1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
03-12-2021
Vārdadienas šodien: Klaudijs, Sabīne, Sarma

Afiša ar 13.augustu (2021.g.)

 

Balvos
13.augustā Lāča dārzā MĒĢINĀJUMS III.
Plkst. 20.00  mūzikas studija bērniem “DoReMi”, deju studija “Terpsihora”.
Plkst. 20.30 vidējās paaudzes deju kolektīvs “RUGĀJI”.
Plkst. 20.40 Vectilžas amatierteātris “MELNAIS KAĶIS”,  Tilžas amatierteātris “SPOGULIS”, Vectilžas sieviešu deju kopa “VIOLA”.
Plkst. 21.40 Riharda Krilova ģitārspēles improvizācijas.
Plkst. 22.00 kapela “AUGUSTI” no Riebiņiem.
21.augustā plkst. 19.00 “Mūzika saulrietam” Dzirnavu ielā 1. Jau sesto gadu aicina uz brīvdabas koncertu “Mūzika saulrietam”, kad par akustisku koncertzāli pārtaps Balvu ezers, par skatuvi - plosts “Vilnītis”, sēdvietas - laivas, stāvvietas - ezera krasts. Šogad svētku noskaņu veidos 12 mūziķu apvienība “Vintāža”. Rūta Dūduma - vokāls; Ginta Krievkalna - vokāls; Jānis Ozoliņš - elektriskā ģitāra; Ivars Dauksts - basa ģitāra; Artūrs Kuzmins - trompete; Artūrs Sebris - saksofons, klarnete, flauta; Gatis Supe - trombons, vokāls; Renāte Bērziņa - I vijole; Inese Žuga - II vijole; Anna Zvejniece - III vijole, alts; Kārlis Paukšte - sitamie instrumenti, skaņu režija.
Gatis Supe un Inese Žuga ir Balvu Mūzikas skolas bijušie audzēkņi un balvenieši, kuru muzikālā pieredze un stāsti nu jau atbalsojas visā Latvijā gan kā mūziķiem gan kā pasniedzējiem.
Mūzikas baudīšanas un iebraukšanas maksa - gaišas domas, labs garastāvoklis, atbildība ar savu drošību uz ūdens un valstī noteikto epidemioloģisko noteikumu ievērošana.
24.augustā Pateicības dienas pasākums pie Balvu slimnīcas centrālās ieejas.
No plkst. 14.00 “Esmu dzimis Balvos” pieteikušos sumināšana. Būs iespēja apskatīt izveidoto attēlu kolāžu ar Balvu dzemdību nodaļā dzimušo fotogrāfijām, kuras tika iepriekš iesūtītas. Varēs iemūžināt pasākuma mirkļus fotostūrītī kopā ar saviem mīļajiem.
Plkst. 15.00 saudzē dabu - labāk laid gaisā ziepju burbuļus “Mārtiņa Burbuļi”.
Plkst. 16.30 Liepājas ceļojošais cirks “Beztemata” atraktīva cirka meistarklase ar paraugdemonstrējumiem, kurā varēs izbaudīt cirka mākslu gan skatoties, gan darbojoties pašiem cirka mākslinieku pavadībā. Pieejams būs monocikls, žonglēšana ar dažādiem priekšmetiem, šķīvju virpināšana, diabolo, poji, līdzsvaru braucamais, līdzsvaru vingrinājumi uz virves, devil stick, līdzsvars uz lielās bumbas, 19.gs. beigu ritenis, burvju triki.
JAUTRAIS TRAUMU PUNKTS
Plkst. 15.00 SIA “Centrālā Laboratorija” piedāvātā lekcija. Visa pasākuma laikā SIA “Centrālā Laboratorija” aicina uz aktivitātēm bērnus izmēģināt veiksmi plinko loterijā. Varēs izmērīt asinsspiedienu un noteikt glikozes līmeni asinīs.
Plkst. 16.00 SIA “ARBOR Medical Korporācija” organizēta lekcija - paraugdemonstrējumi “Kā iekļaut kustību ikviena cilvēka dzīvē?!”, vadīs Evija Priževoite, sertificēta fizioterapeite, kura ikdienā strādā ar neiroloģiskiem, ortopēdiskiem, onkoloģiskiem, kardioloģiskiem un pulmonoloģiskiem pacientiem dažādās vecuma grupās. Visa pasākuma garumā piedāvās veselības veicināšanas aktivitātes, konkursus un loterijas, kā arī iespēju iegādāties dažādas medicīnas preces.
* Kanisterapija - iespēja izzināt terapijas būtību un iespējas. * Vai zini, kā aprīkota ātrās palīdzības mašīna? Iespēja apskatīt un izjautāt, nofotogrāfēties. * Izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” piedāvās izzināt dzelzceļa attīstības vēsturi caur spēlēm un praktisku darbošanos.
Plkst. 17.00 starts tiks dots veloorientēšanās censoņiem.
Plkst. 19.00 muzikāli sveicieni un pateicības ziedi, piedaloties dziedātājai Olgai Rajeckai un Mārim Grigalim.
* Mākslinieciski augstvērtīgu vides objektu prezentācija ar mākslinieces līdzdalību, kas tuvāko gadu laikā taps pie Balvu un Gulbenes slimnīcām.
Visa pasākuma laikā: * Zaļais tirdziņš, kurā būs iespēja izdarīt savu labāko pirkumu. * Radošajās darbnīcās varēs nodoties radīšanai un darināšanai, atrast sevī mākslinieku. * Savas labākās emocijas tvert Fotopieturā. * Par muzikālu noskaņu gādās folkgrupa “Dadzes”, Anda un Dita, folkloras kopa “Upīte.
27.augustā no plkst. 17.00 līdz 20.30 Balvu pilsētas estrādē KIDS WONDERLAND - mini festivāls bērniem un ģimenēm. Ieeja no plkst. 16.00. Biļetes www.ticketpoint.lv.
28.-29.augustā Balvu Muižas koncertzālē 22. BALVU KAMERMŪZIKAS FESTIVĀLS.
28.augustā plkst. 16.00 JĀNIS LŪSĒNS. ASPAZIJA. Programmā: Jāņa Lūsēna mūzika, Aspazijas teksti. Ieva Šablovska (arfa), Mikus Abaroņins (tenors).
28.augustā plkst. 19.00 PARĪZES ELEGANCE. ARGENTĪNAS TANGO. Programmā: Morisa Ravela, Astora Pjacolla, Darjī Mijo, Alberto Hinastera skaņdarbi. Agnese Egliņa (klavieres), Paula Šūmane (vijole).
29.augustā plkst. 16.00 ĒNU SPĒLES UPĒ. Programmā: latviešu komponistu Talivalža Keniņa, Lūcijas Garūtas, Daces Aperānes, Imanta Zemzara, Lolitas Ritmanis, Jāņa Lūsēna kamermūzika. LE TRIO AMBRE: Ilona Meija (flauta), Ivars Bezprozvanovs (čells), Dzintra Erliha (klavieres).
29.augustā plkst. 19.00 SKAŅAS UN SMARŽAS VAKARA GAISĀ. Programmā: franču baroka laikmeta skaņdarbi, Matīsa Čudara kompozīcijas un improvizācijas. Ieva Saliete (klavesīns), Matīss Čudars (ģitāra).
Ieejas maksa uz katru koncertu - EUR 5. Biļetes personalizētas, iepriekšpārdošana Balvu Kultūras un atpūtas centra kasē. Festivāla laikā filmēs un fotografēs. Apmeklējums, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu.
4.septembrī plkst. 16.00 Balvu Kultūras un atpūtas centrā ”Drošā līmeņa” koncerts “SAPNIS”. Ieva Kerēvica un Mirage Jazz Orchestra. Alvila Altmaņa, Madara Kalniņa un Viļņa Kundrāta kompozīcijas. Ieeja koncertā ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas digitālo sertifikātu. Biļetes iepriekšpārdošanā līdz 1.septembrim - EUR 5, vēlāk - EUR 7.

 

Balvu Sakrālās kultūras centrā
Vasaras mēnešos, šobrīd līdz nenoteiktam laikam, skatāma izstāde “Kristus kviešu grauds”. Pirms izstādes apmeklējuma iepriekš lūgums sazināties ar centra vadītāju Aiju, tālr. 26309415.

