzepa, viņš, kā nosprieda kultūras darbiniece Santa, lieliski iederas Jāzepa vietā. “Iesim, Jāzep, dejot,” viņa mudināja. Arī žīgurietis Genādijs Rudakovs (foto - no kreisās), kurš bajānu spēlē trešo gadu un mūspusē pazīstams kā krievu dziesmu vokālā ansambļa “Sudaruški” muzikants, labprāt grieza valsi.


Pēteris no Rogovkas. Pēteris Belinskis pastāstīja, ka mūzika viņam tuva jau kopš 4,5 gadu vecuma. Tincināts, kā instruments tik ilgi izturējis, Pēteris atklāja, ka šis viņam jau ir ceturtais akordeons.


Pārstāv Kārsavas novadu. Salnavieši Dainis Ločmelis un Zinaida Poltanova uzsvēra, ka pārstāv Kārsavas novadu. Tāpat viņi pajokoja, ka Salnavas pusē muzikantu ir bezmaz vai kā sunim blusu.


Izpilda savu dziesmu. Saietu nama vadītāja Gunta Grigāne jokoja, ka pavārīte Iveta Uršuļska ir dzejniece un muzikante uz karbonāžu fona. I.Uršuļska izpildīja gan savu dziesmu, gan arī  “Sārto rozi” no Aiņa Šaicāna repertuāra.


Savdabīga medaļa. Katrs muzikants, tostarp Māris Melzobs (foto) no Alūksnes, dāvanā saņēma medaļu jeb graķīti (glāzīti). G.Grigāne sprieda, ka katram kārtīgam muzikantam bruņojumā jābūt šādam ierocim. “A ja nu kāds ielej?!” viņa jokoja.  


“Tās acis...” Jānis Lazdiņš dziesmā atzina, ka “tās acis, tās acis, es aizmirst nespēju...”. Taujāts, par kādām acīm dziedot domājis, Jānis atklāja, ka, protams, par visā daiļā dzimuma pārstāvēm.

Ceļā uz desmitgades jubileju

 

Pagājušās nedēļas nogalē Balvu Profesionālajā un vispārizglītojošajā vidusskolā jau devīto reizi notika starpnovadu bērnu modes skate “Mazā, sirmā kumeliņā jāj pa ceļu pasaciņa”, kurā pulcējās rekordliels skaits dalībnieku. Skolas direktore Biruta Vizule nešaubās, ka skolēnu un pedagogu radītās tērpu kolekcijas ir līdzvērtīgas pasakai. “Un lai jūsu radītās pasakas uzrunā katra skatītāja sirdi!” vēlēja direktore. Tāpat B.Vizule informēja, ka modes skatē piedalās 170 dalībnieki.


Atklāj skati. Kā pirmie uz skatuves kāpa paši jaunākie dalībnieki (2-3 gadi) no bērnudārza “Sienāzītis”, kuri demonstrēja tērpu kolekciju “Dadzīšu piedzīvojums” (skolotājas Liene Belka, Inita Koļcova).


Gandrīz vai zirgā. Pirmsskolas izglītības iestāžu grupā visaugstāko vērtējumu saņēma bērnudārza “Sienāzītis” (18 dalībnieki, 5-6 gadi, skolotājas Dace Znotiņa, Aina Saidāne) kolekcija “Jāj pa ceļu pasaciņa...”. Vēl pirms rezultātu paziņošanas mazie sienāzēni Andris Ozoliņš un Raivo Kubuliņš (foto) sēdās vilkam mugurā, šķiet, apzinoties, ka viņu grupiņa būs zirgā, proti, izcīnīs 1.vietu. Puiši nekļūdījās!


Iegūst 2.vietu. Augstu žūrijas vērtējumu saņēma arī Balvu PII “Sienāzītis” (6 dalībnieki, 5-6 gadi, skolotāja Ingrīda Skuča) kolekcija “Pasaciņa”.  


Šarmantās rekovietes. Kultūras centra “Rekova” (skolotāja Inese Lāce) kolekcija “Pasaku meža mistērija” izpelnījās ne tikai skatītāju ovācijas, bet arī žūrijas augstu novērtējumu - 2.vietu skolu grupā.


