1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
29-05-2020
Vārdadienas šodien: Lolita, Vitolds

Cīnās Medņu trases dubļu vannās

Īsi pirms Jāņiem, no 20. līdz 22. jūnijam, Rugāju apkaimē norisinājās 4×4 Ziemeļeiropas zonas čempionāta 2. posms un Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta 2. posms “Rugaji Trophy 2014”.
Piektdiena, 20.jūnijs, sākās ar reģistrāciju, tehnisko komisiju un administratīvo komisiju, un jau vakarā notika neliela iesildīšanās, kuras laikā sportisti varēja pārbaudīt gan savus dzelzs rumakus, gan pielijušās Rugāju dubļu vannas. Medņu trasē ieradās arī moto piedzīvojumu klubs “apPasaule”, kas rīko Latvijas čempionāta piedzīvojumu enduro posmu Adventure Enduro. Šis bija sezonas pirmais posms, kas piepulcēja klāt apmēram 40 tehnikas vienības - kvadraciklus un solo motociklus. Kopējais dalībnieku skaits sacensībās bija 70 ekipāžu. Skatītāji, kuri uz šīm sacensībām dodas katru reizi, redzēja, ka sacensību organizatori Jānis Auziņš un Mārtiņš Lilienfelds kopā ar savu komandu ieguldījuši lielu darbu trases pārkārtošanā, un sportistiem bija iespēja meklēt jaunus izbraukšanas ceļus un trajektorijas. Arī orientieristi piedzīvoja patīkamu pārsteigumu - viņu kontrolpunktu meklējumi aizveda arī uz senlietu muzeju “Saipetnieki”. Laika apstākļu dēļ brauciens dāmām ar kvadracikliem izpalika, taču dubļu skrējienā piedalījās 30 vīri un 6 dāmas. Noslēgumā septiņi laimīgie biļešu īpašnieki tika pie vērtīgām balvām, kas bija iegādātas 800 eiro vērtībā. Skatītāji kļuva par šova dalībniekiem, ķerot organizatoru gaisā uzmestās cepurītes ar sacensību logo, un atslēgu piekariņus. Dubļu ērgļa kausa izcīņā uzvaras ieguva Romāns Jermolajevs ar Innu Stecko standarta ērgļu kategorijā. Ģirts Gailītis ar Edgaru Miķelsonu lielo ērgļu kategorijā, savukārt mazo ērgļu kategorijā ātrākie bija Vadims Seleckis ar Sanitu Selecku. Ar kvadraciklu ātrākais dubļu ērgļa kausa izcīņā bija “Silmaču” saimnieks Ainārs Birkovs. Sestdienas vakarā ballē spēlēja grupas “Dabasu Durovys” un “R.P.M.”

resized-IMG 4770

Kausi uzvarētājiem. Gulbenē SIA “Kopa” darinātie stikla kausi ar sacensību logo un medaļas, tāpat kā dāvanu kartes un citas balvas, pienācās uzvarētājiem.

resized-IMG 5955

Pēc finiša komandu braucienā. Aivars Vilcāns un Intars Veigulis no Preiļiem sacensībās nebrauca augsta rezultāta dēļ, bet gan sava prieka pēc. Puiši atzina, ka desmit ballu sistēmā šai trasei var dot augstāko vērtējumu. “Cepuri nost organizatoriem!” teica sportisti, atzīstot trasi par pārdomātu, jo tajā ātrie posmi mijušies ar grūti izbraucamajiem.

resized-IMG 4825

Nogrims? Nenogrims? Purvainajā trases posmā bija visvairāk skatītāju, taču visgrūtāk tajā klājās lielā ērgļa braucējiem. Arī Rēzeknes komanda cīnījās, cik spēja, līdz auto no dubļu gūsta tomēr izķepurojās.

resized-Lielaa

Lielais dubļu ērglis. Tajā startēja arī auto ar 776. numuru, kurā brauca Ģirts Gailītis un Edgars Miķelsons. Šie autosportisti izcīnīja godpilno 1. vietu. Viņi trasi atzina par labu un izbraucamu, taču tieši šī vieta sagādāja problēmas daudziem - dubļos reizēm sagrima pat divas, trīs automašīnas vienlaikus.