Balvu Novada muzejā
Līdz 17.augustam mākslas izstādes “Mana Ziemeļlatgale” noslēgšana.
20.augustā plkst. 16.00 novadnieka Ilmāra Medinieka personālizstādes “Koki - liecinieki” atklāšana (mozaīkas no senu, laika zoba skartu koku virsmām).
20.-21.augustā muzeja konferenču zālē “Sarunu festivāla LAMPA skatīšanās vieta” (dalībniekiem jābūt ar derīgu vakcinācijas sertifikātu vai negatīvu COVID testu).
Programmā: 20.augustā plkst. 12.00-12.15 sarunu festivāla LAMPA atklāšana. Plkst. 12.30-13.30 diskusija “Jaunietis un Politiskais”. Plkst. 14.00-15.00 diskusija ‘’Par Maizi... Par Maizi? Par Maizi!’’.
21.augustā plkst. 11.00-12.00 domnīca “Jaunās mobilitātes tendences un vecie paradumi. Vai tas ir droši?”. Plkst. 12.30-13.30 saruna “Emocionāli inteliģents. Ģimenē, skolā, sabiedrībā”.

Bērzkalnē
21.augustā plkst. 10.00 pagasta sporta svētki sporta un atpūtas laukumā.

Briežuciemā
Pagasta svētki “Vēstules Briežuciemam”
Līdz 23.augustam pie tautas nama novietotajā pasta kastītē aicinām briežuciemiešus un visus, kuriem mūsu pagasta vārds nav svešs, ievietot savu vēstuli, vēstījumu, apsveikumu, fotogrāfijas, dāvaniņu Briežuciemam. Var atsūtīt arī e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , lielāka izmēra sūtījumus varēs atstāt tautas namā, sazinoties ar Zitu, mob. 25444621.
28.augustā no plkst. 13.00 sporta laukumā sporta aktivitātes - zorbfutbola jeb burbuļfutbola bumbas, loka šaušana u.c.
No plkst. 13.00 “VIEDAIS BriežuCIEMS”, biedrība “Ritineits” ar “Iepazīsti sevi Ziemeļlatgalē”, Latvijas Sarkanā Krusta telts, pirmās palīdzības iemaņas bērniem.
No plkst. 14.00 līdz 17.00 darbosies rokdarbu darbnīcas “Atspole”, mājas kafejnīca “Cārmyuška”. Varēs iegādāties pašu pļavās vāktās zāļu tējas, saldumus un maizi.
Plkst. 14.00 mājas kafejnīcas atklāšana. Aicinām arī citus tirgotājus ar gardumiem un skaistumiem (galdiem līdzi jābūt saviem, info. mob. 25444621).
Plkst. 14.15 Ilzes Šaicānes gleznu izstādes “Saules kleitā tērpusies” atklāšana un Ilzes Šaicānes grāmatas “Paturi manu plaukstu savējā”, un Pētera Boldāna (Aussalīša) grāmatas “Tas raibais fukša gads” atklāšanas svētki.
Plkst. 15.00 pagasta novadpētniecības telpas atvēršana.
Plkst. 15.30 vērsim vaļā pasta kastīti, lasīsim vēstules mūsu pagastam, klausīsimies uzrunas, koncerts ar Andra Baltača un tautas nama kolektīvu piedalīšanos, sveiksim akcijas “Apglezno un nobildē arī tu savu pastkastīti” dalībniekus un citus darbīgos pagasta ļaudis. Dramatiskā kolektīva izrāde “Broņislavs un kaimiņi”.

Balvu novadā
Ziemeļlatgalē 28. un 29. augustā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas”. Balvu novadā saimnieces un saimnieki būs parūpējušies par īpašu vasaras svētku noskaņu un gardiem ēdieniem, atverot savu saimniecību durvis, pagalmus, terases, dārzus un ierīkojot tajos improvizētas mājas kafejnīcas ar kultūras programmām, produkcijas tirdziņiem un cita veida aktivitātēm. Aicinām uz breineigu garšu un sajūtu ceļojumu!

Kas ir Mājas kafejnīcu diena?
Mājas kafejnīcu dienā pagalmi, dārzi, sētas un citas vietas, kur ikdienā nenotiek ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par vienas dienas kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot uz vietas tapušu ēdienu, baudīt kultūras programmu, atpūtas un izklaides iespējas. Mājas kafejnīcu dienā varēs paviesoties arī pie ļaudīm, kas ikdienā neuzņem tūristus un nav profesionāli pavāri, bet šoreiz gatavi priecēt viesus ar pašu gatavotiem ēdieniem un viesmīlību, radīt svētku atmosfēru un unikālu piedzīvojumu.
Balvu novadā viesus gaidīs 13 mājas kafejnīcas:
o Arnita Melberga ar ģimeni mājas kafejnīcā “Elkšņos” Balvos;
o Saimniece Ingrīda Supe un atbalsta māja “Brīvupes” Kubulu pagasta Tutinavā;
o Saimniece Sarmīte Ķirsone-Korlaša un Rančo “Ozolmājas” Balvu pagasta Kārkliniekos;
o Prūšu ģimene viesu namā “Paradīzes” Bēzkalnes pagasta Brūklājos;
o Briežuciema seno amatu meistaru tematiskā ciema saimnieces un saimnieki mājas kafejnīcā “Cārmyuška” Briežuciemā;
o Annele Slišāne ar ģimeni mājas kafejnīcā #zeļčusola Šķilbēnu pagastā;
o Jāna un Jura Supu ģimenes mājas kafejnīcā “Stabļovas ķiploks un medus” Šķilbēnu pagastā;
o Z/S “Kotiņi” saimniece Vija Kuļša “Rekovas Dzirnavās” Rekovā;
o Mārīte Slišāne mājas kafejnīcā “MāGaLiņa gordumi” Upītē;
o Valentīna Sproģe ar ģimeni mājas kafejnīcā “Spāģi” Rugāju pagastā;
o Aldis Pušpurs mājas kafejnīcā “Zaļais mežs” Susāju pagasta Egļavā, kādreizējā mežniecībā;
o Skaidrīte Šaicāne mājas kafejnīcā “Skaidrītes sieri” Medņevas pagastā;
o Aija Keiša ar muzikālo mājas kafejnīcu “Siltumos” Baltinavas pagastā.
Plašāk par katras kafejnīcas piedāvājumu www.majaskafejnicas.lv/ziemellatgale un facebook pasākumā lapā fb.me/e/1pHMELnDU. Mājas kafejnīcas Balvu novadā kartē ej.uz/majaskafejnicas_zl.
Mājas kafejnīcu dienu mērķis ir popularizēt reģionālā tūrisma galamērķus, veicināt kopienu sadarbības un īpašo, novadam raksturīgo stāstu izcelšanu kulinārajā tūrismā.
Mājas kafejnīcu dienas Latvijā notiks jau trešo gadu, ideju aizgūstot no Igaunijas.
Ceļotāju ievērībai:
* Plānojot maršrutu, pārliecinieties par mājas kafejnīcas darba laiku un vai nav nepieciešama iepriekšēja rezervācija.
* Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem.
* “Mājas kafejnīcās” norēķini iespējami tikai skaidrā naudā!

Krišjāņos
21.augustā Krišjāņu pagasta svētki “Vasarīgs prieks ik ziedā, ik vārpā, taurenī raibā, pasaulē krāsainā”. Krišjāņu tautas namā skatāma N.Gorkina fotogrāfiju izstāde “Taureņi tuvplānā”.
No plkst. 9.00 svētku labumu tirdziņš.
Plkst. 10.00 radošā darbnīca bērniem un jauniešiem “Par taureņiem, ap taureņiem, ar taureņiem”.
Plkst. 11.00 aktivitāte “Svētku prieks taureņa spārnos” (pagasta karoga pacelšana mastā, nominācijas “Pagasta gada lepnums” pasniegšana).
Plkst. 12.30 fotoorientēšanās “Ar veiksmes taureni uz pleca”. Aicinām pieteikties komandas 5 dalībnieku sastāvā. Komandas noformējumā - taurenis.
Plkst. 19.00 “Lai sapņu taureņi lido” - jaunības svētku dalībnieku sumināšana. Grupas “Rolise” muzikāls sveiciens.
Pasākums notiks, ievērojot valstī noteiktos Covid-19 noteikumus. Pasākumā tiks filmēts un fotografēts.

