1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
02-06-2020
Vārdadienas šodien: Ineta, Inta, Intra

Ar vabolēm kā ar laika prognozēm

Nereti mēdz jokot, ka laika prognozes atbilst jebkurai gaumei, proti, sinoptiķi vietām sola lietu, vietām - sauli, vietām - vēja brāzmas un pat krusu, nerunājot par temperatūras svārstībām 10 grādu diapazonā. Līdzīga situācija ir Balvu pilsētas mazdārziņos, kur vietām Kolorādo vaboles vērojamas kā melna sērga, bet citviet tās nemaz nav manītas. Vienā prognozē mazdārziņu īpašnieki gan nešaubās – šogad būs laba ābolu raža.


Labāk dārzā, nekā darbā! Pensionārs Genādijs Zaķis atzīst, ka katru dienu pavada mazdārziņā Verpuļevā. Viņš nešaubās, ka šogad būs laba ābolu, gurķu un tomātu raža. Jautāts par Kolorādo vabolēm, pensionārs atjokoja, ka mūsdienās daudzi cilvēki atvēl lielāku zemes gabalu atpūtas zonai – mauriņiem, nevis kartupeļiem, “tad arī ar vabolēm problēmu nav,” viņš paskaidroja.


Kā pēc kara. Mazdārziņos Verpuļevā, tāpat kā “Ezermalā 1” un “Ezermalā 2”, blakus skaisti iekoptiem dārziem vērojami aizauguši, pat ar graustiem savdabīgi zemes plači. Tie, kā uzsvēra aptaujātie mazdārziņu īpašnieki, ne tikai bojā omu, bet arī skādē tuvākajiem kaimiņiem: “No nekoptajiem mazdārziņiem izplatās nezāles, tajos dzīvo dažādi kaitēkļi.”


Vienviet ķirši ir, citviet nav. Balvenietis Staņislavs Rakstiņš uz Verpuļevu devās appļaut zāli. Viņš zināja teikt, ka mazdārziņā šogad ķiršu nebūs, savukārt pie privātmājas par ražu nevar sūdzēties. Jāpiebilst, ka ķiršu raža, kā atzina mazdārziņu īpašnieki, šogad būs skopa vai tās nebūs vispār . “Ja arī kādam paveicies, tad ķiršus zibenīgā ātrumā notiesā strazdi,” sprieda balvenieši.


Kamēr tētis strādā. Septiņgadīgais balvenietis Kristaps Ķerģis izmanto iespēju pamakšķerēt Balvu ezerā, kamēr tētis Raimonds mazdārziņā “Ezermala 1” pļauj zāli. Jautāts, kā veicas, Kristaps norādīja uz jau noķertām četrām raudiņām.


Jāņi visu gadu. Ainas Višņakovas vislielākais bieds ir kurmji. Lai ar tiem cīnītos, mazdārziņa saimniece iegādājusies speciālu ierīci, kas darbojas ar saules baterijām. Tiesa, ierīce diez ko nepalīdz, tāpēc A.Višņakova dārzā uz mietiņiem izvietojusi dažādas krāsas un izmēra skārdenes. “Tās vēl pirms gada palika pāri pēc Jāņiem. Bundžiņas vējā grab un klaudz, kas, kā esmu pārliecinājusies, atbaida kurmjus,” nešaubās viņa.


Peldvietas praktiski nav. Jānis Pilāts jau vairāk nekā 20 gadus dzīvo Salaspilī. Ciemojoties pie vecākiem Balvos, viņš kopā ar meitiņām Annu Mariju un Sofiju devās uz Pērkonu ezeru nopeldēties: “Ja par pilsētas izaugsmi var teikt tikai pozitīvus vārdus, tad jāsecina, ka ezera krasts atgādina džungļus.”


Sibīrijas variants. Aleksandrs Pančenko pastāstīja, ka savā mazdārziņā “Ezermalā 2” no kartupeļiem nolasa pusglāzi ar Kolorādo vabolēm. “Ķīmiju mēs neizmantojam,” viņš piebilda. Savdabīga un interesanta Pančenko ģimenē ir gurķu audzēšanas metode, kas noskatīta Krasnojarskā. “Izmantojam Sibīrijas variantu. Uz mēslu kaudzes uzbērtās melnzemes gurķi aug griezdamies. Gurķiem ir omulīgi gan dienā, kad spīd saule, gan arī naktī, kad siltums izgaro no mēsliem. Augšanas process notiek daudz ātrāk un kvalitatīvāk!”