resized-IMG 5948

Cīnās Viļņa Zeizas un Artūra Meļņa ekipāža. Viņi startēja TR3 klasē. Pieredzējušais braucējs Vilnis Zeiza atzina, ka sacensībās Rugājos viņam patīk, jo trase ir izbraucama un laba. Viņš ir pieredzējis sportists - startējis daudzās sacensībās Krievijā, guvis daudzas uzvaras. Viņš pats būvē arī mašīnas, ar kurām droši var doties šādos dubļu braucienos.

resized-IMG 4858

Palīgā! Kad nelīdzēja vinčas, trepes un citi palīglīdzekļi, auto mēģināja stumt, nebaidoties, ka būs pilnas acis ar dubļu šļakatām. Daudz līdzjutēju bija arī šai automašīnai, kura trasē devās ar neparastu nosaukumu - “Pīrādziņš”.

resized-IMG 5907

Kur seklāks? Eduards Grāvītis ar savu kvadraciklu izmēģināja gan vienu, gan otru trases posmu, par labāku tomēr atzīstot braukt pa upes gultni.

resized-IMG 5927

Lai tīrs! Pie “Silmaču” ūdens mucām un mazgātājiem veidojās pat rinda, īpaši pēc braucēju finiša, kad dažu spēkratu grūti atpazīt bija pat pašiem saimniekiem.

resized-parasta rep

Filmē braucienus. No “Silmaču” autopacēlāja filmētāji trasi varēja pārredzēt labāk, tāpēc jācer, ka uzņemtie kadri ieies vēsturē.

Vai pēdējoreiz izdziedāja skolas himnu?

 

Svētdien Kupravas pamatskola beidza pastāvēt – pēdējā izlaidumā klātesošie sveica 5 skolas absolventus: Kristīni Dembovsku, Annu Virodovu, Valēriju Ļihačovu, Denisu Sļadzevski un Elvi Zaharovu. Skolas direktore Sandra Andrejeva, kura bija pirmā klases audzinātāja, atzina, ka absolventus atceras kā mazus ķipariņus, kuri skolotājiem klausīja uz vārda. “Jūs esat īpašs izlaidums,” viņa piebilda.

Pirms izlaiduma. Absolventi steidza fotografēties gan pirms, gan pēc izlaiduma. Anna Virodova pēc fotografēšanās ar radiniekiem atklāja, ka turpmāk mācības, visticamāk, tupinās Rīgas Valsts tehnikuma Balvu filiālē.


Dosies prom no Latvijas. Valērija Ļihačova, jautāta par nākotnes plāniem, pastāstīja, ka dosies prom no Latvijas uz Vāciju, kur atrodas viņas ģimene.


Emocionāla uzstāšanās. Izlaidumā klātesošos priecēja Kupravas pamatskolas bērnu ansamblis “Strautiņi”, tostarp Balvu pamatskolas 7.klases audzēknis Kirils Siņko. Lai arī viņš mācās Balvos, puisis aktīvi piedalās visos Kupravā notiekošajos pasākumos.


Vēsturisks mirklis. 2014.gada 15.jūnija vakarpuse vēsturē ieies ar faktu, ka Kupravas pamatskola beidza pastāvēt. Tas gan nenozīmē, ka atmiņas par skolu izzudīs. Arī direktore Sandra Andrejeva nezaudē cerības uz labākiem laikiem. Viņa skolēniem, viņu vecākiem, skolotājiem un skolas tehniskajiem darbiniekiem vēlēja izturību un veiksmi turpmākajā dzīvē.

Kopā ar mammu. Elvis Zaharovs kopā ar mammu Viktoriju. Jāpiebilst, viņa mamma Kupravas pamatskolā bija skolotāja. Jautāts, kā vērtē skolas slēgšanu, jaunietis atzina, ka ir sarūgtināts. Tāpat viņš neslēpa, ka dosies uz Vāciju, kur, iespējams, pavadīs savu turpmāko dzīvi: “Acīmredzot tā liktenis ir lēmis.”