Tilžā
Līdz 27.augustam pagastmājas zālē keramiķes Laimdotas Kliesmetes darbu izstāde. Izstādi var aplūkot katru dienu no plkst. 9.00 līdz 13.00, iepriekš piesakoties pa tālr. 26521928. Brīnišķīgo keramiku var arī iegādāties.
11.septembrī kultūras nama darbinieki organizē ekskursiju maršrutā: Ērgļi, Ērgļu apkārtne, Cēsis, Cīrulīšu dabas taka. Maksa par autobusu: 10 eiro no personas (ja aizņemtas visas 34 vietas). Pārējie tēriņi nebūs lieli un pēc izvēles. Ekskursija pamatā brīvdabā. Pieteikties līdz 25.augustam, piezvanot pa tālr. 27870251. Precīzāka informācija sekos vēlāk.

Vectilžā
27.augustā plkst. 21.00 nakts veloorientēšanās piedzīvojums. Plkst. 22.00 velobrauciens “Izgaismo Vectilžu!”.
28.augustā no plkst. 10.00 pagasta sporta svētki. Komandu sporta spēles, individuālas stafetes un disciplīnas, netradicionālie sporta veidi, ģimenes stafete, vīru cīņas. Plkst. 15.00 noslēgums, apbalvošana. Plkst. 20.00 meistardarbnīca (muzicēšana, dejošana, dziedāšana). Svētku programmā ir iespējamas izmaiņas!

Vīksnā
21.augustā plkst. 12.00 Pilngadības svētki 2003.gadā dzimušiem jauniešiem. Plkst. 17.00 pie Vīksnas pagasta putu ballīte bērniem. Pasākuma informācija var tikt mainīta atkarībā no laika apstākļiem. Plkst. 22.00 pie Vīksnas pagasta putu ballīte pieaugušajiem un mēģinājums ar dj Ingaru.

Rugājos
21.augustā plkst. 18.00 Rugāju parkā notiks Rugāju jauktā kora 60 gadu un diriģenta P.Sudarova 90 gadu jubilejas publisks ģenerālmēģinājuma vakars. Aicinām pievienoties bijušos kora dziedātājus. Mēģinājuma laikā tiks pasniegts Latvijas valsts augstākais apbalvojums - Triju Zvaigžņu ordeņa Atzinības krusts ilggadējam kora diriģentam Pēterim Sudarovam. Atrodoties mēģinājuma norises vietā, apmeklētājiem jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskie noteikumi.
28.augustā no plkst. 12.00 Rugāju parkā piedāvājam atpūtu visai ģimenei “Atā, vasara”. Būs piepūšamās atrakcijas Traktors un Zirnekļa cilvēks, vizināšanās Mucu vilcieniņā (varēs izmantot bez maksas); Laser Tag LATGALE (maksa par spēli EUR 1). Bērniem izjādes ar ponijiem par ziedojumiem. Būs iespēja iegādāties popkornu, cukurvati, kartupelīšus. Atrodoties atpūtas vietā, lūdzam, būsim uzmanīgi un ievērosim valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Šķilbēnos
21.augustā Normunda Orlova autorkoncerts (LKA LKK 3. kursa studentes Lindas Makarovas kvalifikācijas darbs). Tas notiks četrās vietās: Žīguros, Borisovā, Medņevā un Rekovā. Informācija sekos.

Baltinavā
No 17. līdz 20. augustam notiks vides izglītojošā skola - plenērs “Ziedi, ziedi, ziedu pļava!”. Pieteikšanās, zvanot KN vadītājai Intai Krakopai (26571774); rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; Baltinavas pagasta pārvaldē, VPVKAC telpā, Kārsavas ielā 16, 1.stāvā. Katram pieteiktajam plenēra dalībniekam (MAKSIMĀLAIS DALĪBNIEKU SKAITS - 20) tiks nodrošināti materiāli, lai varētu sekmīgi radīt savu mākslas darbu. Vides izglītojošās skolas - plenēra nolikums: www.baltinava.lv
22.augustā notiks sportiskā svētdiena Baltinavas pagastā. No plkst. 10.00 muižas parkā: * piepūšamās atrakcijas mazajiem * zoles turnīrs * pludmales volejbola turnīrs * orientēšanās Baltinavas ciema teritorijā.

Pārpublicēšanas gadījumā "Vaduguns" atsauce obligāta

 

 

Afiša ar 6.augustu (2021.g.)

 

Balvu Sakrālās kultūras centrā
Vasaras mēnešos, šobrīd līdz nenoteiktam laikam, skatāma izstāde “Kristus kviešu grauds”. Pirms izstādes apmeklējuma iepriekš lūgums sazināties ar centra vadītāju Aiju, tālr. 26309415.

Balvu Novada muzejā
No 10. līdz 14.augustam ekspresizstāde pirms 80 gadiem Balvu pusē noslepkavoto ebreju piemiņai.
Līdz 17.augustam skatāma mākslas izstāde “Mana Ziemeļlatgale”.

Balvos
7.augustā no plkst. 14.00 Lāča dārzā BĒRNĪBAS SVĒTKI ”Pa Lāča pēdām” piecgadīgajiem Balvu pilsētas bērniem.
8.augustā no plkst. 11.00 Balvu Kultūras un atpūtas centra ķiršu dārzā uz mākslas plenēru aicina gleznošanas studija “OLĪVES” mākslinieces Olgas Rečes vadībā.
13.augustā Lāča dārzā MĒĢINĀJUMS III.
Plkst. 20.00  mūzikas studija bērniem “DoReMi”, deju studija “Terpsihora”.
Plkst. 20.30  vidējās paaudzes deju kolektīvs “RUGĀJI”.
Plkst. 20.40  Vectilžas amatierteātris “MELNAIS KAĶIS”,  Tilžas amatierteātris “SPOGULIS”, Vectilžas sieviešu deju kopa “VIOLA”.
Plkst. 21.40 Riharda Krilova ģitārspēles improvizācijas.
Plkst. 22.00  kapela “AUGUSTI” no Riebiņiem.
21.augustā plkst. 19.00 “Mūzika saulrietam” Dzirnavu ielā 1. Jau sesto gadu aicina uz brīvdabas koncertu “Mūzika saulrietam”, kad par akustisku koncertzāli pārtaps Balvu ezers, par skatuvi - plosts “Vilnītis”, sēdvietas - laivas, stāvvietas - ezera krasts. Šogad svētku noskaņu veidos muzikālā apvienība “Vintāža”. Mūzikas baudīšanas un iebraukšanas maksa - gaišas domas, labs garastāvoklis, atbildība ar savu drošību uz ūdens un valstī noteikto epidemioloģisko noteikumu ievērošana.
24.augustā Pateicības dienas pasākuma svētku programmā no plkst. 14.00:
* “Dzimis Balvos” salidojums, dažādas bērnu aktivitātes * Burbuļi un cirks * Zaļais tirdziņš * Radošās darbnīcas lieliem un maziem * Sportiskas aktivitātes azartam un priekam * Kaut kas garšas kārpiņām * Muzikāli sveicieni un pateicības ziedi * Sarunas un satikšanās prieks
27.augustā no plkst. 17.00 līdz 20.30 Balvu pilsētas estrādē KIDS WONDERLAND - mini festivāls bērniem un ģimenēm. Ieeja no plkst. 16.00. Biļetes www.ticketpoint.lv.
28.-29.augustā Balvu muižas koncertzālē 22. BALVU KAMERMŪZIKAS FESTIVĀLS.
28.augustā plkst. 16.00 JĀNIS LŪSĒNS. ASPAZIJA. Programmā: Jāņa Lūsēna mūzika, Aspazijas teksti. Ieva Šablovska (arfa), Mikus Abaroņins (tenors).
28.augustā plkst. 19.00 PARĪZES ELEGANCE. ARGENTĪNAS TANGO. Programmā: Morisa Ravela, Astora Pjacolla, Darjī Mijo, Alberto Hinastera skaņdarbi. Agnese Egliņa (klavieres), Paula Šūmane (vijole).
29.augustā plkst. 16.00 ĒNU SPĒLES UPĒ. Programmā: latviešu komponistu Talivalža Keniņa, Lūcijas Garūtas, Daces Aperānes, Imanta Zemzara, Lolitas Ritmanis, Jāņa Lūsēna kamermūzika. LE TRIO AMBRE: Ilona Meija (flauta), Ivars Bezprozvanovs (čells), Dzintra Erliha (klavieres).
29.augustā plkst. 19.00 SKAŅAS UN SMARŽAS VAKARA GAISĀ. Programmā: franču baroka laikmeta skaņdarbi, Matīsa Čudara kompozīcijas un improvizācijas. Ieva Saliete (klavesīns), Matīss Čudars (ģitāra).
Ieejas maksa uz katru koncertu - EUR 5. Festivāla laikā filmēs un fotografēs. Apmeklējums, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu.
4.septembrī plkst. 16.00 Balvu Kultūras un atpūtas centrā ”Drošā līmeņa” koncerts “SAPNIS”. Ieva Kerēvica un Mirage Jazz Orchestra. Alvila Altmaņa, Madara Kalniņa un Viļņa Kundrāta kompozīcijas. Ieeja koncertā ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas digitālo sertifikātu. Biļetes iepriekšpārdošanā līdz 1.septembrim - EUR 5, vēlāk - EUR 7.