Nepērciet kaķi maisā! Mazdārziņu “Ezermala 2” valdes priekšsēdētājs Valdis Sīmanis joprojām ir pārsteigts, kāpēc tik daudzi zemes plači ir atstāti novārtā. Tāpat viņu izbrīna cilvēku vieglprātība, iegādājoties mazdārziņu. “Pērkot īpašumu, cilvēki visticamāk noskaidro, vai tam nav nodokļu parādu, neiedomājoties uzzināt, vai nav arī citu parādu, piemēram, par elektrību vai ūdeni. Šo informāciju var noskaidrot pie manis – nepērciet kaķi maisā!” aicina V.Sīmanis.


Pietrūkst lietus. Vera Gušča un Irina Sviridova šīs vasaras laika apstākļus vērtē pozitīvi. Viņām piederošajos mazdārziņos “Ezermalā 2” raža būs laba. “Pietrūkst tikai lietus,” atzina saimnieces.


Mazdārziņš kā muzejs. Valda Sīmaņa dārzā var ieraudzīt daudzus jaukus objektus, piemēram, atsperratus.

Retrorallijā startē vairāk nekā sešdesmit spēkrati

Sestdien Viļakas novada Vēršukalna muzejs atgādināja motormuzeju. Kā nu ne, ja tur pulcējās vairāk nekā 40 retro un 20 modernu motociklu īpašnieki no bezmaz vai visas Latvijas! Ziemeļlatgales retrorallija organizators Dzintars Dvinskis atzina, ka atmosfēra rallijā bija sirsnīga. "Septītais retrorallijs aizvadīts!" viņš piebilda solot, ka nākamgad atkal tiksimies.


Pirmskara motocikls. Kluba "Cīrulīši" un retrorallija vadītājs Dzintars Dvinskis parādē pirmo reizi brauca ar pirmskara laikā ražotu motociklu "BMW 35". "Piecus gadus to cītīgi restaurēju," atzina Dz.Dvinskis. Jautāts, kādi pārsteigumi gaida retrorallija dalībniekus, Dzintars atklāja, ka paredzēts parādes brauciens, orientēšanās, veca motocikla apgleznošana, kā arī sacensības "Kuram labāk ripo!".


Motociklists kopš 1971.gada. Aloizs Martinovs motociklu "Iž Jupiter 2" iegādājās 1971.gadā. "Apmēram divdesmit gadus braucu, tā teikt, dienu un nakti. Kur tik nav pabūts! Esmu aizbraucis arī līdz Pleskavai," pastāstīja A.Martinovs.


Apglezno moci. Viļakas bērniem retrorallija laikā bija vienreizēja iespēja apgleznot vecu motociklu "Iž". Diāna Dupuža (no labās) sprieda, ka mocis pēc apgleznošanas būs ļoti skaists. "Ar tādu arī es gribētu pabraukt," prātoja meitene.


Septītā retrorallija dalībnieki. Retrorallija vadītājs Dzintars Dvinskis nešaubās, ka aizraušanās ar motociklu restaurēšanu ir savdabīga slimība: "Ja esi sācis to darīt, tad apstāties nav iespējams."


Atbrauc piecās stundās. Rīdzinieks Rūdolfs Brūzis un viņa sieva Aiga Vēršukalnā ar motociklu "Ural" ieradās jau piektdienas vakarā. "Mocis kalpo labi. Esmu pat vienas dienas laikā izbraukājis Munameģi – kopumā 600 kilometrus," lepojās Rūdolfs. Tāpat viņš uzsvēra, ka ceļu stāvoklis Latgalē nav sliktāks par, piemēram, ceļiem Kurzemē vai citviet Latvijā.


Savdabīga numurzīme. Tilžēnietis Kaspars Romanovs motobraucējus pārsteidza ar labi saglabātu 1957.gadā Vācijā ražotu motociklu "MZ-250". "Palūkojieties uz numurzīmi – tā ir oriģināla!" viņš mudināja.