Ilggadējā skolas direktore. Emeritu Prancāni kupravieši sauc par mammu – kā nu ne, ja viņa skolu vadījusi vairāk nekā 19 gadus (no 1989. līdz 2008.gadam). Ilggadējā direktore jauniešiem vēlēja izvēlēties pareizo ceļu, lai nokļūtu līdz nospraustajiem mērķiem.


Mācīsies Rīgā. Absolventus, tostarp Kristīni Dembovsku, sveica skolas direktore (foto), Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Leonids Cvetkovs un pagasta pārvaldnieks Aleksandrs Tihomirovs. L.Cvetkovs Kristīnei pasniedza arī novada domes Atzinības rakstu par labām sekmēm mācībās. K.Dembovska jauno mācību gadu uzsāks Rīgā, kur mācīsies Rīgas Valsts tehnikumā.   


Talantīgi jaunieši. Kupravas pamatskolas pēdējā izlaiduma absolventi pierādīja, ka ir talantīgi dažās jomās. Viņi spēlēja dažādus mūzikas instrumentus, kā arī dziedāja. Foto – Anna Virodova spēlē ģitāru, bet Deniss Sļadzevskis – bungas. Viņi abi nolēmuši turpināt mācības Rīgas Valsts tehnikuma Balvu filiālē.


Pēdējā izlaiduma klases audzinātājs. Vladislavs Skromāns saviem audzēkņiem vēlēja: “Pirmkārt, veselību, otrkārt, izturību, jo dzīvē jūs gaida dažādi pārbaudījumi. Brīžiem šķitīs, ka nav spēka, bet to vienmēr var atrast!”


“Lai dzīvo skola!” Dažādas emocijas pārņēma klātesošos, kad izlaiduma epilogā skolēni dziedāja skolas himnu “Lai dzīvo skola!”. Arī 1,2 gadus vecais gulbenietis Linards (foto), šķiet, saprata, ka notiek kaut kas vienreizējs un vēsturisks. Viņš atbrauca uz Kupravu, lai apsveiktu Annu Virodovu.

Ziemeļlatgalē uzvar “Vienotība”

 

Jauks laiks, neticība politiķiem, vēlētāju piesaiste konkrētam vēlēšanu iecirknim vai arī kāds cits iemesls ir kļuvis par faktu tam, ka Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā bijusi vēsturiski zemākā aktivitāte – šogad pie vēlēšanu urnām devās tikai 30% vēlētāju. Visaktīvākie bijuši beļģi – tur EP vēlēšanās piedalījušies 90% vēlētāju, bet viszemākā aktivitāte bijusi Slovākijā, kur savu iespēju ievēlēt valsts pārstāvjus EP izmantojuši vien 13% vēlētāju. Latvijā, tostarp Ziemeļlatgalē, kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas rezultāti, uzvarējusi partija “Vienotība”, kas ieguvusi četrus mandātus. Savukārt pa vienam mandātam ticis četriem politiskajiem spēkiem - Nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), partijai “Saskaņa”, Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) un Tatjanas Ždanokas “Latvijas Krievu savienībai” (LKS).

Mūspusē pirmajā trijniekā ierindojās “Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK. Ziemeļlatgalē par šīm partijām balsis sadalījās šādi:
Balvu novadā – 46,64%; 19,58%; 8,64%.
Viļakas novadā – 40,24%; 16,98%; 6,45%.
Rugāju novadā – 50,69%; 26,34%, 8,32%.
Baltinavas novadā – 46,67%; 23,64%; 6,98%.
“Vienotību” EP pārstāvēs Saeimas deputāti Valdis Dombrovskis, Artis Pabriks, kā arī pašreizējie EP deputāti Sandra Kalniete un Krišjānis Kariņš, “Saskaņu” - žurnālists Andrejs Mamikins, ZZS - Saeimas deputāte Iveta Grigule, Nacionālo apvienību - pašreizējais EP deputāts Roberts Zīle, bet LKS - pašreizējā EP deputāte Tatjana Ždanoka.