“Zaķīšu pirtiņa”. Kubulu pirmsskolas izglītības iestādes “Ieviņa” (12 dalībnieki, 4 gadi, skolotāja Iveta Ivanovska, Ingrīda Pitkeviča) kolekcijai “Zaķīšu pirtiņa” žūrija piešķīra 3.vietu.  


Mudina domāt traki! Tērpu stila speciāliste Anita Matule, uzrunājot klātesošos, atklāja, ka viņai jau ir padomā, kāds nākamgad būs desmitgades jubilejas pasākums. “Skate būs ļoti trakulīga. Domājiet plaši un traki!” viņa mudināja.


“Ziedu klēpis”. Arī kultūras centra “Rekova” (skolotāja Kristīna Lapsa) demonstrētā kolekcija “Ziedu klēpis” saņēma 3.vietu skolu grupā.


Labākā kolekcija skolu grupā. Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas Vizuālās un plastiskās mākslas pulciņa 7.klases audzēknes apliecināja, ka viņu skola ir vislabākā. Žūrija meiteņu demonstrētajai kolekcijai “Svešās zvaigznes” (skolotājas Aiga Jansone, Iluta Balule) piešķīra 1.vietu.


Priecājas par trešo vietu. Skolu grupā 3.vietu izcīnīja divi kolektīvi, tostarp pašapziņas celšanas studijas “Lote” (skolotājas Līga Moroza-Ušacka, Rudīte Liepiņa) kolekcija “Laikmetīgās krāsu vīzijas”.

Kad dziesma paceļas spārnos...

 

Piektdien Balvu muižā Senioru un jaukto vokālo ansambļu skatē “Dziesma pacelsies spārnos” piedalījās piecu novadu pašdarbnieki. Balvu novada domes priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Cunska, atklājot skati, uzsvēra, ka ir liels prieks redzēt tik daudz dziedošu cilvēku: “Kas gan būtu mūsu dzīve bez jums – pašdarbniekiem, kuri iet vakaros dziedāt, lai pēc tam sagādātu prieku citiem. Mēdz teikt, ka skaistais, kas otram tiek dots, dubultojas. To es jums visiem arī novēlu – lai skanīgas balsis!”


Žūrija. Dziedātāju sniegumu vērtēja kompetenta žūrija (no kreisās): Gulbenes novada skolu koru virsdiriģents, kordiriģents Uldis Kokars; Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas direktors, Balvu, Alūksnes un Gulbenes apriņķu koru virsdiriģents Roberts Liepiņš un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektors, Pierīgas apriņķa koru virsdiriģents, diriģents Jānis Baltiņš.


Uzstājas “Razdoļje”. Krievu kultūras biedrības “Razdoļje” (vadītāja Zoja Zaharova, koncertmeistare Rita Kočerova) dāmas izcīnīja augstāko vērtējumu senioru konkursā.


Novērtē ar otro pakāpi. Kubulu pagasta jauktais vokālais ansamblis “Vakarblāzma” klātesošos pārsteidza ar dziesmu “Vakardziesma”.


Uzstājas “Malduguns”. Balvu pagasta jauktais vokālais ansamblis “Malduguns” dziedāja par rīta stundu. Arī viņi saņēma II pakāpes vērtējumu.


Izcīna pirmo pakāpi. No mūspuses jaukto vokālo ansambļu skatē I pakāpi saņēma Anastasijas Ločmeles vadītais Kubulu kultūras nama jauktais vokālais ansamblis.  


Dzied “Atvasara”. Vecumu pagasta jauktais vokālais ansamblis “Atvasara” Ilonas Bukšas vadībā pārsteidza ar skanīgām balsīm. Žūrija dziedātājiem piešķīra II pakāpi.


“Par to.”. Žūrija Balvu Kultūras un atpūtas centra jaukto vokālo ansambli “Par to” Lienes Akmeņkalnes vadībā novērtēja ar II pakāpi.


Priecē skatītājus. Klātesošos patīkami pārsteidza Apes novada Virešu saietu nama senioru ansamblis “Melodija” (vadītāja Irēna Auziņa). Dāmu dziedātprasmi augstu novērtēja arī žūrija, piešķirot I pakāpi.


Atbalsta savējos. Koncertmeistars Aldis Laicāns uzmundrināja kubuliešus kā vien spēja.   


