1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
07-08-2020
Vārdadienas šodien: Audris, Brencis, Inuta

Starta šāviens jeb trāpīts desmitniekā

 

Pagājušās nedēļas nogalē Viļakas kultūras nama zālē pulcējās novada pirmsskolas izglītības iestāžu bērni, lai turpinātu svinēt Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes 70.dzimšanas dienu. Bērnudārza vadītāja Lilita Šnepere “Vadugunij” pastāstīja, ka dzimšanas dienas svinības velta gan bērniem, gan viņu vecākiem un vecvecākiem, kā arī pilsētai un novadam. “Šodien Teātra dienā piedalās arī Viļakas Sociālā aprūpes centra iemītnieki, kā arī Viļakas pamatskolas audzēkņi,” viņa piebilda. Tāpat L.Šnepere lepojās, ka Teātra dienā ikvienam interesentam bija iespēja noskatīties piecas izrādes gan bērnu, gan pieaugušo sniegumā.
 
Lilita Šnepere paskaidroja, ka Teātra diena ir pirmais dzimšanas dienas pasākums novada mērogā. Taujāta, vai to var vērtēt par starta šāvienu, viņa atjokoja, ka noteikti var: “Mūsu iestādē jau bija pasākums kopā ar vecvecākiem, bet 21.aprīlī visus mīļi aicinām uz Sporta dienu, kur piedalīsies pats Viļakas ezis. Būs rīta vingrošana, dažādas stafetes, kā arī neizpaliks putras vārīšana uz ugunskura. Savukārt dzimšanas dienas svinības noslēgsim 30.aprīlī Viļakas kultūras namā, kur būs ļoti, ļoti daudz pārsteigumu.” Izrādās, arī tas nav viss. 5.jūnijā, pateicoties sponsoru atbalstam, Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes kolektīvs dosies izbraukumā ar jahtu, kā arī apmeklēs Nacionālo teātri, kur noskatīsies izrādi “Zelta pods”.


“Namiņš”. Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes “Namiņš” vecāku klubiņa pašdarbnieki uzbūra ainu par vientuļu namiņu, kas sapulcināja visus apkārtnes iemītniekus, kļūstot par vietu, kur valda draudzība. Līdzīga situācija ir šodien, kad Viļakas bērnudārzā draudzīgi sadzīvo 55 audzēkņi. L.Šnepere, jautāta par iestādes attīstības perspektīvām, paskaidroja, ka bērnudārza teritorijā mājvietu radis stārķu pāris: “Tas nozīmē, ka mūsu namiņā vienmēr būs bērni!”


Kopā! Kopā ar pieaugušajiem uz skatuves kāpa arī paši mazākie aktieri. Piemēram, visjaunākais dalībnieks Ritvars Ozols omulīgi jutās mammas Lindas Ozolas klēpī (sk. foto).


Priecē burtiņi. Jāsecina, ka Žīguru puses burtiņi ir ļoti atraktīvi. Piemēram, ‘E’ burtiņš jeb Mija vairākkārt kolēģiem atgādināja: “Bet man tas bija jāsaka!”


Kā jau dzimšanas dienā pieklājas. Medņevas bērni nešaubās, ka dzimšanas dienā noteikti jābūt cienastam. Viņi izspēlēja ainas, kurās mudināja izvēlēties veselīgu uzturu, proti, dienu sākt ar putru. “Ēdiet putru katru dien’, būsiet veseli arvien!” viņi vēlēja.


Prot skaitīt. Rekavas vidusskolas pirmsskolas grupas bērni apliecināja, ka prot skaitīt līdz desmit.  


Negribēja mācīties. Žīguru pirmsskolas izglītības iestādes “Lācītis” audzēknis Aleksandrs iejutās Janča lomā, kurš negribēja mācīties. Izrādei noslēdzoties, Jancis secināja, ka burtiņi, tāpat kā suns un kaķis, ir viņa labākie draugi.


Brīnums! Mazo skatītāju reakcija apliecināja, ka notiekošais uz skatuves līdzinās brīnumam.


Uzstājas pamatskolas audzēkņi. Viļakas pamatskolas audzēkņi aktīvi sadarbojas ar bērnudārzu, par ko liecināja viņu klātbūtne Teātra dienā.


Bitīte. Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Lilita Šnepere pierādīja, ka prot iejusties dažādās, tostarp čaklās bitītes lomā. Nav jāšaubās, ka piepildīsies arī viņas solījums, ka dzimšanas dienas noslēguma pasākumā neizpaliks Karlsona sapnis par septiņām tortēm.