Pirmais vēlētājs pierobežā. Vecumu pagasta vēlēšanu iecirknī pirmais nobalsoja Ilgonis Kokorevičs. Iespējams,  viņš pēdējo reizi balsoja Vecumu pagastā, jo, kā pats atklāja, bijis spiests iegādāties māju Viļakā. “Kopā ar ģimeni līdz šim dzīvojām Mežvidu pamatskolā, kuru diemžēl šogad slēgs. 13.jūnijā skolā būs pēdējais izlaidums, tostarp arī manai vecākajai meita Samantai. Skumji, ka miera apstākļos slēdz skolas. Bēdīgi, kā nu ne, ja skolā vien 100 jauni logi nomainīti,” viņš pastāstīja.


“Jābūt aktīviem, nevis jāguļ.” Tilžēniete Anna Jermacāne uz vēlēšanām ieradās ar velosipēdu. Viņa nešaubījās, ka ikviena pilsoņa pienākums ir ierasties uz vēlēšanām. “Jābūt aktīviem, nevis jāguļ, tad arī viss dzīvē izdosies,” viņa uzsvēra.

Pārbauda vēlēšanu urnu. Vecumu pagastā trīs iepriekšējās balsošanas dienās nobalsoja 36 vēlētāji (balsstiesīgo skaits – 491). Jāpiebilst, ka vēlēšanu komisijā strādāja tikai dāmas. Sestdienas rītā viņas jokoja, ka diena būs veiksmīga, ja pirmais balsotājs būs vīrietis. Bija arī!


Lepojas ar trīs vīriešiem. Medņevas pagasta vēlēšanu komisijas dāmas lepojās, ka viņu komisijā strādā trīs vīri. “Citi vēlēšanu iecirkņi tik bagāti nav,” viņas jokoja. Vēlēšanu dienā pirmās stundas laikā Medņevā nobalsoja tikai trīs vēlētāji no 595. Tiesa, iepriekšējās balsošanas dienās pie vēlēšanu urnas atnāca 29 vēlētāji.


Tirdziņš Semenovā. Medņevas pagastā pirmo reizi tika pārcelta pavasara tirgus atrašanās vieta, lai tā nebūtu pārlieku tuvu skolai, kur strādāja vēlēšanu iecirknis. Vita Dortāne, pērkot ziedu stādus, pastāstīja, ka pilsones pienākumu izpildījusi jau vēlēšanu priekšvakarā. Savukārt ziedu tirgotājs Andrejs Pakalns no Bauskas zināja teikt, ka attālumiem Eiropā nav nekādas nozīmes: “Tāda jau ir tā Eiropa, ka braucam tur, kur ir klienti, neskatoties uz attālumiem.”


Uz vēlēšanām – zirga ratos. Baltinavieši Pēteris Keišs un Olga Kozlovska četrus kilometrus līdz vēlēšanu iecirknim atbrauca zirga ratos. Viņi neslēpa, ka jau mājās vienojušies, ka balsos par Dombrovski.


Sumina jaunākos vēlētājus. Šķilbēnu pagasta vēlēšanu komisijas locekles bija sagatavojušas piemiņas rakstus, kurus pasniedza tiem vēlētājiem, kuri balsoja pirmo reizi. Šādi diplomi, kā pastāstīja dāmas, pienācās 17 jauniešiem.


Neredz balsošanai jēgu. Baltinaviete Tatjana Boldāne vēlēšanas aizstāja ar kartupeļu stādīšanu. “Nekad neesmu gājusi balsot un neiešu. Kāda tam jēga? Nekādas!” viņa sprieda.

Gadatirgus Rugājos. Gadatirgū pircējus pārsteidza Dome no Balviem (Gunta Grigāne) un Zose no Rugājiem (Santa Pērkone), kuras sprieda, ka steidzami jāpucējas, lai aizietu nobalsot. Viņas izjokoja politiķus, vienlaikus paspējot iegādāties gan štātes, gan desu. Gadatirgus gardumus izbaudīja arī Regīna Čudarāne (foto) ar vīru Zenonu. Viņi sprieda, ka vēlētāju pasivitāte skaidrojama ar to, ka neviens reāli nemaz nezina, kas tur – Eiropas Parlamentā – notiek. 