Ak, cik gardi! Pirms parādes brauciena motociklisti un viņu līdzbraucēji Vēršukalnā cienājās ar dažādiem lauku labumiem. Rainers, Marianna un Betija no Tilžas sprieda, ka šeit ceptā maizīte ir ļoti garšīga. "Diena izdevusies. Vēl jau brauksim ar močiem," stāstīja bērni.


Piekabe, kas pārsteidz. Klātesošie ar interesi pētīja 1968.gadā ražoto "Jawu" un līdz šim neredzētu piekabi "PAV 40". Motocikla īpašnieks Gints Langenfelds no Madonas novada Aiviekstes zināja teikt, ka arī piekabe ražota 1968.gadā. "Tas ir vectēva un tēva motocikls, ko remontēju piecus gadus," atklāja ciemiņš. Sievas kundze Ieva, jautāta, kā vērtē vīra aizraušanos ar motocikla restaurāciju, atjokoja, ka labāk, lai Gints ir garāžā, nekā meitās.


Parādes brauciens. Parādes braucienā devās vairāk nekā 60 motociklisti. Pie Viļakas estrādes ikviens varēja spēkratus ne tikai apskatīt, bet arī, tā teikt, aptaustīt.


Ģērbti formas tērpos. Juris Vaskis, Santa Korkla un Guntars Vaskis no Krišjāņiem retrorallijā ieradās ar motociklu "K-750M". Viņi atzina, ka skatītāju uzmanību piesaista ne tikai viņu motocikls ar blakusvāģi, bet arī formas tērpi.

Krišjāņos atceras kolhozu laikus

22.jūnijā Krišjāņu pagasta ļaudis un ciemiņi kolhoznieku ballē atcerējās kolhozu laikus. Interesantas šķita jauniešu pārdomas, kas, viņuprāt, ir kolhozs. Lūk, dažas atbildes: "Gateris", "Vistu ferma", "Vieta, kur tētis nopelnīja velosipēdu". Jāpiebilst, ka stundu pirms pasākuma aplausus un smaidus izpelnījās arī kolhoza tehnikas parāde.Kur parāde?
Piecgadīgā Laura Dambe lūkojās tālumā, šķiet, domājot, kad beidzot ieraudzīs tehniku, par kuru tik daudz dzirdēts. "Tai jābūt lielai un vecai," sprieda meitenīte.

Ceļā uz balli. Valdis Caune un Elvijs Pujāts, dodoties uz balli, īpaši piedomāja pie apģērba izvēles. Viņi sprieda, ka kolhozu laikos bija viens liels pluss, kā pietrūkst mūsdienās, proti, visiem bija darbs.

Noder arī motorollers. Parādes braucienā devās arī dvīņi Kaspars un Aija Veselovi, kā arī viņu māsa Milana Kuzmina. Daiļā dzimuma pārstāves zināja teikt, ka ļoti paticis brauciens pa Krišjāņu ielām. "Lai tādas parādes notiek biežāk!" viņas vēlēja.


Neliela tehniska ķibele. Jānis Iļjanovs goda apli veica ar nelielu nokavēšanos. Viņš neslēpa, ka kolhozu laikos pašbūvētajam minitraktoram atskrūvējies izpūtējs. Jautāts, cik spēkratam varētu būt gadu, puisis atzina, ka tas nav zināms. "Traktoru uzkonstruēja vecs onkulis," piebilda Jānis.

Pirms pasākuma. Sieviešu vokālā ansambļa dalībnieces kopā ar jauniešu radošo grupu "Ak, šausmas" nešaubījās, ka pirms pasākuma noteikti jānofotografējas. "Kas zina, kas būs rīt," noteica krišjānietes.