Nopelna vētrainus aplausus. Gulbenes novada Galgauskas pagasta jauktais vokālais ansamblis “Veišu muzikanti” izpelnījās ne tikai skatītāju ovācijas, bet arī žūrijas visaugstāko vērtējumu – I pakāpi. Jāpiebilst, šādu vērtējumu saņēma vēl divi Gulbenes novada kolektīvi - “Tirzmalieši” un “Akcents”.

“Skatuves kokteilis” Viļakā

 

Sestdien Viļakas kultūras namā valdīja jestra gaisotne. Kā nu ne, ja sadancošanās, sadziedāšanās un izrādīšanās koncertā “Skatuves kokteilis” uzstājās gan dziedātāji, gan dažādu stilu dejotāji, gan amatiermākslas kolektīvi. “Mūsdienu biznesa laikmetā nevar laist postā tautas mākslu. Šī ir tā īstā reize, kad mēs ar grīdas rībinātājiem un gaisa tricinātājiem varam satikties,” sprieda pasākuma vadītājs Cirča. Savukārt viņa kolēģe Kornēlija atzina, ka arī februāra mēnesis līdzinās kokteilim, jo neizpaliek sniegs, lietus, sals, silts, vēl siltāks, atkusnis, vētra, nerunājot par zīmīgām dienām kā Pelnu diena, Meteņi, Valentīndiena, Vīriešu diena...


Atklāj koncertu. Kā pirmais aplausus saņēma Akvilinas Jevstigņejevas vadītais Viļakas senioru dāmu deju kolektīvs “Intriga”, kas izpildīja deju “Dejo ar mums”.


Acīgas dāmas. Žīguru dāmu deju kolektīva “Alianse” pašdarbnieces apliecināja, ka strikti seko savam moto, proti, kustība ir spēks un veselība. Izpildot priekšnesumu “Buranovas vecmāmiņu deja”, dāmas apliecināja, ka ne tikai pašas rod gandarījumu dvēselei dejā, bet dāvā to arī citiem.


Misēklis. Viļakas dramatiskās kopas aktieri pierādīja, ka radu atkalsatikšanās var izvērsties ne tā, kā domāts un iecerēts, ja, piemēram, limonādes vietā iedzer govju zāles. Tad arī lepnā deputāta Voldemāra un viņa kundzes Cecīlijas vēderi dod ziņu, turklāt spēcīgu un miklu kā viesuļvētra.


Veiksmīgi startē konkursos. Lai arī Viļakas mūsdienu deju grupa “Nola” darbojas tikai otro gadu, rezultāti neizpaliek ne koncertos, ne dažādos konkursos.


“Šarmantās ogas”. Rekavas līnijdeju grupā darbojas 9 šarmantas ogas Elitas Siliņas vadībā.


Pārpratums kāpņutelpā. Kāda būtu jūsu sajūta, ja kāpņutelpā satiktu kaulaino ar izkapti, turklāt divos eksemplāros? Medņeviešu skečs par šo tēmu apliecināja, ka nevajag steigties, tā teikt, uz citiem medību laukiem.


Ziemassvētku vecīti izsaucāt? Vētrainus aplausus izpelnījās Medņevas dramatiskais kolektīvs, kad Ziemassvētku vecītim galvu sagrozīja vecmāmiņa, iejūtoties mazmeitiņas Anniņas lomā. Lūgts uzdāvināt vēl pāris dzīves gadus, vecītis bija skarbs. “Prasi kādu izpildāmu dāvanu,” viņš teica.


Nopelna ovācijas. Skatītāju ovācijas izpelnījās Viļakas Valsts ģimnāzijas audzēkņi, kuri devās gan meitu medībās, gan izpildīja “A deju”. Kas ir “A deja”? Par to vēsture klusē, un var tikai piebilst, ka Arvils Zelčs (foto - vidū) viens pats dejoja kā trio.   


Ģitāristi. Viļakas pusē ģitāristi piedalās it visos koncertos. Skatītāji bija vienisprāt, ka sešos gados viņi patiesi apguvuši daudzpusīgu koncerta programmu.


Dāmas no Upītes. Eksotisko deju grupa “Samia” skatītājus  priecē jau četrus gadus gan Viļakas novadā, gan ārpus tā robežām.