Aug cilvēkbērns un viņa sapnis laimes zemē

 Sestdien Viļakas novada izglītības un pirmsskolas iestāžu audzēkņi aizvadīja IV Bērnu un jaunatnes radošo festivālu “Aug cilvēkbērns un viņa sapnis laimes zemē”. Atklājot festivālu, Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs uzsvēra, ka liels prieks klātesošos sveikt saulainajā dienā, kad ceturto reizi bērni un jaunieši ir pulcējušies kopā, lai parādītu, cik raženi un radoši bijuši šajā mācību gadā.

Svētku režisore. Ineta Lindenberga (foto - otrā no labās) jau ceturto gadu klātesošos priecēja ar pārdomātu un emocionāli piesātinātu režiju. Šogad viņa mudināja izdzīvot cilvēkbērna dzīves ceļu: augu ģimenē, mācos darbā, priecājos dabā un skatos rītdienai acīs...

Atklāj festivālu. Ceturto Bērnu un jauniešu radošo festivālu atklāja Viduču, Žīguru un Viļakas pamatskolas 1. - 4.klašu deju kolektīvi.

Solistes. Ulda Marhileviča un Guntara Rača dziesmu “Tava sirds ir tavas mājas” izpildīja skolu apvienotais koris kopā ar solistēm Agnesi Viktoriju Vancāni un Olitu Urbāni.

“Vēderiņš burkšķ”. Pirmsskolas izglītības iestāžu, tostarp Viļakas bērnudārza bērni (foto), skatītājus pārsteidza ar deju “Vēderiņš burkšķ”, iejūtoties pavāru lomā. Īpaši tas labi izdevās trīsgadīgajam Jānim Loginam un divgadīgajai Elizabetei Brokānei (foto - priekšplānā).

Gājiens. Tajā, kā zināja teikt Viļakas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sarmīte Šaicāne, piedalījās 450 pirmsskolas un izglītības iestāžu audzēkņi.

Saksofonisti. Viļakas Mūzikas un mākslas skolas saksofonistu ansamblis izpildīja skaņdarbu Fred Ellis “The Chicken”.  

Slotu dancis. Viļakas un Žīguru pamatskolu 5. - 9.klašu deju kolektīvi, izpildot “Slotu danci”, pierādīja, ka arī slotas ir lietderīgs dejas elements.

Saņem dāvanas. Pasākumam noslēdzoties, Viļakas novada vadītājs Sergejs Maksimovs kopā ar pašvaldības speciālistēm pasniedza pateicības rakstus kolektīvu vadītājiem. Neizpalika arī dāvanas. “Manu bildi ieliec cilvēkziņās,” jokoja Rekavas vidusskolas direktors Pēteris Vancāns.

Uzstājas rekavieši. Rekavas 10. - 12.klašu deju kolektīvs apliecināja, ka ir čakli dejotāji.

“Tu būsi vēl”. Rekavas ģitāristu ansambļa solists Ilmārs Serds, jautāts, vai nešķiet dīvaini, ka jaunietes spēlē ģitāru tautas tērpā, atsmēja, ka tas ir bezgala jauki. Viņš kopā ar pārējiem ģitāristiem izpildīja dziesmu “Tu būsi vēl”.

Eleganti. Dejo Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi.

 

Balvos cīnās četru valstu svarcēlāji

 

Divas dienas - 12. un 13. aprīlī - Balvu Amatniecības vidusskolā notika starptautiskas svarcelšanas sacensības “Vjačeslava Kirjanova piemiņas kauss”, kurās piedalījās sportisti no četrām valstīm.