“Priekā uzplauksti kā zieds”

 

 

Sestdien Briežuciema tautas namā vietējie un kaimiņnovada dejotāji, dziedātāji un teātra mīļi ieskandināja pavasari “Priekā uzplauksti kā zieds”. Tautas nama vadītāja Zita Mežale klātesošos pirms koncerta aicināja uz klusuma brīdi, pieminot mūžībā aizgājušo pašdarbnieci, dejotāju un teātra spēlētāju Ainu Ločmeli.


Tāpat viņa uzsvēra, ka Aina priecājās par pagastā notiekošajām aktivitātēm, un atklāja pavasara recepti: “Pamostoties attīriet dienu no skaudības, nenovīdības, meliem, sliktām domām, egoisma un citām negācijām. Pārlejiet tai pāri saujiņu optimisma, pielieciet dzirkstelīti prieka, samaisiet ar labvēlību,  skaistām domām, noformējiet ar pateicības ziedlapiņām un lielu kaudzi mīlestības. Pēc tam dienu sadaliet miljons daļiņās un izdaliet katram cilvēkam, kuru satiekat savā ceļā. Priecīgu jums pavasari!”


Pirms koncerta. Deju kolektīvu vadītāja Irēna Kaša pirms koncerta iejutās frizieres lomā.


Dejo gaspažas. Šogad Baltinavas sieviešu deju kopai “Gaspaža”, kā vēstīja cerību puķe, gaidāmas daudzas jaunas tikšanās. Tiesa, kaut arī tās būs nejaušas, tikšanās pāraugs ciešā draudzībā. Tāpat Baltinavas sievām gaidāmi materiālie izdevumi. “Kā nu ne, ja brauksiet uz daudziem koncertiem,” sprieda Z.Mežale.


Uzstājas “Pāris”. Briežuciema vidējās paaudzes deju kolektīvs “Pāris” Skaidrītes Pakalnītes vadībā apliecināja, ka dejotāju sirdīs joprojām kvēlo uguns, par ko liecināja raitie soļi.

Kad sviedri lido pa gaisu... Baltinavas novada jauniešu deju kolektīvam atraktīvo deju pēc skatītāju lūguma nācās atkārtot otru reizi. Jaunieši tempu godam izturēja!


“Soldanī”. Katrs kolektīvs no tautas nama vadītājas saņēma zilu cerību puķi ar vēlējumu. Kas šogad gaida Briežuciema bērnu un jauniešu folkloras kopu “Soldanī”? Izrādās, viņiem būs daudz koncertu, kā arī bieži nāksies uzberzt kājām tulznas.


Muzikantes. Vietējās muzikantes ne tikai uzrāva jestru mūziku, bet arī mudināja dziedāt: “Tālu, kur Dzintara jūra...”


Kad sviedri lido pa gaisu... Baltinavas novada jauniešu deju kolektīvam atraktīvo deju pēc skatītāju lūguma nācās atkārtot otru reizi. Jaunieši tempu godam izturēja!


Līgavas meklējumos. Briežuciema dramatiskais kolektīvs “Sipiņi” klātesošos pārsteidza ar stāstu, kā var beigties līgavas meklējumi.


Dzied etnogrāfiskā ansambļa sievas. Briežciemietes skatītājus iepriecināja ar vairākām dziesmām, tostarp “Tymsa, tymsa tai naksnine”.


Neizpaliek arī dzeja. Aiva klātesošajiem atklāja pavasara burvību dzejas vārsmās.


Pateicas kolektīvu vadītājiem. Zita Mežale kolektīvu vadītājiem, tostarp Valentīnai Kašai, uzdāvināja gladiolu sīpoliņus piebilstot, ka tos var izdalīt pašdarbniekiem vai arī iestādīt savā dārzā, un puķes dāvāt, kad tās izaugs!

 

“Lobs bej puika myusu Jezups”

 

Jāzepa dienā, tiesa, bez neviena šī vārda īpašnieka, Rugāju tautas namā notika pirmais muzikantu saiets “Vakarēšana un Jāzepa dienas danči Rugājos”, kurā uzstājās gan pašmāju, gan kaimiņnovadu mūzikas mīļotāji. Kultūras nodaļas un tautas nama vadītāja Gunta Grigāne, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka Rugājos šis ir pirmais, bet noteikti ne pēdējais muzikantu saiets.

Saietu atklāj “Briežuciema meitenes”. Briežuciemietes apliecināja, ka dāmas spēlē vislustīgāk. Atskanot mūzikai, skatītāji uzreiz devās dejot.