Briežuciemā
7.augustā pastaiga pa bērnības un jaunības takām Briežuciemā.
1.daļa plkst. 18.00 - visiem bērniem un pieaugušajiem biedrības “Balvu Teātris” programma “Āpša sēžampolka”. Sveiksim Bērnības svētkos Adrianu Supi, Madaru Punduri, Renātu Petrovu.
2.daļa (apmēram plkst. 19.00) - muzikāla pastaiga kopā ar Dagmāru Laicāni un Māri Lāpānu. Īpaši gaidīsim jauniešus: Danielu Apšenieci, Evitu Saidāni, Madaru Circeni, Renāti Ločmeli, Kristoferu Boldānu, Kristapu Voicišu.
Pasākuma laikā jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskie piesardzības pasākumi. Tiks filmēts un fotografēts.

Pagasta svētki “Vēstules Briežuciemam”
No 5. līdz 23.augustam pie tautas nama novietotajā pasta kastītē aicinām briežuciemiešus un visus, kuriem mūsu pagasta vārds nav svešs, ievietot savu vēstuli, vēstījumu, apsveikumu, fotogrāfijas, dāvaniņu Briežuciemam. Var atsūtīt arī e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , lielāka izmēra sūtījumus varēs atstāt tautas namā, sazinoties ar Zitu, mob. 25444621.
28.augustā no plkst. 13.00 sporta laukumā sporta aktivitātes - zorbfutbola jeb burbuļfutbola bumbas, loka šaušana u.c.
No plkst. 13.00 “VIEDAIS BriežuCIEMS”, biedrība “Ritineits” ar “Iepazīsti sevi Ziemeļlatgalē”, Latvijas Sarkanā Krusta telts, pirmās palīdzības iemaņas bērniem.
No plkst.14.00 līdz 17.00 darbosies rokdarbu darbnīcas “Atspole”, mājas kafejnīca “Cārmyuška”. Varēs iegādāties pašu pļavās vāktās zāļu tējas, saldumus un maizi.
Plkst. 14.00 mājas kafejnīcas atklāšana. Aicinām arī citus tirgotājus ar gardumiem un skaistumiem (galdiem līdzi jābūt saviem, info. mob. 25444621).

Plkst. 14.15 Ilzes Šaicānes gleznu izstādes “Saules kleitā tērpusies” atklāšana un Ilzes Šaicānes grāmatas “Paturi manu plaukstu savējā”, un Pētera Boldāna (Aussalīša) grāmatas “Tas raibais fukša gads” atklāšanas svētki.

Plkst. 15.00 pagasta novadpētniecības telpas atvēršana.
Plkst. 15.30 vērsim vaļā pasta kastīti, lasīsim vēstules mūsu pagastam, klausīsimies uzrunas, muzikālus priekšnesumus, sveiksim akcijas “Apglezno un nobildē arī tu savu pastkastīti” dalībniekus un citus darbīgos pagasta ļaudis.
Dramatiskā kolektīva izrāde “Broņislavs un kaimiņi”.

Tilžā
Līdz 27.augustam pagastmājas zālē keramiķes Laimdotas Kliesmetes darbu izstāde. Izstādi var aplūkot katru dienu no plkst. 9.00 līdz 13.00, iepriekš piesakoties pa tālr. 26521928. Brīnišķīgo keramiku var arī iegādāties.
11.septembrī kultūras nama darbinieki organizē ekskursiju maršrutā: Ērgļi, Ērgļu apkārtne, Cēsis, Cīrulīšu dabas taka. Maksa par autobusu: 10 eiro no personas (ja aizņemtas visas 34 vietas). Pārējie tēriņi nebūs lieli un pēc izvēles. Ekskursija pamatā brīvdabā. Pieteikties līdz 25.augustam, piezvanot pa tālr. 27870251. Precīzāka informācija sekos vēlāk.

Vīksnā
21.augustā plkst. 12.00 Pilngadības svētki 2003.gadā dzimušiem jauniešiem. Plkst. 17.00 pie Vīksnas pagasta putu ballīte bērniem. Pasākuma informācija var tikt mainīta atkarībā no laika apstākļiem. Plkst. 22.00 pie Vīksnas pagasta putu ballīte pieaugušajiem un mēģinājums ar dj Ingaru. 

Šķilbēnos
7.augustā plkst. 17.00 pagasta kultūras centrā “Rekova” lomu spēle “Mafijas”.
8.augustā pagasta kultūras centrā “Rekova” latviešu un citu tautu etnogrāfiskās, folkloras mūzikas pasākums.
8.augustā plkst. 9.30 Šķilbēnu pagasta Balkanos notiks tautas skrējiena “Balkanu apļi” 3.kārta un sacensības nūjošanā. Reģistrācija no plkst. 9.15. Būs dalījums vecuma grupās. Distanču garumi skrējējiem - 400m - 5000m, nūjotājiem - 3000m -5000m. Sīkāka informācija pie Pētera Vancāna. Laipni aicināti visi piedalīties, ievērojot epidemioloģiskos nosacījumus.
21.augustā Normunda Orlova autorkoncerts (LKA LKK 3. kursa studentes Lindas Makarovas kvalifikācijas darbs). Tas notiks četrās vietās: Žīguros, Borisovā, Medņevā un Rekovā. Informācija sekos.

Viļakā
11.augustā plkst. 12.00 notiks piemiņas brīdis “Holokaustam-80” pie ebreju holokausta kapiem (ceļa P35 posmā, 1,5 km aiz Viļakas).

Baltinavā
6.augustā plkst. 18.00 Svātūnes ezera krastā notiks otrais #labsvaibs pasākums “LABS VAIBS”. Pasākumu vadīs jogas pasniedzēja Velta Supe. Vakara gaitā katram apmeklētājam būs iespēja piedalīties jogas nodarbībā ar skanošo trauku meditāciju iekšējam mieram un harmonijai; iepazīt ēterisko eļļu darbību kā atbalstu cīņā ar stresu un tā radītajām sekām. Lūgums katram ņemt līdzi vingrošanas paklājiņu un pledu. Lai kontrolētu valstī atļauto apmeklētāju skaitu pasākumā, lūgums iepriekš pieteikties pie jaunatnes darbiniekiem vai Jauniešu centros. Tiks nodrošināts transports.
No 9. līdz 13.augustam Baltinavas Mūzikas un mākslas skolā notiks dienas nometne skolēniem “Vienā ritmā”.
Mērķgrupa: bērni un jaunieši vecumā no 8 līdz 14 gadiem no Baltinavas un citiem apkārtnes pagastiem Balvu novadā no maznodrošinātajām, daudzbērnu ģimenēm, kā arī bērni, kuri tika ierobežoti savu spēju un talanta izkopšanā kolektīvajā darbībā valstī noteikto epidemioloģisko ierobežojumu dēļ. Nometnes laikā: radošās darbnīcas, sportiskas aktivitātes, ekskursija uz rančo “Ozolmājas”, bišu mājas apmeklējums Upītē, aktivitātes ar Upītes folkloras kopu, pārgājiens uz Stiglovas gravu. Pieteikšanās: tālr. 26567872 (BMMS direktore Marija Bukša). Katram dalībniekam būs nepieciešama medicīniskā izziņa par veselības stāvokli. COVID-19 testi tiks veikti uz vietas Mūzikas un mākslas skolā.
No 17. līdz 20.augustam notiks vides izglītojošā skola - plenērs “Ziedi, ziedi, ziedu pļava!”. Pieteikšanās no 2. augusta, zvanot KN vadītājai Intai Krakopai (26571774); rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; Baltinavas pagasta pārvaldē, VPVKAC telpā, Kārsavas ielā 16, 1.stāvā. Katram pieteiktajam plenēra dalībniekam (MAKSIMĀLAIS DALĪBNIEKU SKAITS 20) tiks nodrošināti materiāli, lai varētu sekmīgi radīt savu mākslas darbu. Vides izglītojošās skolas - plenēra nolikums: www.baltinava.lv
22.augustā notiks sportiskā svētdiena Baltinavas pagastā. No plkst. 10.00 Muižas parkā: * piepūšamās atrakcijas mazajiem * zoles turnīrs * pludmales volejbola turnīrs * orientēšanās Baltinavas ciema teritorijā.