Kolhoza "Krišjāņi" priekšsēdētājs - biedrs Jānis Avišāns. Pasākums sākās ar kolhoznieku pilnsapulci, kurā par izdarīto darbu atskaitījās viens no bijušajiem kolhoza "Krišjāņi" priekšsēdētājiem Jānis Avišāns: "Šo piecgadi kolhozs izturējis godam, vadoties pēc PSKP CK kongresa nospraustajiem mērķiem un uzdevumiem (aplausi!). Arī iepriekšējais gads bija samērā veiksmīgs, jo visu, ko iesējām, to arī novācām (aplausi!). Dzimstība bija samērā laba gan govīm, gan cūkām – izdzīvoja vairāk, nekā piedzimuši (vētraini aplausi!). Kartupeļi novākti simtprocentīgi visos iecirkņos, bet ziemāju sēju pabeidzām februārī. Pavasara sēju ceram pabeigt līdz Miķeļiem... (aplausi!)." Jāpiebilst, ka J.Avišāns kolhozu sāka vadīt 27 gadu vecumā. Šobrīd viņš dzīvo Praulienā.

Skečs. Aplausu un smieklu vētru izraisīja vietējo pašdarbnieku skečs par kolhoznieku pieņemšanu darbā. Piemēram, Aņka Vasiļjevna, kura vēlējās kļūt par dojarku, apgalvoja, ka ikvienam palīdzēs notievēt. "Apēdīšu jūsu brokastis, pusdienas un vakariņas," viņa solīja. Savukārt Jons Komba neslēpa, ka arī viņš ir talantīgs. "Protu taisīt ar padusi purkšķus," lielījās Komba. Arī topošais veterinārārsts Joske Zvērs nebija ar pliku roku ņemams. "Pēc taustes protu noteikt dzimumu," viņš paskaidroja. Jāsecina, ka visi kandidāti tika pieņemti darbā, jo, kā atzina komisija, "katras darba rokas ir zelta vērtas"!

Partijas komitejas instruktore. Lucija Muzikova, tāpat kā Jānis Avišāns, klātesošajiem pastāstīja dažādus atgadījumus iz kolhoznieku dzīves. Viņa atzina, ka savulaik traktoristiem nācies atņemt arī grādīgā pudeles. "Tās atdevu pēc sējas, ja pati nebiju izdzērusi," jokoja L.Muzikova.

Vairākkārt apbalvots par sūru darbu. Pasākumā "Reiz bija kolhozs" krišjānieši atcerējās darbarūķus, kuri apbalvoti ar dažādiem apbalvojumiem. Viens no tiem - traktorists Gunārs Liepiņš (foto), kurš vadījis arī brīvprātīgos ugunsdzēsējus un kopā ar savu komandu izcīnījis ne vienu vien godalgotu vietu rajona līmenī. Ar klusuma brīdi klātesošie atcerējās čaklos darba darītājus, kuri jau viņsaulē, tostarp Jāni Zalužinski.

Sapulces prezidijs. Pirms kolhoznieku pilnsapulces, kā jau tas pieklājas, ievēlēja gan sapulces vadītāju, gan protokolistu, gan darba un goda prezidiju.

Cīņu dienas Medņu dubļu trasēs

Divas dienas - 15. un 16. jūnijā - Rugāju novada Medņu trasēs notika Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta izcīņas 3. posms "RUGĀJI TROPHY 2013".

Tās ir grandiozas bezceļa sacensības - auto orientēšanās, "Dubļu Ērgļa" kausa izcīņa un kvadraciklu daudzcīņa, kā arī dāmu brauciens ar kvadracikliem un skatītāju dubļu skrējiens. Skatītāji apgalvoja, ka līdzjust un redzēt, kā dubļu trasēs cīnās sportisti, dod adrenalīna devu. Pašiem dalībniekiem tā bija kārtējā iespēja pilnveidot savas prasmes dažādu šķēršļu un grūtību pārvarēšanā. Jāteic, laika apstākļi sacensību organizatoriem un sportistiem bija labvēlīgi, arī grupas "Credo" balle sestdienas vakarā pagāja bez lietus. Toties dubļainu braucamrīku un sportistu mazgāšanai noderēja gan upe, gan ezers, arī sacensību vietā atvestais ūdens. Skatītāji baudīja šašliku ar alu, uzvaru izcīnījušie sportisti pēc grūtajām cīņām kāpa uz goda pjedestāla, telšu pilsētiņā ritēja sava dzīve. Laimīgākie izvilka pilnu lozi loterijā un mājās devās ar dāvanām.