Ko vēlaties? “Kādu gabalu vēlaties – lēnāku vai ātrāku?” jautāja Eventijs Zelčs. “ Šitāds sen nebija redzēts – i puisis labs, i muzikants labs,” sprieda skatītāji.


Malači! Dāmas, dzirdot Rugāju vīru komandas (Jānis Lietuviets, Žanis Pērkons, Ivars Krampāns un Ainārs Zutis) muzicēšanu, no zāles jestri sauca: “Malači! Atkārtot!”


Neslēpj uztraukumu. Aivars Zelčs atklāja, ka jauniegādāto garmošku no Lietuvas rokās tur pirmo reizi: “Jāsaka godīgi, esmu uztraucies, kā būs?” Bija labi...

Gan spēlē, gan dejo. Pasākuma idejas autors Voldemārs Džigurs (foto – centrā) par muzikantu saieta sarīkošanu Rugājos saņēma visskaļākās klātesošo ovācijas. Tā kā saietā nebija neviena Jāzepa, viņš, kā nosprieda kultūras darbiniece Santa, lieliski iederas Jāzepa vietā. “Iesim, Jāzep, dejot,” viņa mudināja. Arī žīgurietis Genādijs Rudakovs (foto - no kreisās), kurš bajānu spēlē trešo gadu un mūspusē pazīstams kā krievu dziesmu vokālā ansambļa “Sudaruški” muzikants, labprāt grieza valsi.


Pēteris no Rogovkas. Pēteris Belinskis pastāstīja, ka mūzika viņam tuva jau kopš 4,5 gadu vecuma. Tincināts, kā instruments tik ilgi izturējis, Pēteris atklāja, ka šis viņam jau ir ceturtais akordeons.


Pārstāv Kārsavas novadu. Salnavieši Dainis Ločmelis un Zinaida Poltanova uzsvēra, ka pārstāv Kārsavas novadu. Tāpat viņi pajokoja, ka Salnavas pusē muzikantu ir bezmaz vai kā sunim blusu.


Izpilda savu dziesmu. Saietu nama vadītāja Gunta Grigāne jokoja, ka pavārīte Iveta Uršuļska ir dzejniece un muzikante uz karbonāžu fona. I.Uršuļska izpildīja gan savu dziesmu, gan arī  “Sārto rozi” no Aiņa Šaicāna repertuāra.


Savdabīga medaļa. Katrs muzikants, tostarp Māris Melzobs (foto) no Alūksnes, dāvanā saņēma medaļu jeb graķīti (glāzīti). G.Grigāne sprieda, ka katram kārtīgam muzikantam bruņojumā jābūt šādam ierocim. “A ja nu kāds ielej?!” viņa jokoja.  


“Tās acis...” Jānis Lazdiņš dziesmā atzina, ka “tās acis, tās acis, es aizmirst nespēju...”. Taujāts, par kādām acīm dziedot domājis, Jānis atklāja, ka, protams, par visā daiļā dzimuma pārstāvēm.

Ceļā uz desmitgades jubileju

 

Pagājušās nedēļas nogalē Balvu Profesionālajā un vispārizglītojošajā vidusskolā jau devīto reizi notika starpnovadu bērnu modes skate “Mazā, sirmā kumeliņā jāj pa ceļu pasaciņa”, kurā pulcējās rekordliels skaits dalībnieku. Skolas direktore Biruta Vizule nešaubās, ka skolēnu un pedagogu radītās tērpu kolekcijas ir līdzvērtīgas pasakai. “Un lai jūsu radītās pasakas uzrunā katra skatītāja sirdi!” vēlēja direktore. Tāpat B.Vizule informēja, ka modes skatē piedalās 170 dalībnieki.


Atklāj skati. Kā pirmie uz skatuves kāpa paši jaunākie dalībnieki (2-3 gadi) no bērnudārza “Sienāzītis”, kuri demonstrēja tērpu kolekciju “Dadzīšu piedzīvojums” (skolotājas Liene Belka, Inita Koļcova).


Gandrīz vai zirgā. Pirmsskolas izglītības iestāžu grupā visaugstāko vērtējumu saņēma bērnudārza “Sienāzītis” (18 dalībnieki, 5-6 gadi, skolotājas Dace Znotiņa, Aina Saidāne) kolekcija “Jāj pa ceļu pasaciņa...”. Vēl pirms rezultātu paziņošanas mazie sienāzēni Andris Ozoliņš un Raivo Kubuliņš (foto) sēdās vilkam mugurā, šķiet, apzinoties, ka viņu grupiņa būs zirgā, proti, izcīnīs 1.vietu. Puiši nekļūdījās!