* Pārpublicēšanas gadījumā "Vaduguns" atsauce obligāta

 

 

Afiša ar 31.jūliju (2021.g.)

Balvu Sakrālās kultūras centrā
Vasaras mēnešos, šobrīd līdz nenoteiktam laikam, skatāma izstāde “Kristus kviešu grauds”. Pirms izstādes apmeklējuma iepriekš lūgums sazināties ar centra vadītāju Aiju, tālr. 26309415.
Balvos
31.jūlijā plkst. 18.00 Balvu pilsētas estrādē VASARAS FESTIVĀLS “Apvedceļš un draugi svin!”. Pirmo 100 biļešu cena - 10 EUR, nākamo 500 biļešu -13 EUR, vēlāk biļešu cenas kļūs dārgākas. 31.jūlijā no plkst. 15.00 līdz 17.30 pie Balvu pilsētas estrādes būs iespēja veikt ātro Covid-19 antigēna testu (bezmaksas).
7.augustā no plkst. 14.00 Lāča dārzā BĒRNĪBAS SVĒTKI ”Pa Lāča pēdām” piecgadīgajiem Balvu pilsētas bērniem. Iepriekšēja pieteikšanās Balvu Kultūras un atpūtas centrā līdz 31.jūlijam. Info: 64521976, 26631500.
21.augustā plkst. 19.00 “Mūzika saulrietam” Dzirnavu ielā 1. Jau sesto gadu aicina uz brīvdabas koncertu “Mūzika saulrietam”, kad par akustisku koncertzāli pārtaps Balvu ezers, par skatuvi - plosts “Vilnītis”, sēdvietas - laivas, stāvvietas - ezera krasts. Šogad svētku noskaņu veidos muzikālā apvienība “Vintāža”. Mūzikas baudīšanas un iebraukšanas maksa - gaišas domas, labs garastāvoklis, atbildība ar savu drošību uz ūdens un valstī noteikto epidemioloģisko noteikumu ievērošana.
24.augustā plkst.14.00 “Esmu dzimis Balvos”. Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība aicina uz salidojumu. Dalībai - jāiesūta bērnības fotogrāfija ar vārdu, uzvārdu un dzimšanas datumu. E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanīt tālr. 26517685 un vienosimies par foto saņemšanu. Dalībnieki - ikviens, kurš dzimis Balvu slimnīcā. Pieteikšanās līdz 31.jūlijam.
Pateicības dienas pasākuma svētku programmā no plkst. 14.00:
* Dzimis Balvos salidojums, dažādas bērnu aktivitātes
* Burbuļi un cirks
* Zaļais tirdziņš
* Radošās darbnīcas lieliem un maziem
* Sportiskas aktivitātes azartam un priekam
* Kaut kas garšas kārpiņām
* Muzikāli sveicieni un pateicības ziedi
* Sarunas un satikšanās prieks
27.augustā no plkst. 17.00 līdz 20.30 Balvu pilsētas estrādē KIDS WONDERLAND - mini festivāls bērniem un ģimenēm. Ieeja no plkst. 16.00. Biļetes www.ticketpoint.lv.
Briežuciemā
7.augustā pastaiga pa bērnības un jaunības takām Briežuciemā.
1.daļa plkst.18.00 - visiem bērniem un pieaugušajiem biedrības “Balvu Teātris” programma “Āpša sēžampolka”. Sveiksim Bērnības svētkos Adrianu Supi, Madaru Punduri, Renātu Petrovu.
2.daļa (apmēram plkst. 19.00) - muzikāla pastaiga kopā ar Dagmāru Laicāni un Māri Lāpānu. Īpaši gaidīsim jauniešus Danielu Apšenieci, Evitu Saidāni, Madaru Circeni, Renāti Ločmeli, Kristoferu Boldānu, Kristapu Voicišu.
Pasākuma laikā jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskie piesardzības pasākumi. Tiks filmēts un fotografēts.
Tilžā
31.jūlijā plkst. 10.00 - 10.45 “Kopīgie sirdspuksti”- aktivitāšu diena ģimenisko vērtību un ģimenes kopības stiprināšanai” atklāšana, pirmklasnieku un jaundzimušo ģimeņu uzsaukšana, priekšnesumi. (Tilžas centra skvērs).
Plkst.11.00 - 17.00 atrakciju parks “Mazais stiprinieks” brīvdabas estrāde ģimenēm ar bērniem līdz 14 gadu vecumam: o Lielā muša o Lekšana ar maisiemo Gulivera pastaiga o Žurku medības o Futbola krokets o Mazais blieznis o Celmu boulings o Stiprinieka ķerra o Garā pupa o Zelta zivtiņa o Pasaka par pūķi o Sprīdītis min mīklas.
Radošajā darbnīcā varēs izgatavot piekariņus. Uz atrakcijām vēlama iepriekšēja pieteikšanās līdz 27.07.2021., piezvanot pa tālr. 27870251. Pie reģistrācijas ģimenei jāiesniedz mājas darbs - no kartona kārbas gatavota simboliska ģimenes māja.
“Zaļajā klasē” būs iespēja zīmēt sev tīkamas lietas un fotografēties dažādos fotostendos.
Plkst.18.00 - 19.30 Andžeja Grauda bungu skolas meistarklase. (Brīvdabas estrāde). Iepriekšēja pieteikšanās līdz 29.07.2021., piezvanot pa tālr. 27870251.
Plkst. 20.00 - 21.30 Team building jeb ģimenes saliedēšana. Tilžas pagasta pilngadnieku sumināšana. (Brīvdabas estrāde).
Plkst. 22. - 24.00 brīvdabas estrādē diskotēka.
Diskotēku apmeklē vakcinētas un/vai Covid-19 izslimojušas personas, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personas identifikācijas dokumentu, bērni līdz 12 gadu vecumam - pie ieejas uzrādot personas identifikācijas dokumentu. Bērnus pavadošajām personām jābūt pilngadīgām un jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, personu apliecinošs dokuments. Aktivitāšu laikā tiks filmēts un fotografēts aktivitāšu prezentēšanai masu medijos un sociālajos tīklos. Visiem aktivitāšu dalībniekiem lūgums ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus un organizatoru norādījumus.
Tilžas pagasta svētki “...man patīk dāvināt prieku!”
30.jūlijs
Plkst.10.00 - 14.00 bibliotēkā radošā darbnīca bērniem “Plaukstiņziedu pārsteigums”.
Plkst.11.00 kultūras nama pagalmā muzikāla pieklājības stunda bērniem “Āpša sēžampolka”.
Plkst. 20.00 - 21.00 muzikāla vakara pastaiga “Kalnā kāpu klausīties...” kopā ar grupu “Rolise”.
Plkst. 21.00 - 22.15 muzikālās pastaigas turpinājums kopā ar saksofonistu Zinti Žvartu. (Brīvdabas estrāde un apkārtējā teritorija).
Tilžā
31.jūlijs
Plkst. 8.00 tirgus laukumā mājražotāju tirdziņš.
Plkst. 9.00 - 10.00 “Čiulis satiek čangali”. (Biedrība “Ritineitis”).
Plkst. 9.00 - 10.30 Latvijas Sarkanā krusta telts, pirmās palīdzības iemaņas bērniem.
Pie Tilžas vidusskolas:
Plkst. 11.00 pludmales volejbols. Komandā divi cilvēki no 14 gadu vecuma. Sacensības notiek pēc pastāvošiem pludmales volejbola noteikumiem. Izspēles kārtība tiks noteikta pēc komandu skaita, pieteikšanās līdz plkst.10.45.
Plkst. 11.00 3X3 basketbols. Komandā 3 cilvēki. Sacensības notiek pēc pastāvošiem noteikumiem. Izspēlēs kārtība tiks noteikta pēc komandu skaita, pieteikšanās līdz plkst. 10.45.
Plkst. 14.00 - mamanets- kečbols. Komandā trīs sievietes vai jaunieši līdz 14 gadu vecumam. Sacensības notiek pēc pastāvošiem noteikumiem. Izspēlēs kārtība tiks noteikta pēc komandu skaita, pieteikšanās līdz plkst.13.45.
Plkst. 11.30- 14.00 vizināšanās ar zirga pajūgu un poniju pļavā pie vidusskolas lapenes (maksa - ziedojumi).
Plkst. 19.30. -20.00 Pilngadnieku brauciens pa Tilžas ciemu.
Plkst. 12.00 - 14.00 Laimdotas Kliesmetes keramikas izstāde. (Pagastmājas 2.stāvā). Izstādi varēs aplūkot līdz augusta beigām.
31.jūlijā un 1.augustā no plkst. 10.00 Balvu novada atklātais čempionāts šahā. (Tilžas vidusskola).
Aktivitāšu laikā tiks filmēts un fotografēts aktivitāšu prezentēšanai masu medijos un sociālajos tīklos. Visiem aktivitāšu dalībniekiem lūgums ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus un organizatoru norādījumus.