Sacensību organizators Jānis Auziņš. Viņš atzina, ka jūtas nedaudz apslimis, taču bija klāt teju katrā braucienā. Pirms sacensībām trasē organizatori strādāja divas nedēļas, pļaujot zāli, cērtot krūmus un ierīkojot trases. Un arī pēc sacensībām darba būs ne mazums - vispirms jau jāsavāc trases malās neapzinīgu skatītāju atstātie atkritumi.

Tiesnešu brigāde. Trofi reidu komisijas priekšsēdētājs Indulis Vīdušs stāsta, ka sacensību kalendārs ir saspringts, bet šīs sacensības vienmēr tradicionāli plāno ap Jāņu laiku. "Man prieks, ka organizatori par spīti grūtiem laikiem rīko sacensības - tas nav viegls darbs. Arī dalībnieku vairs nav tik daudz, kā bija treknajos gados," teica I.Vīdušs.

Skatītāju gaviles uzmundrina braucējus. Iespējams, vīri savos dzelzs rumakos līdzjutēju gaviles, veiksmīgi izkļūstot no dubļu bedrēm, pat nedzirdēja, taču adrenalīnu guva gan vieni, gan otri.

Nepieradinātie mežu partizāni. Vīriem galvenais uzdevums ir ar savu dzelzs gabalu iebraukt dubļos un tikt ārā. Ja vēl gadās uzvarēt, gandarījums ir milzīgs.

Piedalās "Dubļu Ērglī" un dubļu skrējienā. Anete Mihelsone no Alūksnes ar prieku atceras vakardienu, kad kopā ar citiem piedalījusies dubļu skrējienā, kas šogad notika pirmo reizi. Iespaidi būs neaizmirstami! Mazgāties gan nācies ilgi - vispirms lielajās mucās tepat pie trases, tad - Boževas ezerā. Viņas draugs Kristaps Kaktiņš savukārt ir gandarīts par iegūto 2.vietu lielajā "Dubļu Ērglī".

Vai nenogrims? Kad braucējs ar otro numuru purvā bija teju līdz kaklam, daži līdzjutēji bija gatavi mesties dubļu jūrā, saucot: "Turies! Turies! Līdz uzvarai nav tālu!"

Uz starta. "Dubļu Ērglī" brauca arī Gvido Anča komanda no Rugājiem.

Dubļos līdz ausīm. Trase gāja arī pa purvu, un tajā braucamrīki, īpaši kvadracikli, iegrima tik dziļi, ka bez vinču palīdzības ārā izkļūt nebija iespējams.

Gatavo laipas un vinčas. Komanda "Novators", kurā brauc Armands Apsītis, Jurģis Vilcāns un Agnis Asmis, pagaidām Open klasē divu posmu kopvērtējumā ir otrie. Puiši gatavojas startam un uzskata, ka trase ir grūta - trīs vai četrās vietās jāpielieto laipas vai vinčas.

Aizvada devīto "Motociklu vasara"

Aizvadītajā sestdienā Balvos jau devīto gadu pēc kārtas notika "Motociklu vasara", kuru rīko motoklubs "Spieķi vējā".

Jau krietnu laiku pirms parādes brauciena pilsētas ielas bija cilvēku pilnas, un katrs meklēja vietu, kur pārskatāmāk varētu vērot parādes braucienu. Organizatori minēja, ka braucienā piedalās vairāk nekā 500 motociklistu. Līdzās lepnam un spīdīgam "Harley Davidson" brauca pavisam necili mocīši, pat uz pavisam mazu bērnu braucamrīka garo braucienu izturēja rugājietis Andris Sņegovs. Vēlāk, smēķēdams pīpi, rīdzinieks Jakovs Berlīns atzina, ka Balvos ir vislabākie moču tusi, jo te ir ļoti pozitīva aura un labi cilvēki. Vakara gaitā to apstiprināja vēl daudzi tālāku novadu pasākuma apmeklētāji. Atraktīvajam vakara vadītājam Mārim Grigalim visi klausīja uz vārda - gan dziedāja, gan alu dzēra, gan dejoja. Jautrību izraisīja atrakcijas - desiņas ēšana un ūdens spaiņa vešana. Pārsteigumu bija sagādājuši bārmeņi, uguns šova puiši un striptīza meitenes. Pašmāju "Otto" iesildīja publiku, gaidot grupas "Jumprava" uzstāšanos. Publikai mūziķi tā patika, ka nerimās aplausu vētra. Motocikli bija izrūcināti un nolikti gulēt, liesmoja ugunskurs, gaisā uzvijās salūts, un svētki turpinājās līdz rīta gaismai, kad visi cienājās ar auksto zupu, kuru gatavoja Vilhelms Kuļšs.