Iegūst 2.vietu. Augstu žūrijas vērtējumu saņēma arī Balvu PII “Sienāzītis” (6 dalībnieki, 5-6 gadi, skolotāja Ingrīda Skuča) kolekcija “Pasaciņa”.  


Šarmantās rekovietes. Kultūras centra “Rekova” (skolotāja Inese Lāce) kolekcija “Pasaku meža mistērija” izpelnījās ne tikai skatītāju ovācijas, bet arī žūrijas augstu novērtējumu - 2.vietu skolu grupā.


“Zaķīšu pirtiņa”. Kubulu pirmsskolas izglītības iestādes “Ieviņa” (12 dalībnieki, 4 gadi, skolotāja Iveta Ivanovska, Ingrīda Pitkeviča) kolekcijai “Zaķīšu pirtiņa” žūrija piešķīra 3.vietu.  


Mudina domāt traki! Tērpu stila speciāliste Anita Matule, uzrunājot klātesošos, atklāja, ka viņai jau ir padomā, kāds nākamgad būs desmitgades jubilejas pasākums. “Skate būs ļoti trakulīga. Domājiet plaši un traki!” viņa mudināja.


“Ziedu klēpis”. Arī kultūras centra “Rekova” (skolotāja Kristīna Lapsa) demonstrētā kolekcija “Ziedu klēpis” saņēma 3.vietu skolu grupā.


Labākā kolekcija skolu grupā. Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas Vizuālās un plastiskās mākslas pulciņa 7.klases audzēknes apliecināja, ka viņu skola ir vislabākā. Žūrija meiteņu demonstrētajai kolekcijai “Svešās zvaigznes” (skolotājas Aiga Jansone, Iluta Balule) piešķīra 1.vietu.


Priecājas par trešo vietu. Skolu grupā 3.vietu izcīnīja divi kolektīvi, tostarp pašapziņas celšanas studijas “Lote” (skolotājas Līga Moroza-Ušacka, Rudīte Liepiņa) kolekcija “Laikmetīgās krāsu vīzijas”.

Kad dziesma paceļas spārnos...

 

Piektdien Balvu muižā Senioru un jaukto vokālo ansambļu skatē “Dziesma pacelsies spārnos” piedalījās piecu novadu pašdarbnieki. Balvu novada domes priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Cunska, atklājot skati, uzsvēra, ka ir liels prieks redzēt tik daudz dziedošu cilvēku: “Kas gan būtu mūsu dzīve bez jums – pašdarbniekiem, kuri iet vakaros dziedāt, lai pēc tam sagādātu prieku citiem. Mēdz teikt, ka skaistais, kas otram tiek dots, dubultojas. To es jums visiem arī novēlu – lai skanīgas balsis!”


Žūrija. Dziedātāju sniegumu vērtēja kompetenta žūrija (no kreisās): Gulbenes novada skolu koru virsdiriģents, kordiriģents Uldis Kokars; Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas direktors, Balvu, Alūksnes un Gulbenes apriņķu koru virsdiriģents Roberts Liepiņš un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektors, Pierīgas apriņķa koru virsdiriģents, diriģents Jānis Baltiņš.


Uzstājas “Razdoļje”. Krievu kultūras biedrības “Razdoļje” (vadītāja Zoja Zaharova, koncertmeistare Rita Kočerova) dāmas izcīnīja augstāko vērtējumu senioru konkursā.


Novērtē ar otro pakāpi. Kubulu pagasta jauktais vokālais ansamblis “Vakarblāzma” klātesošos pārsteidza ar dziesmu “Vakardziesma”.


Uzstājas “Malduguns”. Balvu pagasta jauktais vokālais ansamblis “Malduguns” dziedāja par rīta stundu. Arī viņi saņēma II pakāpes vērtējumu.


Izcīna pirmo pakāpi. No mūspuses jaukto vokālo ansambļu skatē I pakāpi saņēma Anastasijas Ločmeles vadītais Kubulu kultūras nama jauktais vokālais ansamblis.  


Dzied “Atvasara”. Vecumu pagasta jauktais vokālais ansamblis “Atvasara” Ilonas Bukšas vadībā pārsteidza ar skanīgām balsīm. Žūrija dziedātājiem piešķīra II pakāpi.


“Par to.”. Žūrija Balvu Kultūras un atpūtas centra jaukto vokālo ansambli “Par to” Lienes Akmeņkalnes vadībā novērtēja ar II pakāpi.


Priecē skatītājus. Klātesošos patīkami pārsteidza Apes novada Virešu saietu nama senioru ansamblis “Melodija” (vadītāja Irēna Auziņa). Dāmu dziedātprasmi augstu novērtēja arī žūrija, piešķirot I pakāpi.