Vīksnā
Līdz 31.augustam tautas nama lielajā zālē skatāma Marutas Castrovas izstāde “Māksla kā terapija mūsu dzīvē”. Laipni aicināti!

Viļakā
31.jūlijā no plkst. 10.00 līdz 14.00 Viļakas muzejā modernizētā Ed.Spravnika Latvijas putnu olu kolekcijas apskate.
Valdis Bušs 2021” jubilejas plenēra darbu izstāde. Citādā ekskursija pa Viļakas pilsētu.
No plkst. 12.00 līdz 16.00 Velo māja (Pils iela 14). Green ways velomaršruta atklāšana.
Plkst. 16.00 Viļakas Jēzus sirds Romas katoļu baznīcā koncerts “neredzamā klātbūtne”.
No plkst. 18.00 Viļakas Valsts ģināzijai - 90 (Pils iela 11). Atkalredzēšanās zem Dižozola ģimnāzijas pagalmā. Izstāde “Gaismas pils atspulgi”. Mūzikas saspēles cikls “Ar mīlestības pieskārienu...”.
Plkst. 22.00 septiņi gaismas stāsti - “Gaismu sauca, Gaisma ausa, Augšām ceļas Gaismas pils!”.
No pusnakts līdz 2.00 ezera krastā turpināsim baudīt “Gaismas pils” noslēpumainību gaismas un skaņas pavadījumā.
No plkst. 22.00 aicinām visus burāt, laivot, airēt vai plostot gribētājus “Būt atbildīgiem un …IZVEST LAIVU PASTAIGĀ ...” Viļakas ezerā. Neptūns jums uzsauks fona mūziku, netipisku apgaismojumu un pārsteigumus. Par drošību uz ūdens atbild katrs pats!

Šķilbēnos
1.augustā plkst. 11.30 Šķilbēnu pagasta Balkanos notiks tautas skrējiena “Balkanu apļi” 2.kārta un sacensības nūjošanā. Reģistrācija no plkst. 11.00. Būs dalījums vecuma grupās. Distanču garumi skrējējiem - 400m - 5000m, nūjotājiem - 3000m - 5000m. Sīkāka informācija pie Pētera Vancāna. Laipni aicināti visi piedalīties, ievērojot epidemioloģiskos nosacījumus.
7.augustā plkst. 17.00 pagasta kultūras centrā “Rekova” lomu spēle “Mafijas”.
8.augustā pagasta kultūras centrā“Rekova” latviešu un citu tautu etnogrāfiskās, folkloras mūzikas pasākums.
21.augustā Normunda Orlova autorkoncerts (LKA LKK 3. kursa studentes Lindas Makarovas kvalifikācijas darbs). Notiks četrās vietās: Žīguros, Borisovā, Medņevā un Rekovā. Informācija sekos.

Lazdukalnā
30.jūlijā plkst.19.00 Skujetniekos “Saimnieku un Saimnieču diena”. Aicinām dižoties ar saviem izstrādājumiem un piedāvāt degustācijai, pārdošanai pašgatavotu sieru, maizi, pīrāgus, tortes, medu, alu u.c. Par omulīgu gaisotni parūpēsies Lazdukalna kapela, vasaras tirgus burvību uzburs meitenes no Skujetniekiem un senioru deju kopa “Tonuss”, bērnu deju kopa “Ķipariņi” parūpēsies un iemācīs kādu jautru rotaļu.
No plkst. 20.00 līdz 21.00 “Lazertag Latgale”. Dodoties uz pasākumu aicinām ņemt līdzi savus plediņus, krēslus. Pasākuma laikā var tikt filmēts un fotografēts.

Baltinavā
4.augustā DONORU DIENA kultūras nama mazajā zālē (Kārsavas iela 16) no plkst. 9.00 līdz 12.00. Līdzi jāņem derīgs personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un bankas konta Nr.
6.augustā plkst.18.00 Svātūnes ezera krastā notiks otrais #labsvaibs pasākums “LABS VAIBS”. Pasākumu vadīs jogas pasniedzēja Velta Supe. Vakara gaitā katram apmeklētājam būs iespēja piedalīties jogas nodarbībā, ar skanošo trauku meditāciju iekšējam mieram un harmonijai; iepazīt ēterisko eļļu darbību kā atbalstu cīņā ar stresu un tā radītajām sekām. Lūgums katram ņemt līdzi vingrošanas paklājiņu un pledu. Lai kontrolētu valstī atļauto apmeklētāju skaitu pasākumā, lūgums iepriekš pieteikties pie jaunatnes darbiniekiem vai Jauniešu centros. Tiks nodrošināts transports.
No 17. līdz 20. augustam notiks vides izglītojošā skola - plenērs “Ziedi, ziedi, ziedu pļava!”. Pieteikšanās no 2. augusta, zvanot KN vadītājai Intai Krakopai (26571774); rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; uz vietas Baltinavas pagasta pārvaldē, VPVKAC telpā, Kārsavas ielā 16, 1.stāvā.
Katram pieteiktajam plenēra dalībniekam (MAKSIMĀLAIS DALĪBNIEKU SKAITS 20) tiks nodrošināti materiāli, lai varētu sekmīgi radīt savu mākslas darbu. Vides izglītojošās skolas - plenēra nolikums: www.baltinava.lv

Afiša ar 26.jūliju (2021.g.).

 

Balvu Sakrālās kultūras centrā
Vasaras mēnešos, šobrīd līdz nenoteiktam laikam, skatāma izstāde “Kristus kviešu grauds”. Pirms izstādes apmeklējuma iepriekš lūgums sazināties ar centra vadītāju Aiju, tālr. 26309415.
27.jūlijā plkst. 18.00 diskusiju ciklā “SARUNAS PAR SVARĪGO” kultūras žurnāliste, režisore un rakstniece Kristīne Želve. Ar kultūras žurnālisti, filmu režisori un rakstnieci Kristīni Želvi runāsimies par viņas pēdējo gadu nozīmīgāko veikumu -dokumentālo filmu “Mērijas ceļojums” (2018) un grāmatu “Grosvaldi” (2021), kas atspoguļo sabiedrībai aktuālas tēmas toreiz un tagad, par to, kā literatūra un māksla rosina domāšanu un aktivizē pilsoniskos procesus.
28.jūlijā plkst.17.00 tikšanās ar psihoterapeiti Ivetu Gargurni. Tēma - attiecības ģimenē, alternatīvās audzināšanas metodes un bērnu emocionālā audzināšana.


Balvos

23.jūlijā Lāča dārzā “MĒĢINĀJUMS II”. Plkst. 20.00 Baltinavas Mūzikas un mākslas skola. Deju studija “Di - dancers”. Plkst. 20.30 Sintija Velme. Plkst. 21.00 folkloras kopa “Rekovas dzintars”. Plkst. 21.30 grupa “Starpbrīdis”.

31.jūlijā plkst. 18.00 Balvu pilsētas estrādē VASARAS FESTIVĀLS “Apvedceļš un draugi svin!”. Pirmo 100 biļešu cena - 10 EUR, nākamo 500 biļešu -13 EUR, vēlāk biļešu cenas kļūs dārgākas. 31.jūlijā no plkst. 15.00 līdz 17.30 pie Balvu pilsētas estrādes būs iespēja veikt ātro Covid-19 antigēna testu (bezmaksas).
7.augustā no plkst. 14.00 Lāča dārzā BĒRNĪBAS SVĒTKI ”Pa Lāča pēdām” piecgadīgajiem Balvu pilsētas bērniem. Iepriekšēja pieteikšanās Balvu Kultūras un atpūtas centrā līdz 31.jūlijam. Info: 64521976, 26631500.
27.augustā no plkst. 17.00 līdz 20.30 Balvu pilsētas estrādē KIDS WONDERLAND - mini festivāls bērniem un ģimenēm. Ieeja no plkst. 16.00. Biļetes www.ticketpoint.lv.