Latviju pārstāvēja dalībnieki no Balvu Sporta skolas, no Ludzas, Daugavpils, Saldus, Ogres un Ragaciema, Krieviju pārstāvēja Pleskavas sportisti, no Igaunijas ieradās Tartu, Meizakilas un Albu komandas, bet no Lietuvas - Anikščai, Telšu, Kauņas un Panevēžas komandas. Kopā uz Balviem atbrauca vairāk nekā simts sportisti. Sacensību organizatori svarcelšanas trenera Vara Sārtaputna vadībā bija ļoti centušies, lai labi justos gan dalībnieki, gan sportisti, gan līdzjutēji. Kaimiņvalstu komandu treneri par uzņemšanu Balvos teica tikai labus vārdus. Pasniegt balvas bija ieradusies arī Vjačeslava Kirjanova meita Jana Matvejeva. Viņa bija sarūpējusi dāvanas treneriem. “Šis turnīrs ir ļoti laba tēva piemiņa. Mēs ar ģimeni - vīru un divām meitām - dzīvojam Jaunmārupē, bet uz Balviem braucam ikreiz, kad notiek sacensības,” teica J.Matvejeva.

Dalībnieku parādē - arī Balvi. Parādē no mūsējiem  piedalījās tikai seši sportisti, taču pavisam Balvu komandā startēja 14 dalībnieki. Uz atklāšanas parādi nepaspēja un Balvos vēlāk ieradās komandas no Ogres, Tartu un Saldus.


Uzrunā sportistus un vēl veiksmi. Balvu novada domes deputāts Aigars Pušpurs (pirmais no kreisās) labi zina, kā jūtas sportisti pirms startiem, jo pats ar sportu ir uz ‘tu’. Viņš teica paldies visiem, kuri dara šo tik vajadzīgo darbu - trenē jaunos sportistus un organizē turnīru, turklāt dara to jau sesto reizi. Sporta skolas direktores vietniece mācību darbā Sarmīte Keisele (pirmā no labās) atgādināja, ka Vjačeslavs Kirjanovs, kura piemiņai veltīts šis turnīrs, trenējis un izaudzinājis daudzus sportistus, tajā skaitā arī pašreizējo treneri Vari Sārtaputnu, kura audzēkņi sacensībās gūst labus panākumus.


Bez tiesnešiem neiztikt. Nacionālās kategorijas tiesneši Igors Kuzmins (priekšplānā), Edijs Oplucāns un Andris Bleiders sekoja līdzi sportistu startiem. Igors un Andris ir  bijušie svarcēlāji, bet Edijs sportista gaitas vēl turpina ar labiem panākumiem.


Cīņas brīdis. Edijs Oplucāns pirms došanās pie svaru stieņa uzmanīgi sekoja līdzi trenera norādījumiem, bet uzmundrinājuma saucienus diez vai dzirdēja, jo bija ļoti koncentrējies startam. Tas izdevās!


Pie svaru stieņa - vieglāko svaru kategoriju sportisti. Balvu Sporta skolas audzēknis Kristofers Boldāns, startējot svaru kategorijā 37 kg, izcīnīja 4.vietu 17 dalībnieku konkurencē. Viņš raušanā pievarēja 28 kg svaru, grūšanā - 37 kg.


Sacensību asistentiem darba pietiek. Ingars Keišs un Raivis Dupužs, arī citi asistenti palīdzēja uzlikt uz stieņiem dalībniekiem pieteikto svaru. Skatītāji rēķināja, ka šiem puišiem divās sacensību dienās tas bijis kārtīga treniņa   cienīgs darbs.


Uz goda pjedestāla. Edijs Oplucāns izcīnīja pārliecinošu uzvaru savā svaru kategorijā un kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, izcīnot Vjačeslava Kirjanova piemiņas kausu. Viņa rezultāts ir 105 kg raušanā un 135 kg grūšanā. Svaru kategorijā 45 kg 2.vietu izcīnīja Juris Bozovičs. Vēl divi Balvu sportisti izcīnīja godalgotās 3.vietas, un tie bija Ralfs Boldāns  (50 kg sv. kat.) un Ervīns Dille (+105 kg sv. kat.).  Uzvarētājus apbalvoja ar medaļām  un diplomiem.