Dāvina lietussargu un globusu. Televīzijas kanālā LNT iepazītais un iemīlētais dažādu raidījumu vadītājs Māris Grigalis no kluba "Spieķi vējā" dāvanā saņēma pildspalvu, globusu un lietussargu, lai gadījumā, ja laika prognozē gadīsies kļūda un saules vietā uznāks lietus, neizmirktu.

Piedalās alus dzeršanas sacensībās. Janīna Apša un Inta Kokoreviča drosmīgi pieteicās alus dzeršanas sacensībām, kur no mazas lejkanniņas bija visātrāk jāizdzer viens litrs miezīša. Mūsu meitenes gan neuzvarēja, taču bija patīkami pārsteigtas pašas par sevi, ka vienu litru var tik ātri pievārēt.

Cep šašlikus un no odiem nebaidās. Andis un Einārs no Valmieras uz Balviem brauc kopā ar klubiem "Wendi" un "Dzelzs ērglis". Viņiem patīk, ka te var satikt draugus, jauki atpūsties un būt drosmīgiem - nebaidīties no odiem, guļot teltīs pie Bolupītes. "Jums ir skaista pilsēta, braucām pa jaunajām ielām - patīkami, ka dzīve iet uz priekšu!" atzina Einārs.

Brauciena priekšā. Kluba prezidents Andis Grāvītis parādes braucienā devās ar meitu Simonu, kura veda kluba karogu. "Pasākuma organizēšana nav viegla, gadās visādi kuriozi, taču, ja ir laba atbalstītāju komanda un palīdz kluba biedri - tie šobrīd ir sešpadsmit, viss izdodas, par ko visiem vislielākais paldies," saka A.Grāvītis.

Interese liela. Parādes braucienā Dainis Putniņš devās savā pārbūvētajā motociklā, kas izraisīja lielu interesi skatītāju vidū. Vēlāk laukumā daudzi gāja klāt un vēl joprojām jautāja Dainim, kā tas iespējams. Viņš atzina, ka pie motocikla divos gados jau pieradis, un lepojās, ka uz tā ir speciāli izgatavota kluba emblēma.

Milicija. Gājienā ik gadu dodas arī seno blakusvāģu ekipāžas, kurām pa priekšu brauc mocītis ar uzrakstu krievu valodā "Milicija".

Uzgāž spaini Grigalim. Atrakcija, kad motocikla aizmugurē sēdošajiem bija jāved spainis, pilns ar ūdeni, sagādāja smieklu jūru, jo kāda braucēja mēģināja ietrāpīt un saslapināt laika ziņu stāstītāju - šova vadītāju Māri Grigali.

Uz desiņas - sinepes. Šī tradicionālā atrakcija moču tusos ir vispieprasītākā, jo aizmugurē sēdošajiem (parasti - meitenēm) ir ar zobiem jānorauj diegā piesietā desiņa. Dažiem gadījās garšīga uzkoda pie alus, bet citiem nācās samierināties tikai ar sinepēm.

Dzied Aigars Grauba. Grupas "Jumprava" uzstāšanās radīja neviltotu sajūsmu. Interesanti, ka mūziķu grupas dalībnieki un vakara vadītājs Māris, kurš motociklu pasākumu vadīja pirmo reizi, par Balviem informāciju bija uzzinājuši jau iepriekš. To bija pastāstījis motokluba "Vēja brāļu ordenis" prezidents Aivars Freimanis, saukts vienkārši par Frīdi.