Tilžā
31.jūlijā plkst. 10.00 - 10.45 “Kopīgie sirdspuksti”- aktivitāšu diena ģimenisko vērtību un ģimenes kopības stiprināšanai” atklāšana, pirmklasnieku un jaundzimušo ģimeņu uzsaukšana, priekšnesumi. (Tilžas centra skvērs).
Plkst.11.00 - 17.00 atrakciju parks “Mazais stiprinieks” brīvdabas estrāde ģimenēm ar bērniem līdz 14 gadu vecumam: o Lielā muša o Lekšana ar maisiemo Gulivera pastaiga o Žurku medības o Futbola krokets o Mazais blieznis o Celmu boulings o Stiprinieka ķerra o Garā pupa o Zelta zivtiņa o Pasaka par pūķi o Sprīdītis min mīklas.
Radošajā darbnīcā varēs izgatavot piekariņus. Uz atrakcijām vēlama iepriekšēja pieteikšanās līdz 27.07.2021. piezvanot pa tālr. 27870251. Pie reģistrācijas ģimenei jāiesniedz mājas darbs - no kartona kārbas gatavota simboliska ģimenes māja.
“Zaļajā klasē” būs iespēja zīmēt sev tīkamas lietas un fotografēties dažādos fotostendos.
Plkst.18.00 - 19.30 Andžeja Grauda bungu skolas meistarklase. (Brīvdabas estrāde). Iepriekšēja pieteikšanās līdz 29.07.2021., piezvanot pa tālr. 27870251.
Plkst. 20.00 - 21.30 Team building jeb ģimenes saliedēšana. Tilžas pagasta pilngadnieku sumināšana. (Brīvdabas estrāde).
Plkst. 22. - 24.00 brīvdabas estrādē diskotēka.
Diskotēku apmeklē vakcinētas un/vai Covid-19 izslimojušas personas uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personas identifikācijas dokumentu, bērni līdz 12 gadu vecumam pie ieejas uzrādot personas identifikācijas dokumentu. Bērnus pavadošajām personām jābūt pilngadīgām un jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, personu apliecinošs dokuments. Aktivitāšu laikā tiks filmēts un fotografēts aktivitāšu prezentēšanai masu medijos un sociālajos tīklos. Visiem aktivitāšu dalībniekiem lūgums ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus un organizatoru norādījumus.
Tilžas pagasta svētki “...man patīk dāvināt prieku!”
30.jūlijs
Plkst.10.00 - 14.00 bibliotēkā radošā darbnīca bērniem “Plaukstiņziedu pārsteigums”.
Plkst.11.00 kultūras nama pagalmā muzikāla pieklājības stunda bērniem “Āpša sēžampolka”.
Plkst. 20.00 - 21.00 muzikāla vakara pastaiga “Kalnā kāpu klausīties...” kopā ar grupu “Rolise”.
Plkst. 21.00 - 22.15 muzikālās pastaigas turpinājums kopā ar saksofonistu Zinti Žvartu. (Brīvdabas estrāde un apkārtējā teritorija).
31.jūlijs
Plkst. 8.00 tirgus laukumā mājražotāju tirdziņš.
Plkst. 9.00 - 10.00 “Čiulis satiek čangali”. (Biedrība “Ritineitis”).
Plkst. 9.00 - 10.30 Latvijas Sarkanā krusta telts, pirmās palīdzības iemaņas bērniem.
Plkst. 11.30- 14.00 vizināšanās ar zirga pajūgu un poniju pļavā pie vidusskolas lapenes (maksa - ziedojumi).
Plkst. 19.30. -20.00 Pilngadnieku brauciens pa Tilžas ciemu.
Pie Tilžas vidusskolas: o pludmales volejbols o strītbols o mamanets -kečbols. Sporta aktivitāšu laikiem un noteikumiem sekos atsevišķs info.
Plkst. 12.00 - 14.00 Laimdotas Kliesmetes keramikas izstāde. (Pagastmājas 2.stāvā). Izstādi varēs aplūkot līdz augusta beigām.
31.jūlijā un 1.augustā no plkst. 10.00 Balvu novada atklātais čempionāts šahā. (Tilžas vidusskola).
Aktivitāšu laikā tiks filmēts un fotografēts aktivitāšu prezentēšanai masu mēdijos un sociālajos tīklos. Visiem aktivitāšu dalībniekiem lūgums ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus un organizatoru norādījumus.

Vīksnā
Līdz 31.augustam tautas nama lielajā zālē skatāma Marutas Castrovas izstāde “Māksla kā terapija mūsu dzīvē”. Laipni aicināti!

Viļakas muzejā 

Skatāma modernizētā “Ed.Spravnika Latvijas putnu olu kolekcija”.

Viļakā

31.jūlijā no plkst. 22.00 aicinām visus burāt, laivot, airēt vai plostot gribētājus “Būt atbildīgiem un …IZVEST LAIVU PASTAIGĀ ...” Viļakas ezerā. Neptūns jums uzsauks fona mūziku, netipisku apgaismojumu un pārsteigumus. Par drošību uz ūdens atbild katrs pats!

 

Šķilbēnos
25.jūlijā plkst. 11.30 Šķilbēnu pagasta Balkanos notiks tautas skrējiena “Balkanu apļi” 1.kārta un sacensības nūjošanā. Reģistrācija no plkst. 11.00. Būs dalījums vecuma grupās. Distanču garumi skrējējiem - 400m - 5000m, nūjotājiem - 3000m -5000m. Sīkāka informācija pie Pētera Vancāna. Laipni aicināti visi piedalīties, ievērojot epidemioloģiskos nosacījumus.
7.augustā plkst. 17.00 pagasta kultūras centrā “Rekova” lomu spēle “Mafijas”.
8.augustā pagasta kultūras centrā“Rekova” latviešu un citu tautu etnogrāfiskās, folkloras mūzikas pasākums.
21.augustā Normunda Orlova autorkoncerts (LKA LKK 3. kursa studentes Lindas Makarovas kvalifikācijas darbs). Notiks četrās vietās: Žīguros, Borisovā, Medņevā un Rekovā. Informācija sekos.

 

* Pārpublicēšanas gadījumā "Vaduguns" atsauce obligāta

 

Afiša ar 19.jūliju (2021.g.)

 