Izcīna ceturto vietu. Rodžers Znotiņš svaru kategorijā 85 kg izcīnīja 4.vietu. Arī viņam nācās cīnīties ar stipriem pretiniekiem - Rodžera rezultāts grūšanā bija 115 kg.

Reportāžas

 • Viļakā ierodas revizore

  (Reportāža)

    Pagājušās nedēļas nogale Viļakas kultūras nama darbiniekiem, pašdarbniekiem un ciemiņiem izrādījās ļoti nervoza un saspringta. Kā nu ne, ja revīziju veica Žurka Kornēlija, kura divu dienu laikā iemanījās apošņāt un nogaršot visus tur piedāvātos...

 • “Tu esi super!”

  (Reportāža)

    Aizvadītajā sestdienā Briežuciemā valdīja jestra gaisotne, kurā satikās pagājušo gadu konkursu “Misis briežciemiete”, “Misters briežciemietis”, “Super vecmāmiņa” un “Super vectētiņš” dalībnieki. Briežuciema kultūras pasākuma organizatore Zita...

 • “... un tad atnāk dziesma”

  (Reportāža)

    Sestdien ar 20 gadu jubilejas koncertu “... un tad atnāk dziesma” svētkus nosvinēja Krišjāņu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Elija”. Savu nosaukumu “Elija” ieguva no tā laika dziedošo dalībnieču vārdu pirmajiem burtiem. Visas dziedātājas...

 • Iededz sveci, lai kliedētu tumsu

  (Reportāža)

    Viļakas novada ļaudis ziemas ieskaņu koncertu pavadīja kultūras namā, kur pasākumā caurvijās sveču tēma. Ne velti, kā pasākuma vadītāji uzsvēra, sveces liesma pavada cilvēku visos svarīgākajos un svinīgākajos mirkļos – sniedz gaismu un siltumu...

 • Sporta veids, kurā nesteidz sasteigt

  (Reportāža)

      1.-2.novembrī Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē pulcējās sportisti, lai startētu tradicionālajās Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņas sacensībās ložu šaušanā. Ar rezultātu gandarīts. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds...

 • Priecājas par Mārtiņrožu laiku

  (Reportāža)

    Sestdien Kubulu kultūras namā pulcējās tautas muzikanti un Eiropas deju kopas, lai dancotu, dziedātu un kopā jestri atpūstos koncertballē “Mārtiņrožu laiks”. Maija Laicāne, atklājot koncertu, uzsvēra, ka šodien runās pavisam maz: “Galvenais ir...

 • Lai kalpo Dievam par godu

  (Reportāža)

    Svētdien Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā valdīja svētku noskaņa – prāvests un katoļu draudze pateicās visiem, kuri palīdzēja baznīcas torņa atjaunošanā un vētras postījumu sakopšanā ap baznīcu. Draudzes prāvests Oļģerts Misjūns,...

 • Pretī zelta rudenim...

  (Reportāža)

      11.oktobrī laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pārliecinājās, ka nav jābrauc aiz trejdeviņu zemēm, lai gūtu jaunus iespaidus. Madonas un Lubānas pusē lūkojāmies, ar ko lepojas un nodarbojas tautieši simts kilometru attālumā no Ziemļlatgales.   Pirmā...

 • Satikšanās brīži dara pasauli gaišāku

  (Reportāža)

    28.septembrī Medņevas tautas namā ar pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Melodija” dziesmu “Likteņa sūtnis” sākās pensionāru pēcpusdiena, kas turpinājās līdz pat vēlam vakaram. Senioru pēcpusdienas šeit ir kā laba tradīcija jau piecpadsmit gadus,...

 • Ei, latgalieti, kur tu ej

  (Reportāža)

    21.septembrī Viļakas novada Upītē jau astoņpadsmito reizi, svinot simbolisko pilngadību, izskanēja vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls “Upītes Uobeļduorzs”, kuru vadīja komiķis Jānis Skutelis. Kā jau pilngadības svētkos pieklājas,...

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat deputāta Andra Kazinovska lēmumu izstāties no JKP frakcijas Saeimā?