Atraktīvie kokteiļjaucēji. Medņevā dzimušais Jānis Naglis stāsta, ka par bārmeni strādā jau ilgi - gan Rīgā, gan ārzemēs, kur arī apguvis šo mākslu. Viņš šo prasmi iemācījis arī Edgaram Plutovam. "Strādājam Balvos bārā, bet tik lielas auditorijas priekšā uzstājāmies pirmo reizi," atzina J.Naglis.

Reportāžas

 • Viļakā ierodas revizore

  (Reportāža)

    Pagājušās nedēļas nogale Viļakas kultūras nama darbiniekiem, pašdarbniekiem un ciemiņiem izrādījās ļoti nervoza un saspringta. Kā nu ne, ja revīziju veica Žurka Kornēlija, kura divu dienu laikā iemanījās apošņāt un nogaršot visus tur piedāvātos...

 • “Tu esi super!”

  (Reportāža)

    Aizvadītajā sestdienā Briežuciemā valdīja jestra gaisotne, kurā satikās pagājušo gadu konkursu “Misis briežciemiete”, “Misters briežciemietis”, “Super vecmāmiņa” un “Super vectētiņš” dalībnieki. Briežuciema kultūras pasākuma organizatore Zita...

 • “... un tad atnāk dziesma”

  (Reportāža)

    Sestdien ar 20 gadu jubilejas koncertu “... un tad atnāk dziesma” svētkus nosvinēja Krišjāņu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Elija”. Savu nosaukumu “Elija” ieguva no tā laika dziedošo dalībnieču vārdu pirmajiem burtiem. Visas dziedātājas...

 • Iededz sveci, lai kliedētu tumsu

  (Reportāža)

    Viļakas novada ļaudis ziemas ieskaņu koncertu pavadīja kultūras namā, kur pasākumā caurvijās sveču tēma. Ne velti, kā pasākuma vadītāji uzsvēra, sveces liesma pavada cilvēku visos svarīgākajos un svinīgākajos mirkļos – sniedz gaismu un siltumu...

 • Sporta veids, kurā nesteidz sasteigt

  (Reportāža)

      1.-2.novembrī Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē pulcējās sportisti, lai startētu tradicionālajās Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņas sacensībās ložu šaušanā. Ar rezultātu gandarīts. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds...

 • Priecājas par Mārtiņrožu laiku

  (Reportāža)

    Sestdien Kubulu kultūras namā pulcējās tautas muzikanti un Eiropas deju kopas, lai dancotu, dziedātu un kopā jestri atpūstos koncertballē “Mārtiņrožu laiks”. Maija Laicāne, atklājot koncertu, uzsvēra, ka šodien runās pavisam maz: “Galvenais ir...

 • Lai kalpo Dievam par godu

  (Reportāža)

    Svētdien Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā valdīja svētku noskaņa – prāvests un katoļu draudze pateicās visiem, kuri palīdzēja baznīcas torņa atjaunošanā un vētras postījumu sakopšanā ap baznīcu. Draudzes prāvests Oļģerts Misjūns,...

 • Pretī zelta rudenim...

  (Reportāža)

      11.oktobrī laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pārliecinājās, ka nav jābrauc aiz trejdeviņu zemēm, lai gūtu jaunus iespaidus. Madonas un Lubānas pusē lūkojāmies, ar ko lepojas un nodarbojas tautieši simts kilometru attālumā no Ziemļlatgales.   Pirmā...

 • Satikšanās brīži dara pasauli gaišāku

  (Reportāža)

    28.septembrī Medņevas tautas namā ar pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Melodija” dziesmu “Likteņa sūtnis” sākās pensionāru pēcpusdiena, kas turpinājās līdz pat vēlam vakaram. Senioru pēcpusdienas šeit ir kā laba tradīcija jau piecpadsmit gadus,...

 • Ei, latgalieti, kur tu ej

  (Reportāža)

    21.septembrī Viļakas novada Upītē jau astoņpadsmito reizi, svinot simbolisko pilngadību, izskanēja vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls “Upītes Uobeļduorzs”, kuru vadīja komiķis Jānis Skutelis. Kā jau pilngadības svētkos pieklājas,...

vadi

Veiksmes prognoze


.