Balvu Sakrālajā kultūras centrā
Vasaras mēnešos, šobrīd līdz nenoteiktam laikam, skatāma izstāde “Kristus kviešu grauds”. Pirms izstādes apmeklējuma iepriekš lūgums sazināties ar centra vadītāju Aiju, tālr. 26309415.
Balvu Centrālajā bibliotēkā
Līdz 9.septembrim fotokonkurss bērniem un vecākiem “Es lasu kopā ar…”. Fotogrāfijas jāiesniedz kopā ar īsu aprakstu par attēloto. Fotogrāfijas jāsūta JPG formātā uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , norādot vārdu, uzvārdu, vecumu, e-pastu vai kontakttālruni. Iesniegtie darbi būs apskatāmi Balvu Centrālās bibliotēkas bērnu abonementā no 15.septembra. Labākā darba autoram - pārsteiguma balva!
Balvos
Pavisam citādāk nekā ierasts citus gadus, atbilstīgi e-svētku koncepcijai, no 12. jūlija Latvijas pašvaldībās ir sākušies Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, tas ir svētku auto brauciens “Saulesvija pa pašvaldībām”, līdz 29. jūlijam sveicot vietējos dalībniekus un fiksējot sveicienus video materiālā.
Balvos šis svētku auto ieripos 21.jūlijā no plkst.14.00 līdz 15.00. Šajā laikā visi jaunizveidotā Balvu novada skolēnu kolektīvi aicināti nelielās grupiņās sava kolektīva ietvaros, un ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus, dažādās pilsētas vietās sagaidīt un uzgavilēt svētku organizatoriem, kas būs ieradušies pie mums no Rīgas. Kolektīvi būs izvietojušies katrs savā pilsētas vietā – pie Balvu ūdensrozes, pie sākumskolas, pie Mākslas un Mūzikas skolām un daudzās citās vietās.
31.jūlijā plkst.18.00 vasaras festivāls “Apvedceļš un draugi svin” pilsētas estrādē. Piedalās grupas: Apvedceļš, Dakota, Baltie Lāči, Klaidonis, Zelta Kniede, Transleiteri. Pasākuma vadītājs - Elvis Jansons. Biļetes “Biļešu Paradīzes” kasēs (Balvos, Brīvības ielā 61) vai www.bilesuparadize.lv.
Pirmo 100 biļešu cena - EUR 10, nākamo 500 biļešu - EUR 13, vēlāk biļešu cenas kļūs dārgākas. Lūgums apmeklētājiem ierasties laikus, ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus. Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts.
Bērzpilī
17.jūlijā “Bērzpils kauss orientēšanās sportā 2021”. Starts no plkst. 15.00 pie pagasta estrādes. Starta grupas: bērni, jaunieši, pieaugušie (vīrieši, sievietes). Apbalvošana plkst. 17.30. Ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus.
17.jūlijā plkst. 20.00 Bērzpils estrādē Pagasta svētku koncerts “Ceļā pie Tevis”. Santa Sāre (solo), Ģirts Ripa (klavieres), Mārcis Kalniņš (perkusijas). Jāņa Petera dzeja un dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem. Ieeja bez maksas.
Pie ieejas estrādē apmeklētājiem būs jāuzrāda pase vai ID karte un digitālais vai papīra formāta Covid-19 sertifikāts, kas apliecina veikto vakcināciju; Covid-19 izslimošanu vai laboratorisko analīžu rezultātus. Bērniem līdz 12 gadu vecumam, kas apmeklēs koncertu, neveicot testu, vajadzēs uzrādīt personu apliecinošu dokumentu: dzimšanas apliecību vai skolēna apliecību, vai identifikācijas karti. Ārtelpā maskas nav jālieto. No plkst. 18.00 estrādes teritorijā varēs veikt ātro Covid -19 antigēno testu, kas derīgs 6 stundas no parauga paņemšanas (tests bez maksas). Atrodoties pasākuma norises vietā, aicinām ievērot epidemioloģiskās drošības noteikumus. Pasākumā var tikt filmēts un fotografēts.
Bēržu Svētās Annas Romas katoļu baznīcai -170!
24.jūlijā plkst. 21.00 baznīcas ārpusē vakara koncerts. Koncertēs Dainis Skutelis un Arnis Graps (lietus gadījumā koncerts baznīcā). Fotokonkursa “Mana baznīca” fotogrāfiju autoru apbalvošana notiks koncerta laikā. Pēc koncerta, aptuveni no plkst. 22.30 līdz 01.30 baznīca - gaismu spēlēs. Ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus. Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts.
25.jūlijā plkst. 12.00 baznīcā Svētā Mise ar procesiju.
Krišjāņos
23.jūlijā plkst. 9.00 “Staburaga noslēpums” laukumā pie tautas nama. Iedzīvotāju iniciatīvas aktīvai līdzdarbībai un pilsoniskai aktivitātei: diskusija, NVO, novada pašvaldība; AS “Latvijas valsts meži”; ideju banka; zaļais tirdziņš - iedzīvotāju iniciatīvai; īstenošanai izvirzīta iniciatīva. Ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus, pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts.
Vīksnā
Līdz 31.augustam tautas nama lielajā zālē skatāma Marutas Castrovas izstāde “Māksla kā terapija mūsu dzīvē”. Laipni aicināti!
17.jūlijā plkst. 12.00 pie tautas nama Bērnības svētki 2016.gadā dzimušiem bērniem ar biedrības “Balvu Teātris” programmu “Āpša sēžampolka”.
17.jūlijā plkst. 16.00 skolas sporta laukumā notiks Vīksnas pagasta 25. sporta svētki.
Vectilžā
18.jūlijā plkst.11.00 svētki pagasta pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā tiks fotografēts.
Baltinavā
Bibliotēkā skatāma baltinavietes Venerandas Keišas darbu izstāde.
24.jūlijā plkst. 12.00 Baltinavas parka estrādē notiks Bērnības svētki 2015.gadā dzimušajiem bērniem.
24.jūlijā plkst. 19.00 Baltinavas parka estrādē notiks Pilngadības svētki 2003.gadā dzimušajiem jauniešiem.
Viļakas muzejā
Skatāma modernizētā “Ed.Spravnika Latvijas putnu olu kolekcija”.

* Pārpublicēšanas gadījumā "Vaduguns" atsauce obligāta

 

Afiša

 • Afiša ar 3.decembri (2021.g.)

  (Afiša)

  Balvu Novada muzejā* Ekspozīcija par Latgales partizānu pulku papildināta ar I.Brants porcelāna šķīvju komplektu “Ak, Latvija, kur tavi dēli…”.* Ineses Brants porcelāna darbu izstāde “Rožu brokāts un liliju zīds...”. Jaunajā izstādē varēs tikties un...

 • Afiša ar 26.novembri (2021.g.)

  (Afiša)

  Balvu Novada muzejāo Ekspozīcija par Latgales partizānu pulku papildināta ar I.Brants porcelāna šķīvju komplektu “Ak, Latvija, kur tavi dēli…”.o Ar 25.novembri Ineses Brants porcelāna darbu izstāde “Rožu brokāts un liliju zīds...”. Jaunajā izstādē...

 • Afiša ar 17.novembri (2021.g.)

  (Afiša)

  Balvu Kultūras un atpūtas centrā18.novembrī plkst. 19.00 svinīgs pasākums “ES - ZIEDS LATVIJAS DĀRZĀ”:- atzinības rakstu pasniegšana;- svētku koncerts, dziedātājs – NORMUNDS RUTULIS un pavadošā grupa.Ieeja ar ielūgumiem un bezmaksas ieejas...

 • Afiša ar 12.novembri (2021.g.)

  (Afiša)

  Balvu Kultūras un atpūtas centrā18.novembrī plkst. 19.00 svinīgs pasākums “ES - ZIEDS LATVIJAS DĀRZĀ”:- atzinības rakstu pasniegšana;- svētku koncerts, dziedātājs – NORMUNDS RUTULIS un pavadošā grupa.Ieeja ar ielūgumiem un bezmaksas ieejas...

 • Afiša 11.novembrim (2021.g.)

  (Afiša)

    Rugāju pagastā11.novembrī iedzīvotāji (katrs sev vēlamā laikā) aicināti nolikt ziedus, svecītes un lāpas Rugāju skvērā pie Latvijas atbrīvotāju un genocīda upuru piemiņas vietas, pie Nacionālo partizānu piemiņas vietas Rugāju vidusskolas dārzā un pieminēt...

 • Afiša ar 23.oktobri (2021.g.)

  (Afiša)

  Visi pasākumi – ATCELTI.

 • Afiša ar 15.oktobri (2021.g.)

  (Afiša)

    Balvu Sakrālās kultūras centrāSkatāma 4.Starptautiskā glezniecības plenēra izstāde “Valdis Bušs 2020”. Balvu Novada muzejāNovadnieka Ilmāra Medinieka personālizstāde “Koki - liecinieki” (mozaīkas no senu, laika zoba skartu koku virsmām). Balvu...

 • Afiša ar 8.oktobri (2021.g.)

  (Afiša)

  Balvu Sakrālās kultūras centrāSkatāma 4.Starptautiskā glezniecības plenēra izstāde “Valdis Bušs 2020”. Balvu Novada muzejāNovadnieka Ilmāra Medinieka personālizstāde “Koki - liecinieki” (mozaīkas no senu, laika zoba skartu koku virsmām). Balvos...

 • Afiša ar 1.oktobri (2021.g.)

  (Afiša)

  Balvu Novada muzejāNovadnieka Ilmāra Medinieka personālizstāde “Koki - liecinieki” (mozaīkas no senu, laika zoba skartu koku virsmām).7.oktobrī plkst. 16.00 Ineses Brants porcelāna mākslas izstādes atklāšana. Balvos9.oktobrī plkst. 11.00...

 • Afiša ar 24.septembri (2021.g.)

  (Afiša)

  Balvu Novada muzejāNovadnieka Ilmāra Medinieka personālizstāde “Koki - liecinieki” (mozaīkas no senu, laika zoba skartu koku virsmām).7.oktobrī plkst. 16.00 Ineses Brants porcelāna mākslas izstādes atklāšana. Balvu Kultūras un atpūtas centrā...

vadi

Veiksmes prognoze


.