Reportāžas

 • Sporta veids, kurā nesteidz sasteigt

  (Reportāža)

      1.-2.novembrī Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē pulcējās sportisti, lai startētu tradicionālajās Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņas sacensībās ložu šaušanā. Ar rezultātu gandarīts. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds...

 • Priecājas par Mārtiņrožu laiku

  (Reportāža)

    Sestdien Kubulu kultūras namā pulcējās tautas muzikanti un Eiropas deju kopas, lai dancotu, dziedātu un kopā jestri atpūstos koncertballē “Mārtiņrožu laiks”. Maija Laicāne, atklājot koncertu, uzsvēra, ka šodien runās pavisam maz: “Galvenais ir...

 • Lai kalpo Dievam par godu

  (Reportāža)

    Svētdien Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā valdīja svētku noskaņa – prāvests un katoļu draudze pateicās visiem, kuri palīdzēja baznīcas torņa atjaunošanā un vētras postījumu sakopšanā ap baznīcu. Draudzes prāvests Oļģerts Misjūns,...

 • Pretī zelta rudenim...

  (Reportāža)

      11.oktobrī laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pārliecinājās, ka nav jābrauc aiz trejdeviņu zemēm, lai gūtu jaunus iespaidus. Madonas un Lubānas pusē lūkojāmies, ar ko lepojas un nodarbojas tautieši simts kilometru attālumā no Ziemļlatgales.   Pirmā...

 • Satikšanās brīži dara pasauli gaišāku

  (Reportāža)

    28.septembrī Medņevas tautas namā ar pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Melodija” dziesmu “Likteņa sūtnis” sākās pensionāru pēcpusdiena, kas turpinājās līdz pat vēlam vakaram. Senioru pēcpusdienas šeit ir kā laba tradīcija jau piecpadsmit gadus,...

 • Ei, latgalieti, kur tu ej

  (Reportāža)

    21.septembrī Viļakas novada Upītē jau astoņpadsmito reizi, svinot simbolisko pilngadību, izskanēja vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls “Upītes Uobeļduorzs”, kuru vadīja komiķis Jānis Skutelis. Kā jau pilngadības svētkos pieklājas,...

 • Rekovā nosvin Tēva dienu

  (Reportāža)

    Pirms desmit gadiem Saeimas deputāti nolēma, ka turpmāk Tēva diena svinama katra septembra otrajā svētdienā. Vai Latvijas tēvi zina, kad ir viņu īpašie svētki? Šķilbēnu pagasta kultūras centra “Rekova” vadītāja Kristīna Lapsa, kura 8.septembrī...

 • Pirmais stipro skrējiens mazākajā Latvijas novadā

  (Reportāža)

    Sestdien Baltinavas novada Svātūnes karjerā un svētdien Viļakas novada Balkanos pulcējās dažāda vecuma sportisti, lai mērotos spēkiem “Stipro skrējienā”. Ja pērn šāds skrējiens pirmo reizi mūspusē notika Balkanos, tad šogad sava pagasta ļaudis uz...

 • „Viņiem ir ko rādīt!”

  (Reportāža)

  Sestdien autovadītājiem, dodoties uz pirmo Viļakas novada autoru dziesmu koncertu “Mūsu dziesma”, bija jārēķinās ar gaidīšanu pie luksoforiem. “Nu gluži kā lielpilsētā,” sprieda nepacietīgākie. “Labs nāk ar gaidīšanu,” šķiet, nodomāja citi. Un...

 • Piemin komunistiskā genocīda upurus

  (Reportāža)

  Pie izsūtītā Staņislava Cunska mājas Borisovā. Novadpētniece Maruta Brokāne atzina, ka, lasot Staņislava lietu, redzējusi vīziju, kā St.Cunskis tiek aizvests projām no mājām: “Atnāca svešie vīri ar plintēm rokās, deva laiku savākties. Staņislavs,...

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Pilnmēness otrdiena ar pilnmēness provokācijām: riskēšana, savu spēju pārvērtēšana, ātra braukšana, skaļa bļaušana, klupšana, laušana, kaušanās, dzeršana, speršana, degšana, slīkšana un citas nejaukas – šanās. Kurām noteikti būs gatavi mūsu glābšanas dienesti: policisti, mediķi, ugunsdzēsēji, elektriķi un citi. Paldies jums – mūsu sargeņģeļi, lai mums un jums mierīgas šīs pilnmēness dienas un naktis!