Atbalsta savējos. Koncertmeistars Aldis Laicāns uzmundrināja kubuliešus kā vien spēja.   


Nopelna vētrainus aplausus. Gulbenes novada Galgauskas pagasta jauktais vokālais ansamblis “Veišu muzikanti” izpelnījās ne tikai skatītāju ovācijas, bet arī žūrijas visaugstāko vērtējumu – I pakāpi. Jāpiebilst, šādu vērtējumu saņēma vēl divi Gulbenes novada kolektīvi - “Tirzmalieši” un “Akcents”.

Reportāžas

 • Lauku labumu tirdziņā virmo optimisms

  (Reportāža)

  Aizvadītajā sestdienā Balvu pilsētas parkā valdīja neierasta atmosfēra, ņemot vērā pēdējos notikumus pasaulē. Gan aptaujātie tirgotāji, gan pircēji bija vienisprāt, ka Covid-19 mūs neuzvarēs. “Mums pietrūkst arī publisku pasākumu,” atzina...

 • Baltinavā uzņem dokumentālo filmu

  (Reportāža)

    Iejutušies laikā un dzīvē pirms simts gadiem, ko izdzīvoja mūsu vectēvi un vecvectēvi,- tā par sevi varēja teikt ikviens, kurš piedalījās dokumentālās filmas tapšanā. No šodienas - uz pagātni. Iebraucot Baltinavā, “Vaduguns” satika trīs mazas...

 • Viļakā ierodas revizore

  (Reportāža)

    Pagājušās nedēļas nogale Viļakas kultūras nama darbiniekiem, pašdarbniekiem un ciemiņiem izrādījās ļoti nervoza un saspringta. Kā nu ne, ja revīziju veica Žurka Kornēlija, kura divu dienu laikā iemanījās apošņāt un nogaršot visus tur piedāvātos...

 • “Tu esi super!”

  (Reportāža)

    Aizvadītajā sestdienā Briežuciemā valdīja jestra gaisotne, kurā satikās pagājušo gadu konkursu “Misis briežciemiete”, “Misters briežciemietis”, “Super vecmāmiņa” un “Super vectētiņš” dalībnieki. Briežuciema kultūras pasākuma organizatore Zita...

 • “... un tad atnāk dziesma”

  (Reportāža)

    Sestdien ar 20 gadu jubilejas koncertu “... un tad atnāk dziesma” svētkus nosvinēja Krišjāņu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Elija”. Savu nosaukumu “Elija” ieguva no tā laika dziedošo dalībnieču vārdu pirmajiem burtiem. Visas dziedātājas...

 • Iededz sveci, lai kliedētu tumsu

  (Reportāža)

    Viļakas novada ļaudis ziemas ieskaņu koncertu pavadīja kultūras namā, kur pasākumā caurvijās sveču tēma. Ne velti, kā pasākuma vadītāji uzsvēra, sveces liesma pavada cilvēku visos svarīgākajos un svinīgākajos mirkļos – sniedz gaismu un siltumu...

 • Sporta veids, kurā nesteidz sasteigt

  (Reportāža)

      1.-2.novembrī Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē pulcējās sportisti, lai startētu tradicionālajās Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņas sacensībās ložu šaušanā. Ar rezultātu gandarīts. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds...

 • Priecājas par Mārtiņrožu laiku

  (Reportāža)

    Sestdien Kubulu kultūras namā pulcējās tautas muzikanti un Eiropas deju kopas, lai dancotu, dziedātu un kopā jestri atpūstos koncertballē “Mārtiņrožu laiks”. Maija Laicāne, atklājot koncertu, uzsvēra, ka šodien runās pavisam maz: “Galvenais ir...

 • Lai kalpo Dievam par godu

  (Reportāža)

    Svētdien Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā valdīja svētku noskaņa – prāvests un katoļu draudze pateicās visiem, kuri palīdzēja baznīcas torņa atjaunošanā un vētras postījumu sakopšanā ap baznīcu. Draudzes prāvests Oļģerts Misjūns,...

 • Pretī zelta rudenim...

  (Reportāža)

      11.oktobrī laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pārliecinājās, ka nav jābrauc aiz trejdeviņu zemēm, lai gūtu jaunus iespaidus. Madonas un Lubānas pusē lūkojāmies, ar ko lepojas un nodarbojas tautieši simts kilometru attālumā no Ziemļlatgales.   Pirmā...

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Latvijas zemniekiem atvēlēto tiešmaksājumu apjomu pēc ES daudzgadu budžeta pieņemšanas?